Bilgii.net

Bir Haftada Saç Uzatmak İçin Etkili Öneriler

22.11.2018
Bir Haftada Saç Uzatmak İçin Etkili Öneriler

Parlak, uzun, gür ve sağlıklı saçlara her kadın sahip olmak ister. Saçların uzaması veya saçların uzamaması en çok yaşanan problemlerdendir. Genel olarak saç uzamama sebebi vitamin eksikliği olarak bilinir. B12, biotin, protein ve minerallerin eksikliği saç sağlığını etkilemektedir. Dahiliye doktorunuz ile görüşerek vitamin testi yaptırmalısınız. Genetik faktörlerde saç uzamasını etkilemektedir. Fast food gıdaların çok tüketilmesi, abur cubur yeme alışkanlığı gibi düzensiz beslenmelerde saç uzamasında etkilidir. Demir, çinko, fosfat ve C vitamini içeren besinlerin tüketilmesi tavsiye edilir. Stres, aşırı üzüntü saç dökülmesinin yanı sıra saç uzamasında etkilidir. Saçlara şekil verilmesi de saç uzamasını engellemektedir. Düzensiz uyku alışkanlığı da saç sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. Doktorunuz tarafından yazılan ilaçlar vücut için eksiklikleri tamamlamaya yardımcı olacaktır. Doğal yollar kullanarak da saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Bir Haftada Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntem Öneriler

Bir kase içerisine dört yemek kaşığı zeytinyağı koyunuz. Kasedeki yağı biraz ılık olması gerekir. Saç derinize masaj yaparak uygulayınız. Saçlarınızda yaklaşık 4-5 dakika bekletin ve saçlarınızı öne atıp uçlarına bakınız. Böylece kan beyninize hareket etmiş ve saç uzamasını hızlandırmış olur. Saçlarınızı bone yardımıyla sarıp 2-3 dakika bekleyiniz. Şampuan ile iyice yıkayarak temizleyiniz. Haftada iki defa tekrarlayarak üç santim uzamayı bir haftada elde edebilirsiniz. Saç uzatmanın başka bir doğal yolu da patatestir. Altı adet haşlanmış patatesi yıkayıp soyunuz. Püre haline getirerek bir miktar su ekleyiniz. Patatesten çıkarılan suyu saçlarınıza ve kafanıza masaj yaparak uygulayınız. 20-25 dakika kadar bone içerisinde bekleterek durulayınız. Hem parlak saçlara hem de bir hafta içerisinde fark edilecek bir uzaman elde edebilirsiniz.

Hindistan Yağı Kullanımı

Hindistan yağı kullanımı da hızlı şekilde saç uzamasını sağlar. Saç köklerini etkileyen Hindistan yağı protein kaybını azaltır. Canlılık ve parlaklık kazandırarak saç uzamasını hızlandırır. Lavanta yağı, badem yağı, keten tohumu yağı, jojoba yağları da saç uzamasını hızlandıracak etkiye sahiptir. Biberiye yağı saç köklerine derinlemesine nüfus ederek saç uzamasını sağlar. Kuru saçları nemlendirir. Saçlara parlaklık kazandırır. Biotin saçların büyümesine yardımcı olur. Badem, fıstık, ceviz, yumurta, süt, peynir, karnabahar tüketerek biotin dengenizi korumalısınız. Art arda bir hafta boyunca düzenli beslenme ile parmak uçlarınız ile saç diplerine masaj yapınız. Saçları soğuk su ile yıkayınız. Sıcak su nemleri saç tellerinde çıkararak zayıflamasına neden olur. Jelatin sağlıklı bir cilt ve -güçlü saçlar için gerekli kolojen üretimine yardımcı olur. Bol bol ıspanak tüketiniz. Günlük 75-90 mg C vitamini alınız. Hızlı saç uzamasına destekçi olacaktır.

Aloe Vera Etkisi

Aloe vera yapraklarındaki jeli süt ve bal ile karıştırarak saçlarınıza uygulayınız. Haftada iki defa kullanım ile saçlarınızdaki farkı göreceksiniz. Domates, zeytinyağı ve aloe vera karışımını saçlarınıza yedirerek saçlarınıza masaj yapınız. Uzamaya etkisi olacaktır. Badem yağı-sarımsak kürü, yumurta ile zeytinyağı karışımı, soğan suyu kürü, elma sirkesi, üzüm çekirdeği yağı ve çörek otu yağı kürü de erken saç uzaması üzerinde etkisini göstermiştir. Yılan yağı (yılan yağı sabunu olarak da satılmaktadır), doğal argan yağının da saçın hızlı uzamasındaki yeri büyüktür. Gün içerisinde 1.5 ile 2 litre arasında su tüketmek her konuda olduğu gibi saç uzaması konusunda da önemlidir. Saç uçlarını belirli aralıklar ile kestirmekte saç diplerinin hava almasını sağlar ve yıpranmış görüntüden kurtulmuş olursunuz. Uzun ve gösterişli saçlara sahip olmak için gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net