Bilgii.net

Beyaz Oturma Odasında Başarılı Dekorasyon Örnekleri

22.11.2018
Beyaz Oturma Odasında Başarılı Dekorasyon Örnekleri

Beyaz renkli oturma gruplarını son dönemde hayatımıza daha da katmaya çalışıyoruz. Yoğun iş temposu sonunda evimize gelip, ferahlamanın verdiği rahatlığı arıyoruz. İşte bu yüzden ve sizi düşünerek, özellikle beyazdan vazgeçemeyenler için beyaz oturma odası dekorasyonu örneklerini araştırdık.

Kırsal Beyaz Renk Tarzı

Kırsal tarzda oturma odası döşemek isteyenler; yumuşak kumaşlar, beyaz tonlar ve klasik dokular ile kullanılabilir bir dekorasyon yaratabilirler. Kır tarzı oturma odası ve sıcak atmosferle odanızı bütünleştirebilirsiniz.

Minimalist Beyaz Oturma Odası Tarzı

Minimalist bir oturma odasında beyaz rengin hâkim olduğu düz çizgiler ve beyazın türevleri olan renkleri kullanabilirsiniz. Bu tarzın mottosu daha az olan her zaman iyidir. Kişisel eşyalarınızdan sıyrılıp, beyazın huzur veren rengiyle evinizi tasarlayabilirsiniz.

Klasik Beyaz Oturma Odası Tarzı

Klasik oturma odası tarzı zarif olmalıdır. Beyazın hâkim olduğu gri, krem renklerinin arasında olan mekân asla yaşlanmayacağınız hissiyatı vermelidir. Bu tarzın amacı uyumlu ve şık bir ortam yaratmaktır.

Rustik Beyaz Oturma Odası Tarzı

Rustik oturma odası tarzı; ahşap, tuğla, konfor ile tarif etmemiz mümkün. Davetkar ortamı hazırlayan, sadelik ve kulağa hoş gelen ambiyanslı bir ortamdır. Tuğla duvarlar ve zımparalanmış mobilyalarla kullanılmış beyazın tonu evinize harika bir uyum sağlayacaktır.

Modern Beyaz Oturma Odası Tarzı

Modern beyaz oturma odası klasik tarzın en beğenilenleri arasında yerini alır. Zaman ne kadar değişirse değişsin o hep ön planda olacaktır. Oturma odası süsten arınmış olup sadeliğin hâkim olduğu mekândır.

Endüstriyel Beyaz Oturma Odası Tarzı

Bu mekânlar daha çok tavan arası ve bir fabrikaysa eğer beyazın hâkim olduğu renklerle çok güzel bir ambiyansla ortaya çıkabilir. Deri koltukların ve beyazın ışığıyla ortam bambaşka bir hal alır. Daha çok kullanılan malzemeler; tuğla, çelik beton ve gri, beyaz tonların hâkimiyetiyle kullanılır.

Akdeniz Beyaz Oturma Odası Tarzı

Eğer evinizde Akdeniz esintisi hissetmek istiyorsanız ve buna birde beyazın hâkimiyetini katmak isterseniz; tam da aradığınız dekorasyon örneklerinden biridir. Toprak rengi ve beyazın çeşitlerini sıklıkla kullanacağınız bir mekan olmalı. Genel olarak ülkelerin kıyı kısımlarından olan; İtalya, ispanya, Yunanistan güneyde bulunan ülkelerin dekor özellikleri hâkim olmalı.

Country Beyaz Oturma Odası Tarzı

Beyaz duvarlar, kırsal tarzdaki oturma odası çeşididir. Şömine görüntüsü odadaki odak noktalarından biridir. Koltuk ve sehpanın şöminenin etrafında olacak şekilde, beyazın ferahlığıyla muhteşem uyumu yakalayabilirsiniz.

Fotoğraf Duvarlı Beyaz Oturma Odası Tarzı

Anılarınızı sürekli göz önünde bulunmasını istiyorsanız, bu tarz tam da size göre. Birkaç beyaz rengin tonları çerçeve kullanarak beyaz odanıza daha da yaşanmışlık katabilir, anıları tazeleyebilirsiniz. Önce çerçevesiz olanları, sonra en küçük çerçeveleri boşlukları dolduracak şekilde dekor edebilirsiniz.

Renkli Beyaz Oturma Odası Tarzı

Beyazın yanına altın ve gri rengini yakıştırıyorsanız, inanılmaz uyumlu renkleri elde etmiş olursunuz. Yumuşak altın ve gri renklerin ince yapısı, beyazın ışığıyla harika bir uyum sağlayacaktır. Vazoların altın rengiyle aksesuarlar odanın güzelliğini ön plana çıkarmış olacaktır. Diğer aksesuarlar; mumluk, sepetler ve kitaplığı bu üç rengin ve beyazın hâkim olduğu tona göre dekore edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net