Bilgii.net

Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

23.11.2018
Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

Cildin Rengi Neden Koyulaşır?

Günümüzde özellikle kadınların en büyük sorunlarından birisi ciltlerinin koyulaşması ve ciltlerinde oluşan lekelerdir. Ciltte koyulaşma ve cilt lekeleri; güneş, çevre kirliliği, cilt kuruluğu, alkol, sigara, kimyasal bazlı kozmetik ürünler gibi bir çok faktörden dolayı oluşabilir.

Cilt Bakımında Kullanılan Kimyasal İçerikli Ürünler

Her kadın cildi kusursuz olsun ister. Bunun için cilt beyazlatıcı krem ve losyonlar mevcuttur. Ancak bu tür ürünlerin içinde kimyasal maddeler bulunduğu için cilde anlık fayda sağlamaktadır. Uzun vadede söz konusu kimyasallar cilde ciddi anlamda zarar verecektir. Ayrıca söz konusu cilt bakım ürünleri çok pahalıdır. Bahse konu dezavantajlar dikkate alındığında cildi beyazlatmak için etkili ve doğal yöntemleri kullanmak çok makul bir tercih olacaktır.

Cildi Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

Cilt bakımı için kullanılan, içinde bir çok kimyasal barındıran aynı zamanda çok pahalı olan krem ve losyon gibi ürünleri almak yerine evde hazırlanacak cilt beyazlatıcı bitkisel ve doğal yöntemlerle çok daha sağlıklı ve etkili sonuçlar almak mümkün olabilecektir. Cilt beyazlatmak için kullanılacak doğal yöntemler sayesinde ciltteki koyulaşmış renk pigmentlerinin rengi açılacak ve cilt normal rengine dönecektir. Şimdi kısaca doğal cilt beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt bir süt ürünü olduğundan süt içerisinde bulunan tüm vitamin ve mineraller yoğurt içerisinde de bulunur. Yoğurt içinde bulunan laktik asidin cilt beyazlatıcı etkisi vardır. Bu maske tüm cilt tipleri için uyumludur. Cilde sadece yoğurt sürerek cilt beyazlatılabileceği gibi yarım çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı yoğurt karıştırılarak yüz ve boyun bölgesine 15 dakika süre ile uygulandığında faydalı sonuçlar alınabilecektir.

Portakal Maskesi

Cilt bakımı için en önemli vitaminlerden birisi C vitaminidir. Portakal C vitamin zengini bir meyvedir. Bunun dışında portakal, cilt tonunu hafifletici ve ağartma özelliğine sahiptir. Portakal suyu içmek cilde fayda sağlayacaktır. Ayrıca portakal ile yapılacak maske de bu maksatla kullanılabilecektir. Bunun için 2 yemek kaşığı portakal suyu, bir tutam zerdeçal ile karıştırılarak yatmadan önce yüz ve boyna sürülür. 20 ile 30 dakika beklendikten sonra karışımın uygulandığı bölgeler yıkanır. Bu karışım aynı zamanda el ve ayaklara da uygulanabilir.

Bal Maskesi

Cilt beyazlatıcı ve cildi nemlendirici olan bal kuru ciltlerin kullanabileceği bir maskedir. Cilt rengini açmak için bir çay kaşığı bal, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir buçuk çay kaşığı badem yağı birleştirilir. Karışım hafifçe cilde sürülür ve 10 dakika bekletilir. Bekleme süresi sonunda soğuk su ile cilt yıkanır.

Limon Maskesi

Limon içerisinde yüksek miktarda C vitamini bulunur. Aynı zamanda içerdiği asitler yardımı ile cildi beyazlatır. Ayrıca ciltte bulunan bakterileri öldürücü antioksidanlar içerir. Limon maskesi için, üç çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı zerdeçal karıştırılarak yarım saat süre ile cilde uygulandığında etkili sonuç alınacaktır. Cilt rengini açmak için en etkili yöntemlerden birisidir.

Papatya Maskesi 

Papaya hemen hemen cilt beyazlatmak için kullanılan kremlerin tamamında bulunur. Papaya ve limon suyu karışımı cilde uygulandığında cilt lekelerinin rengi açılır ve cilt beyazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net