Bilgii.net

Boyun Düzleşmesi Nedir? Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

18.10.2018
Boyun Düzleşmesi Nedir? Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

Boyun düzleşmesi; son yıllarda sıklıkla görülmeye başlanan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Fiziksel bir rahatsızlık olmasına rağmen; öncesinde ve sonrasında bazı sinirsel olaylara da sebebiyet vermiş veya verecek olabilir. Günlük yaşamdaki koşuşturma ve ağırlığın artması sebebiyle artık insanlar daha fazla yıpranmaya başladı. Bu yüzden de boyun düzleşmesi gibi semptomların görülmesi daha çok görülür hale geldi. Daha çok genç nüfusta karşılaşılan boyun düzleşmesi rahatsızlığı, C harfine benzeyen omurganın zamanla ve yıpranmayla I harfine benzer bir hal almasına verilen isimdir. Bu yüzden değişiklik, insanların duruşunu bozabilecek çeşitli komplikasyonlara sebep olacaktır. Hastalığın en kısa sürede tedavi edilmesi çok önemlidir. Tedavi aksamadığında başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Boyun Düzleşmesi Neden Olur?

Boyun düzleşmesinin ilk sebebi; genel olarak meslek hayatında elde edilen yanlış duruş bozukluklarından kaynaklanır. Kemik erimesi rahatsızlığının diğer evresinde boyunda düzleşme meydana gelir. Stres altında yaşayan kişilerde boyun düzleşme sıklıkla görülmektedir. Aşırı yük kaldıran insanlarda bu hastalığın görülmesi, artık normal bir durum olarak görülmektedir. Sağlıksız yataklarda uyuyan kişiler, bu yüzden ortopedik anlamda rahatsızlıklar görmektedirler. Aşırı şişmanlık vücudun ağırlık merkezini değiştirmeye başlarsa, boyun düzleşmesi görülebilir. Uzun süreli araç kullanan kişilerde bu durum sıklıkla görülür. Islak saçla dışarıya çıkmak; ilgili gelmese de boyun düzleşmesinin sebeplerinden olacaktır. Skolyoz gibi anatomik rahatsızlıkları olan kişilerde ise boyun düzleşmesi görülecektir.

Boyun Düzleşmesine Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Boyun düzleşmesi olan kişiler bazı teknikleri ve uygulamaları yerine getirdiklerinde çok daha rahat bir yaşam sürdüreceklerdir. Öncelikle bu kişiler stresten ve üzüntüden uzak durmalı, bu sayede yoğun duygu birikimlerinden kurtulmalıdır. Kişiler ağır bir eşya kaldırmamalı ve bel sağlığına dikkat etmelidir. Aktif bir yaşam tarzının sürdürülmesi, boyun düzleşmesine iyi gelecek bir yöntemdir. Saçlar kurutulmadan dışarı çıkılmamalı ve bu konuya özen gösterilmelidir. Vantilatör ve klima gibi hava hareketim sağlayan cihazların önünde uzun süreli durmamak, boyun düzleşmesine iyi gelecek davranışlardandır. Hatalı duruş ve yanlış oturma düzenini değiştirmek, boyun düzleşmesini engelleyecek kadar önemlidir. Yatarken yan pozisyon tercih edilmeli, bu sayede bel sağlığı boyun sağlığına etki edecek derecede olmamalıdır. Her akşam boyun bölgesine ozon yağı sürmek ve o bölgeye masaj yapmak da, boyun düzleşmesine iyi gelecektir. Tüm bu yöntemler, doktora gitmeyen kişiler için oluşturulmuş listelerdir. Bu yüzden en doğrusu; vakit kaybetmeden doktora gitmek ve uzman kişilerden profesyonel bir yardım almaktır.

Boyun Düzleşmesine Bitkisel Çözüm (İbrahim Saraçoğlu)

Bitkisel tedaviler, alternatif tıp literatüründe önemli bir yere sahiptir. Elbette piyasada dolanan her bitkisel tedavi yöntemi uygulanmamalıdır. Çünkü bazıları sadece ticaret amaçlı oluşturulmuş, sahte yöntemlerdir. Bu konu ile referans alınabilecek en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesi, ülkemizde alternatif tıp alanında bir mucize etkisi yaratan kişi olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen karışımdır. Bu karışım için öncelikle 3 çay kaşığı acı elma yağına ve 2-3 tatlı kaşığı susam yağına ihtiyaç vardır. Tüm bu malzemeler karıştırılıp homojen hale getirilmelidir. Sonrasında boyun bölgesine soğuk pres şeklinde masaj yapılarak uygulanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net