Bilgii.net

Boncuk Perde Modelleri

03.10.2018
Boncuk Perde Modelleri

Dekorasyon konusunda evlerini yeniden tasarlamak isteyen kişiler, genel olarak değişime öncelikle duvar rengi ve mobilyalardan başlar. Bu elbette başlanılması muhtemel ve kabul edilebilir bir başlangıç olacaktır. Dekorasyon konusunda yapılan hatalardan bir tanesi, evin düzenine ve mimarisine dikkat edilmeden yapılan değişiklik çabalarıdır. Evin küçük veya minimal tasarımlı bir mimarisi varsa, bu evin dekorasyonu da içerisinde minimal izler taşıyan unsurlarla doldurulmalıdır. Bu yüzden en çok yanlış tercih edilen konulardan bir tanesi de perde seçimidir. Kişiler, perde seçimini en sona bırakırlar; fakat bu durumda dekorasyona uygun olmayan tercihlerle evin genel tasarım yapısını bozmuş olurlar.

Boncuk Perde Neden Tercih Edilir?

Perde modellerinden; minimal ev tasarımlarına en uygunu Boncuk perde modelidir. Bazı evler tasarımları esnasında boşluk bulunamadığı için, kapısız girişlere sahip odalara ve kilerlere sahiptir. Bazı ufak lavaboların veya el yıkama alanlarının da kapılarının olmaması, günümüzde karşılaşılan bir durumdur. Bu mimari yapının çözümü ise yeni bir kapı yaptırmaktan geçmez. Kişiler Boncuk perde modellerini, o bölgeye ekleyecekleri bir korniş sayesinde kullanarak; açık olan bölümü eğlenceli şekilde kapatmış olurlar. İstedikleri varyasyonlarda bulabilecekleri Boncuk perde modelleri, kişilerin tercihlerinde ruhlarını ve isteklerini yansıtmalarında yardımcı olur.

Boncuk Perdenin Kullanılacağı Alanlar Nelerdir?

Boncuk perde, kullanım alanı olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Salona renkli ve eğlenceli bir hava katmak isteyen kişiler, mobilya ve aksesuarlarına uygun bir şekilde dizayn edilmiş Boncuk perde modellerini tercih edebilir. Oturma odasında kullanılan güneş ışıklarının odada farklı renklere dağılmasını isteyen ev sahipleri de, yine bu anlamda Boncuk perde modelinden faydalanabilir.

Mimari olarak geniş bir yere sahip olmayan mutfaklarda, kapı yerinden çıkartılarak alandan fayda sağlamak isteyen kişiler için en uygun telafi yöntemi Boncuk perde şeklinde hazırlanmış modellerdir. Bu sayede mutfak ve evin geri kalanı arasındaki bağlantı, bu şık ve ufak parça boncuklardan oluşmuş perde modeliyle kesilmiş olacaktır. Burada amaç tamamen bir kesinti değil, en azından mantık olarak mutfağın dışarıdan görünmesini engellemektir. Boncuk perde modellerinin kullanıldığı bir diğer ev odalarından bir tanesi yatak odalarıdır. Yatak odasının mimarisinde iyi bir ışık alma özelliği varsa; Boncuk perde modeli kullanılarak, odanın içi renkli bir görüntüye sahip olabilir. Odada oluşması istenen renkler, Boncuk perdenin tasarımında kullanılmalıdır.

Boncuklu Perde Modelleri Nasıl Monte Edilir?

Boncuklu perde modellerinin kullanım amacı, eve farklı bir hava katmak veya mimaride alan yaratmaktır. Bu sayede mutfaklarda, salon ve oturma odasında, küçük kiler ve ardiye girişlerinde; Boncuk perde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Boncuklu perde kullanımında kapı perdesi olarak üretilmiş modeller, en çok kullanılanların başında gelmektedir. Böylece mutfak ve benzeri yerlerin, evin diğer kısımlarından ayrılması daha kolay bir hale gelecektir. Boncuklu perde mekanizmasının monte edileceği yerin ölçüsü alınmalı ve Boncuklu perde modeli buna göre hazırlanmalıdır. Bu monte işlemi iki farklı şekilde yapılmaktadır. İlkinde Boncuk perde modeli korniş yardımıyla asılır ve hareketli olacak şekilde kullanıma hazır olur. Diğer bir monte yönteminde ise kapı boşluklarının karşılıklı iki tarafına da tutturulan Boncuk perde, sabit bir şekilde kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net