Bilgii.net

Beyazlayan Saçlar İçin Doğal ve Etkili Yöntemler

22.11.2018
Beyazlayan Saçlar İçin Doğal ve Etkili Yöntemler

Yaş aldıkça kaçınılmaz değişimlerden biri saç beyazlamasıdır. İnsan doğasına göre yıllar geçtikçe saçlar adım adım beyazlayacaktır. Kişinin doğal saçları gün geçtikçe beyaza bürünecek ve bu durum bazı kişileri rahatsız edecek. Beyaz saçlar kaçınılmaz olsa da denenmiş bazı doğal yöntemlerle saçlarınızın rengini değiştirmeniz mümkündür. Bu doğal yöntemler saç renginizi eski hâline yakınlaştıracak veya eski rengine döndürecektir. Uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri aşağıdan seçebilirsiniz. Öncelikle herhangi bir ürüne alerjiniz olup olmadığından emin olmalısınız.

Beyaz Saçlarınıza Bu Uygulamaları Yapabilirsiniz

Saç beyazlamalarına etkili yöntemler aşağıdaki gibidir.

Beyazlarınıza Soğanla Çözüm Bulun: Soğan saç beyazlarına uygulanan yöntemlerin en yaygınıdır. Hatta en etkili yöntemlerden biridir. Her evde bulunan soğan aynı zamanda en ekonomik yöntemlerden bir tanesidir. Kullanacağınız miktarı kendiniz belirleyebilirsiniz. Saçlarınızın gürlüğü, uzunluğu kullanılan miktarı etkileyeceği için her miktar herkes için uygun düşmez. Bir veya iki soğanı bir kabın içinde veya havanda ezerek işe başlayın.

Ezdiğiniz soğanları saçınıza sürün ve bir iki saat bekleyin. Ama bu işlemi saçlarınızı yıkamaya yakın yapmanız daha iyi olur. Yeterince bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada iki defa bu işlemi uygulayabilirsiniz. Sonuç alabilmek için düzenli olarak aynı uygulamayı yapmalısınız.

Üzüm Tozu ile Beyazlara Son: Beyaz saçlardan kurtulmak isteyenlerin denediği yöntemlerden biri de üzüm tozudur. Burada kullanılan üzümün cinsi önemlidir. Bektaşi üzümü beyaz saçlara çare olarak kullanılır.

  • Bektaşi üzüm tozu
  • Bir miktar Limon suyu
  • Badem yağı

İlk olarak Bektaşi üzümü tozunu ve limon suyunu karıştırmanız gerekir. Bu karışımı saçlarınıza süreceksiniz. Fakat miktarı ayarlarken saçlarınızın gürlüğü ve uzunluğunu dikkate almalısınız. Karışımın görüntüsü macun şeklinde olmalıdır. Macun kıvamını yakaladıysanız artık saçlarınıza sürebilirsiniz. Üzüm tozu ve limon karışımını saçlarınızın yıkanmasına yakın bir süreçte sürerseniz işlem sonunda saçlarınızı yıkamanız daha uygun olur. Bir veya iki saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

İbrahim Saraçoğlu Yöntemi: İbrahim Saraçoğlu’nun saç beyazları için sunduğu yöntemi deneyebilirsiniz. Verilen karışımım saç beyazlamasına neden olan folikül zayıflamasını önlemeye yöneliktir. Böylelikle tekrar canlanma başlayacak ve beyazlar azalacaktır. Bir süre sonra normal saçlar çıkmaya başlayınca beyazlar kaybolacaktır.

Bu uygulayacağınız yöntem tamamen içeriden uygulanan bir yöntemdir ve saçlarınıza sürmenize gerek yoktur. Öncelikle bir çay kaşığı miktarı çörek otunu ezin. Ezilen çörek otu ile 1 yemek kaşığı yoğurt karıştırın. Bu karışımı yiyerek içeriden destek sağlayın.

Saç Beyazlarına Kına Kullanın: Kına ile beyazlarınızdan kurtulmak için öncelikle uygun renkte bir kına satın almalısınız. Kınayı aktardan bulabilirsiniz. Uygun miktarda kınayı, hint yağını ve limon suyunu karıştırıp saçlarınıza sürün. Bir veya iki saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu işlemi saçlarınızın yıkanacağı zamana denk getirmelisiniz. Uygulamadan sonra yıkamalı ve düzenli olarak devam etmelisiniz. Uygulamayı haftada bir yapabilirsiniz. Dilerseniz 15 günde bir de uygundur. Önemli olan tercih ettiğiniz aralığı devam ettirmektir.

Beyazlama Sorununda En Doğru Yöntem

Bazı kişilerin saçları erken beyazlar. Bazı kişilerinse geç. Ama er ya da geç herkesin saçı bir gün beyazlayacaktır. Beyazlar özellikte erken yaşlarda can sıkıcı olabilir. Sizler de yukarıdaki karışımlardan size uygun olanı düzenli olarak denemeye başlayabilirsiniz. Bu yüzden en iyi ve en etkili şekilde vücuda uyum sağlayacak yöntemler uygulanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net