Bilgii.net

Birbirinden Farklı 15 Kitaplık Modeli ile Kitaplarınız Göz Kamaştıracak

06.10.2018
Birbirinden Farklı 15 Kitaplık Modeli ile Kitaplarınız Göz Kamaştıracak

Kitaplık modelleri, dijital çağın hayatımıza getirmiş olduğu e- kitaplara rağmen, fiziksel basımlı kitaplar okumaktan hoşlananların bilgi sahibi olmaya çalıştığı bir alan. Alınan kitapların, okunana kadar ve hatta okunduktan sonra da düzgün şekilde muhafaza edilmesi, bir kitapseverin en çok dikkat ettiği şeylerden biridir. Kimse daha sonra dönüp okumak isteyeceği kitapları yıpranmış veya sayfaları kıvrılmış bir halde görmek istemez. Günümüzde standart bir kitaplık modeli kullanılmadığı gibi, her eve ve her bütçeye göre kitaplık modelleri bulabilmek mümkündür. Dekorasyon anlamında hoşunuza giden kitaplık modelini elde etmek hiç de zor değil. Kitaplık modelleri seçimi ve sonrasında hangi durumlara dikkat etmek gerektiğine göz atalım.

Kitaplık Modelleri İpuçları

Kitaplık modeli oluştururken dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Bunlar hem tasarımsal olarak hem de kitaplarınızı daha iyi sergilemeniz adına size yardımcı olabilecek ipuçlarıdır. Her ne kadar evin tasarımı ve büyüklüğüne bağlı olsa da kitaplık modeli seçimi yaparken dikkat edilebilecek temel konulara değindik. Verilen ipuçlarını değerlendirerek aradığınız kitaplık modeline ulaşabileceğinizi umuyoruz.

  • Kitaplık modelinizi oluşturan malzemenin kalitesine dikkat etmelisiniz. Üzerine alacağı yüke dayanabilen, dayanıklı bir malzemeden olmasına özen gösterebilirsiniz. Kitap miktarınıza bağlı olarak oldukça önemli bir unsur olarak düşünülebilir. Kitaplığın dayanımı gibi montaj kalitesi de ileride sorun yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken hususlardan birisidir. Özenle yerleştirdiğiniz kitaplığınızın bağlantı kısımlarından ayrılarak düşmesini istemezsiniz.
  • Kitaplık modelinizin şekli de okuma odanızın şekli ve büyüklüğü ile alakalıdır. Kimi kitaplık modelleri parçalı kısımlardan oluşurken, kimisi de bütün halde bulunmaktadır. Kitaplık modelinizin şekli, tamamen size bağlı bir etkendir. Portatif ve sökülebilir kitaplık modelleri, özellikle yeterli alanı olmayan kişiler için en çok önerilebilecek kitaplık modellerinden biridir. Farklı renkler ile canlılık da katılabilecek olan bu kitaplıklar, okuma isteğinizi körüklemede oldukça başarılıdır. Dilediğiniz renk ve tasarım ile tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.
  • Kitaplık modeli rengi de dekoratif bir imaj çizebilmeniz için göz önünde bulundurulabilen bir durumdur. Kitaplığınızı kurduğunuz alanın renkleri ile uyumlu bir kitaplık seçerseniz, göze daha iyi geleceği için, kitap okumadan aldığınız keyif de büyük ölçüde artacaktır. Beyaz renk ferahlık ve temizlik hissi vereceği için, çalışma isteğinizi arttırır. Sarı rengin de motive ettiği ve çalışma için gerekli isteği sağladığı çeşitli araştırmalar ile gözlemlenmiştir. Kitaplığınızın ışık alan bir alana yerleştirilmesi, günün her zamanında kitaplığınızdan faydalanmanızı sağlayacaktır.
  • Kitaplığınızın büyüklüğünü belirleyen en büyük kriterler arasında kitap miktarınız gösterilebilir. Sahip olduğunuz kitap miktarına göre bir kitaplık modeli seçebilir, kitaplarınızın artması ile gerekirse kitaplığınızı büyütmeye yönelik adımlar atabilirsiniz.
  • Kitaplığınızda dolap kapağı kullanabileceğiniz gibi, toz ve çeşitli etmenlerden etkilenmemesi için cam kapak da kullanabilirsiniz. Cam kapak kullanmanız, kitaplarınızın dıştan bakıldığı zaman göz zevkine hitap edecek şekilde durması yönünden de şık bir tasarım örneği olarak sayılabilir.
  • Kitaplığınızın çalışma masanıza yakın olması, hem çalışmalarınızın daha az bölünmesini sağlarken, hem de sıkça gözünüze ilişen kitaplığınızın sürekli kitap okumanıza sebep olması gibi olumlu yönleri de ortaya çıkar. Kitaplıkların çalışma ortamı kadar insanı okumaya teşvik ettiği çeşitli çalışmalar ile göz önüne serilmiştir.

Beyaz Kitaplık Modelleri

Dikey Kitaplık Modelleri

Çok Gözlü Kitaplık Modelleri

Ahşap Kitaplık Modelleri

Geometrik Tasarımlı Kitaplık Modelleri

Şık Tasarımlı Kitaplık Modelleri

Ev için Kitaplık Modelleri

Turuncu Kitaplık Modelleri

Ahşap Kitaplık Vitrini

Ev için Küçük Kitaplık Modelleri

Ahşap Çok Bölmeli Kitaplık Modelleri

Duvara Monte Edilen Kitaplık Modelleri

Geometrik Desen Kitaplık Modelleri

Ağaçtan Kitaplık Modelleri

Duvar Rafı Kitaplık Tasarımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net