Bilgii.net

Bölme Perde Modelleri ile Modern Ev Dekorasyonu

10.10.2018
Bölme Perde Modelleri ile Modern Ev Dekorasyonu

Evlerin dekorasyonunda farklı fikirlerin ve seçeneklerin olması; her evin kendi kullanıcısına göre özelleşmesi anlamına gelir. Böylelikle her ev, kullanıcısına özel bir yer haline gelecektir. Tasarımın, dekorasyon ile birleşmesi anında yakalanan uyum; eve harika bir hava katacak ve evin belki de çehresi değişecektir. Önemli olan evin büyüklüğü ve teknik özellikleri değildir. Önemli olan; kişinin o evi en teknik ve en işe yarar halde nasıl kullanabildiğidir. Böylelikle daha etkili bir pozitif hava yaratılabilecek ve huzurlu bir ortam oluşturulacaktır. Bir evin çehresini en çok değiştiren etkilerden birine sahip olan perdeler, işte tam da bu konuda devreye girmektedir. Perde sayesinde evin kullanım alanı genişleyebilir, ev daha şık görünebilir ve bu sayede farklı tasarımlar sergilenebilir.

Bölme Perde Nedir?

Odaları birbirinden ayırmak veya tasarım olarak farklı bir hava katmak amacıyla kullanılan perdelere; Bölme perde denir. Bazı evlerin mimarisi, minimal yapıdadır. Bu yüzden kullanılan alanların daha efektif şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu yapısal değerlendirme için; bazı kapılar yerinden kaldırılır, bazı bölünmeler kapı veya duvar sayesinde olmaz. İşte burada devreye Bölme perdeler girmektedir. Bölme perdeler sayesinde stüdyo tarzı evlerin kullanım alanları artmış ve daha tasarım harikası haline gelmiştir. Açık mutfaklı salonlarda da kullanılabilen Bölme perde modelleri, bu sayede birçok kullanıma açık seçenekler sunar.

Bölme Perde Modellerinin Dekoratif Olarak Kullanılması

Odaların birbirinden ayrılması, kapı olarak kullanılan malzemelerin çıkartılması ve stüdyo dairelerde ihtiyaç duyulması; tüm bu ihtiyaçlar için Bölme perde kullanılmasını gerektirir. Hem yer kazandıran bu perde, hem de duvar veya kapı yapımı gibi masraflı olmadığı için ev ekonomisine katkıda bulunur. Bir odayı bölmek, dekoratif amaçlı yapılıyorsa; bu sadece zorunluluktan kaynaklanmaktadır. Dar bir alanda yatağı saklamak için bazen bir duvar yerine, bir Bölme perde kullanılması daha mantıklıdır. Dar bir mutfağın içeriye açılan kapısı yerine, Bölme bir perde monte edilmesi kesinlikle daha dekorasyona yönelik bir harekettir.

Sanat Olarak Bölme Perde Kullanılması

Ev dekorasyonunda farklı tarzlar kullanmak ve sanatını icra etmek isteyen kişiler; dekoratif amaçlı değil, sanatsal anlamda Bölme perdeden yararlanmaktadırlar. Bu sayede ilgili kısma bir tarz oluşturulacak ve yeni bir duruş getirilecektir. Perdenin deseni ve buna uygun bir tamamlayıcı sayesinde, tasarımı yapan kişi tarafından verilmek istenen mesaj alınacaktır. Duvar rengine zıt şekilde seçilmiş Bölme perde modelleri, bu sayede aradaki kontrast ilişkisinden faydalanacak ve daha çarpıcı bir görüntü verecektir. Mobilyaların süslü olduğu yerlerde daha koyu renkte Bölme duvarı kullanılırsa; bu durumda daha çekici bir oda ortamı yaratılmış olacaktır. Dar ve uzun salonların belirli bölmeler halinde ayrılması için kullanılması gereken tek unsur; Bölme perdedir. Bu sayede daha ferah bir görüntü elde edilecek ve daha hoş bir hava yaratılmış olunacaktır.

Bölme Perdenin Temizliği

Bölme perde teknik olarak Stor perdelere benzemektedir. Bu sayede oluşturulan Bölme perde kısımları, zaman içerisinde kir ve toz tutabilir. Fakat temizliği oldukça basittir. Temiz bir bezle beraber rahatlıkla silinebilecek Bölme perde modelleri, kolalı yapısının etkili yapısı sayesinde şeklinden ödün vermeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net