Bilgii.net

Boyanabilir Duvar Kağıtları Modelleri

03.10.2018
Boyanabilir Duvar Kağıtları Modelleri

Ev dekorasyonuna kattıkları değer açısından ve kullanışlılık bakımından boya ve duvar kağıdı arasında kıyaslama yapıldığında, avantajları ile duvar kağıdı daha ağır basmaktadır. Günümüzde duvar kağıdı teknolojisinde elde edilen gelişmeler sayesinde silinebilen ve boyanabilen duvar kağıtlarının olması, duvar kağıdı temizliğinde endişe duyanlar için artı bir özellik niteliğindedir. Yüzlerce hatta binlerce model arasından seçim yapma şansı olan insanlar şu sıralar boyanabilir duvar kağıtlarına oldukça ilgi gösteriyor. Boyanabilir duvar kağıdı modelleri evin hemen hemen her yerinde kullanılabilmesiyle birlikte özellikle tavanlarda çok fazla uygulanmaktadır. Uygulandıktan sonra boyanabilirler ve boyandıkça sertleşip güçlenirler ve daha sağlam hale gelirler.

Boyanabilir Duvar Kağıtları Hangi Duvarlar için Uygundur?

Boyanabilir duvar kağıdı modelleri, yapısı çok bozuk olmayan hafif pürüzlü duvarlarda ve saten alçılı düz duvarlarda uygulanabilmektedir. Genelde duvarlar yıllarca üst üste boyanmış ve düzleşmiş oluyor, bu tip duvarlarda da kullanımı tavsiye edilmektedir.

Boyanabilir tüm mekanlarda uygulamasının yapılabilmesi ile birlikte dalgalı duvarların görünümünü gizlemede, duvardaki kılcal çatlakları gizlemede yardımcı olur. Bu çatlakları ve kusurları kapatmasıyla birlikte sizlere yeni inşa edilmiş bir evde oturuyormuşsunuz hissini verir. Duvarlarınız yeni inşa edilmiş bir evden farksız olur.

Neden Boyanabilir Duvar Kağıtları?

Duvardaki çatlaklar, hasarlar ne kadar küçük olursa olsun bir usta getirilip onarıldığında bir sürü işlem ve ekstra maliyet anlamına geliyor, üstelik bu çatlakların bozulmaların tekrar olmayacağı garantisi verilemiyor bizlere. Oysa ki boyanabilir duvar kağıtları ile profesyonel yardım almadan, kendimiz halledebilmemiz bile mümkün. Duvarımızdaki deformasyonları, boyanabilir duvar kağıtları ile kolayca kapatabilir üzerine istediğimiz renkte boya uygulaması gerçekleştirebiliriz. Hangi renkte boyamak istediğimiz tamamen bize kalmış…

Boyanabilir Duvar Kağıtları Nasıl Temizlenir?

On iki kat su bazlı boyalarla boyanabilen, boyanabilir duvar kağıtlarının temizliği de oldukça basit. Silinebilir olmaları ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Boyanabilir duvar kağıtlarının temizliği için yalnızca bir nemli bez yeterli oluyor. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus şudur ki; bu özellikteki duvar kağıtlarında temizliğin tam sağlanabilmesi için; mat silikonlu plastik boya veya parlak silikonlu plastik boya kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde duvar kağıdınızı uzun yıllar boyunca değiştirme ve yenileme gerektirmeden kullanabilmeniz mümkün hale geliyor.

Boyanabilir Duvar Kağıdı Modellerini Uygularken Dikkatli Olun!

Boyanabilir duvar kağıtlarının uygulandıktan sonra mutlaka boyanması tavsiye edilmektedir. Nedeni şudur ki; boyanmazsa ek yerlerindeki izler belli olur ve alt zeminindeki izler, lekeler belli olabilir. Bu sebeple mutlaka boyanması profesyonellerce tavsiye edilmekedir.

Boyanabilir Duvar Kağıdı Modelleri

Klasik duvar kağıtları gibi boyanabilir duvar kağıtlarının da oldukça fazla çeşit ve modeli bulunmaktadır. Bu modeller genelde kabartmalı olmakla birlikte, üzerine boya yapıldığında muhteşem bir görünümü bizlere vaad etmektedir. Ünlü bir mimarın elinden çıkmışçasına özel ve güzel görünümler sağlayan bu duvar kağıtları sağlamlığıyla da kendini kanıtlar nitelikte. Öyle ki boyandıkça sağlamlaşıyor ve yırtılması ve deformasyona uğraması söz konusu bile olmuyor çoğu zaman. Uygun fiyatlara şık ve kaliteli bir görünüme kavuşmak hiçte zor olmuyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kolay ulaşılıyor, kolay uygulanıyor ve yıllar boyu sorunsuz ve sıkıntısız kullanılıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net