Bilgii.net

Bıyık Kalınlaştırma Yöntemleri

22.11.2018
Bıyık Kalınlaştırma Yöntemleri

Bir zamanlar popüler olmayan bıyıklar, her yaştan erkekler arasında yeniden canlanıyorlar. Birçok yüz şekli için daha çirkin bir görünüm ve tam sakaldan daha az bakım sağlar. Ancak bıyığınızın kalınlığını büyütmek ve korumak her zaman kolay değildir. Bıyıklarınızın bu ipuçlarıyla olabildiğince kalın ve sağlıklı olduğundan emin olmak için elinizden geleni yapın.

Bıyık Kalınlaşmada İlk Adımlar

 • Bıyığınızı tıraş etmeyi bırakın. Sık görülen tıraş, yüzdeki kılların her seferinde daha kalınlaşmasını sağlayan yaygın bir efsanedir, ancak bu doğru değildir. Çok fazla tıraş olup olmamanız, bıyıklarınızın kalınlaşmasını sağlamak için tıraş olmaksızın bir aya kadar sürebilir.
 • Stres düzeyini azaltın. Stres saç dökülmesinin önemli bir sebebidir, bu nedenle egzersiz, meditasyon, yürüyüş ve okuma gibi sizi rahatlatan şeyler yapın.
 • Günde en az sekiz bardak su için. Kalın bir bıyık yapmak için vücudunuzun bol miktarda sıvıya ihtiyacı vardır.
 • Protein yiyin. Balık, yumurta, et ve fasulye, saç büyümesini teşvik eden büyük kaynaklardır.
 • Hint yağı kullanın. Hint yağı saç foliküllerini uyardığı ve saç büyümesini artırdığı söylenir. Geceleri, üst dudak bölgenize birkaç damla hint yağı dökün ve yağı sabahları bir havluyla temizleyin.
 • Biyotin gibi bir saç ekimi takviyesi alın. Biyotin, saç büyümesini ve kalınlığını arttırdığı söylenen bir takviyedir. Tırnaklarınızın da daha hızlı büyümesine neden olabilir.

Bıyıklarınızı Büyütmeye Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

İlk günden itibaren bıyık yağı uygulayın. Bu şekilde aşırı kaşıntıyı önleyeceksiniz ve bıyığınız daha yumuşak ve sağlıklı bir şekilde büyüyecektir. Göz kamaştırıcı yamalar veya birkaç noktadaki yoğunluk eksikliğinden haberdar olmak sizin tarafınızdan biraz daha fazla destek gerektirir.

 • Sağlıklı bir cilde sahip olmanız gerekir. Bu yüzden iyi bir nemlendiriciye ihtiyacın olur. Yüzünüzün düzenli olarak temizlenmesi ve yıkanması, dolaşımı harekete geçirir, cildi arındırır, tüylü tüylere neden olan ölü deri hücrelerini temizler ve gözeneklerinizi açar.
 • İyi bir nemlendirici cildinizi sağlıklı tutar. Buna karşılık, zamanla daha kalın bıyıklara yol açan bıyık artışının çoğaldığını göreceksiniz.
 • Bıyığınızın kalitesini iyileştirmek için yapabileceğiniz ilk şey düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Bu, daha kalın saçları büyütmek için üzerine inşa etmeniz gereken sağlam temeldir, bu yüzden sahip olduğunuz aşırı kilonuzun bazılarını kaybederek başlayın.
 • Kardiyo egzersizler, tempolu yürüyüş, koşma, bisiklete binme ve dansın bıyığınızın daha hızlı bir şekilde daha kalın hale getirdiği kanıtlanmıştır.
 • Bu da sağlıklı folikülleri ve saç büyümesini destekleyen testosteronu artırır. Egzersiz ayrıca saçların daha kalın ve daha güçlü büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlayan kan dolaşımını artırır.
 • Günlük rutininize egzersiz eklerken, dikkatli olmalısınız ve yavaşça başlamalısınız, özellikle de daha önce yapmadıysanız.
 • Hayatınızdaki her şeyi vurguladığınızda, vücudunuzdaki kortizolü artırırsınız. Bunun testosteron gelişimi üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır. Stres aynı zamanda kan damarlarını daraltabilir, böylece kandaki besinlerin saç köklerine ulaşması zorlaşır. Stres kısa ve uzun süreli strese bölünebilir. Herkes genellikle günlük ya da kısa süreli stres yaşar.
 • Daha kalın bir bıyık yetiştirmeye çalışan erkekler, özellikle uyku düzenini bozduğundan, özellikle zararlı olabilirler. Yeterli uyku almamak, bıyıklarınızı doğrudan etkiler ve daha kalın büyümesi daha zor olur.
 • Vücuttaki testosteronu arttırmak için vücudunuzun sadece uyuması gerekir. Uyku, özellikle gece boyunca en az 8 saat uyuyorsanız, testosteronu yeniden vücut haline getirmeye yardımcı olur. Yeterince uyuyorsanız, stresiniz azalacak ve yüzünüzdeki saçlar fayda sağlayacaktır.

Uyku ve Vitaminlerin Faydası

 • 5 saat uyuyarak testosteron üretiminizi % 15 oranında etkileyici bir şekilde azaltabilirsiniz; bu da, sakalınız boyunca hiçbir zaman dolmayacak şekilde görünen bu bozuk bölgelere neden olabilir. Sebzeler vücudunuzun sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu tüm mineraller ve vitaminlerle doludur.
 • Saçınız bir protein flamentidir, bu yüzden daha fazla protein açısından zengin besinler tüketirsiniz, sakalınız ve bıyığınız da daha sağlıklı görünecektir.
 • Bıyıkların büyümesini teşvik etmek, dengeli bir diyete ek olarak takviyeleri almak kadar basit olabilir. Bakır, çinko, magnezyum, B vitamini, demir, D vitamini ve E vitamininin daha kalın saçların büyümesinde önemli rol oynadığını bilmek önemlidir.
 • Bu takviyelerin yanı sıra uzmanlar, sakal ve bıyığınızın her geçen gün daha da büyütmek için biyotin almanızı önermektedir. Sakalınızın kalınlığını artırabilecek diğer takviyeler, B6 ve C vitaminlerinin yanı sıra beta-karoten, ısırgan otu ve keten tohumu yağıdır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net