Bilgii.net

Boyun Kırışıklığı İçin Güncel Tedavi Yöntemleri

23.11.2018
Boyun Kırışıklığı İçin Güncel Tedavi Yöntemleri

Yıllar geçiyor ve bazı şeylerin önüne geçmek ne yazık ki mümkün olmuyor. Mesela, boyun kırışıklığı ve cilt sarkması gibi problemlerle savaşmak zorunda kalıyor insan.

Göz kapağı vücuttaki en ince deridir. İkinci sırada ise boyun derisi geliyor. Buna rağmen boyun bölgesi oldukça mahrum edilen bir bölgedir. Oysaki en erken deforme olan bölgelerden bir tanesi boyun bölgesidir.

Gıdı bölgesinin belirgin olması, çift çene görünümü gibi problemler yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan problemlerdir. Deride oluşan kırışıklıklar, tavuk derisi gibi nokta nokta görüntü, yatay çizgilerde derinleşme gibi birçok problemle karşılaşmak mümkündür.

Boyun Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin Yapılabilecekler:

  • Botoks Yaptırmak: Botoks kırışıklıklar için uygulanan en popüler yöntemlerden bir tanesidir. Botoks sayesinde göz çevresi, kaş arası ve alın çizgileri hafifletilebilmektedir. Bunun yanı sıra doktorlar artık boyundaki yatay çizgilere de botoks uygulamaktadır. Boyun yatay çizgilerine yapılan botoks 2 cm ara ile enjeksiyonlar ile çizgilere uygulanır. İşlem oldukça kısa süren bir işlemdir. Yaklaşık olarak 10 dakika sürer. Boyun yatay çizgilerine yapılan botoks işleminden sonra kişiler en fazla 6 ayda bir tekrardan botoks yaptırmalıdırlar.
  • Mezoterapi Yaptırmak: Haftada bir kere ve en az 6 seans uygulanan mezoterapi boyun ve dekolte bölgesine uygulanmaktadır. Buradaki amaç kırışıkları gidermek ve daha sağlıklı bir deri elde etmektir. Ayrıca lifting de yapan mezoterapinin içerisinde proteinler ve vitaminler de bulunmaktadır.
  • Fraksiyonel Lazer Uygulaması Yaptırmak: Bu yöntem deri altındaki hücreleri yenilemeye yarıyor ve cildin daha az kırışık gözükmesine yardımcı oluyor. Ayrıca boyundaki lekeler ve et benleri de yok edilebiliyor.
  • İğneli Radyofrekans Yaptırmak: Dermis tabakasına gidip hücreleri tedavi ediyor. Ayrıca derinin kolajenini artırıyor. Tüm bu işlemler olurken derinin üst tabakasına herhangi bir zarar vermiyor. Kırışıklıklar gidiyor ve cilt eskisinden daha sıkı bir hale geliyor. İşlem 1 ay gibi aralıklarla 2 ile 4 seans arasında yapılmaktadır. Ayrıca kişilerin kırışıklıklarına göre iğne uzunlukları ayarlanabilmektedir.

  • Cilt Bakımı ve Kimyasal Peeling Yaptırmak: Cilt bakımı ve peelinglerde ilk dikkat edilecek özellik kullanılan ürünlerin kaliteli olması konusunda güvenilirliktir. Uzmanlar cilt bakımı ya da peeling yaptırmak isteyen kişilerin bu işlemi ayda 1 kez yaptırması ve düzenli olarak terkar etmesini önermektedir.
  • Lipoliz Yaptırmak: Lipoliz yöntemi bir yağ parçalama yöntemidir. Yağı parçalayıcı maddenin vücudun yağlı bölgesine enjektör yardımı ile yollanmasıdır. Bu yöntem sayesinde boyun kısmında yağlı olan bölgede lipoliz sayesinde yağlar parçalanır. İşlem 3 hafta gibi aralıklarla yaklaşık olarak 4 seans uygulanır.
  • Dolgu Uygulaması Yaptırmak: Yüzde ve boyun çevresinde yatay çizgilerin görüntüsünü azaltmak için kullanılır. Uygulama yapıldığı zaman yatay çizgilerde bir doygunluk görünmektedir. Burun kenarlarında, dudak üstelerinde de uygulanabilen bu yöntem yılda 1 kere tekrarlanmalıdır.

Boyun Kırışıklığını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Geceleri sırt üstü yatmak boyun kırışıklığını azaltır. Boyun eğik vaziyette yürünmemeli ya da oturulmamalıdır. Boynu gün içerisinde günlük temizleyici jeller ile temizlemek kırışıklığı önleyici bir unsurdur. Ayrıca masajın boyun kırışıkları üzerinde oldukça olumlu etkisi vardır. Yüzme gibi sporlar boyun kırışıklarını önlemekte yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net