Bilgii.net

Bellona Tablolar ve Modelleri

28.11.2018
Bellona Tablolar ve Modelleri

Tablolar evlerimizde veya iş yerlerinde dekor olarak kullanılan, bulunduğumuz alanı veya mekânı güzelleştiren aksesuar olarak da bilinen eşyalardır. Günümüzde artık birçok farklı tablo türleri bulunmaktadır. Bellona tablolar koleksiyonunda da birçok farklı tablo modelleri görebilirsiniz. Burada size bunlardan birkaç tanesinden bahsedeceğiz. Burada size bahsedeceğimiz tablo türleri; tablo block ya da blok tablo, tablo thb ya da thumb tablo, tablo mcb, tablo mcbh ve tablo bd olmak üzere 5 farklı tablo türleri olmaktadır. Tabloların nasıl olduğunu ve Bellona’nun aksesuar sayfasından tabloların örneklerine baktığınızda ne demek istediğimizi daha rahat ve kolay bir şekilde anlayabileceksiniz.

Tablo Block (Blok Tablo)

 

Bellona’nın sizler için tasarlayıp üretmiş olduğu tablo türlerinden bir tanesi blok tablo olmaktadır. Blok tablo nedir? Aslında blok tablo çok basit olarak, normal çerçeve içerisinde bulunan bir tablodur, fakat özelliği sadece bir kalıpta olmasıdır. Blok tablolar genellikle ya dikdörtgen çerçevesinde veya kare çerçevede bulunmaktadır. Tablo block çok basit olarak bir resmin dikdörtgen veya kare çerçeve içerisinde bulunmasıdır. Resmin ne olduğu aslında önemli değil, fakat genel anlamda Bellona’nın kullandığı resimler daha klasik resimler olmaktadır. Örneklerini hem Bellona mağazasından hem de internet sayfasından görebilirsiniz. Bir veya iki tane tablo blck evinizde ya da iş yerinizde güzel durabilir.

Tablo Thb

 

Tablo thb nasıl bir tablo diye soracak olursanız, aslında örneklere baktığınızda daha rahat anlayabilirsiniz, fakat tablo thb uzunlamasına tasarlanmış bir tablodur. Uzun ve üç parçadan oluşan bir tablodur. 3 parçadan oluşan deyince, insanlar bir resmin üç parçaya ayrılmış hali olarak düşünebilir, fakat öyle değil. Üç farklı resimlerin üst üste yerleştirilip sonuç olarak ortaya bir tane tablonun çıkmasına tablo thb denilmektedir. Aslında birçok mobilya ve aksesuar veya dekorasyon mağazaları ve firmaları bu tür tablo örneklerini kullanmaktadır. Bellona’nın örneklerine baktığınızda da aynı, gayet renkleri ve desenleri, resimleri açık ve resimlerin sanki birbirini tamamlıyormuş gibi bir görüntü vermektedir.

Tablo Mcb

 

Burada bütün tablolarımız kodlama ile isimlendirildiği için, elbette birçok kişi için anlaması zor olabilir. Tablo Mcb yatay veya dikey olarak dikdörtgen bir çerçeve içerisinde duran bir tablo olmaktadır. Yine Bellona’nın sitesine girip baktığınızda ne demek istediğimizi daha rahat anlayabilirsiniz, fakat burada tablo thb örneklerinden farklı olarak, tablo mcb bütün bir resimden oluşmaktadır. Bir diğer Tablo mcb örneğinde ise, tablolar tablo yatay veya kare şeklinde ve içerisinde bir tane resim var, fakat resim içerisine ek çerçeveler konularak, sanki bir tablo içerisinde birkaç tane resim varmış gibi görünmektedir.

Tablo Mcbh

 

Bellona’nın tasarlamış olduğu bir diğer tablo türü ise, burada tablo içerisinde bir resim bulunmaktadır, fakat tablonun kendisi birkaç parçadan oluşmaktadır. Genelde üç parçadan yapılır, fakat bu yine resim ve duruma göre eksi bir veya artı bir ya da iki parça olabilmektedir. Tablo Mcbh birçok kişi tarafından beğenilen bir tablo türü olmaktadır ve birçok eve ve iş yerine de yakışan bir sanattır. Eğer sizde farklı bir tablo almak isterseniz, Tablo Mcbh güzel bir seçim olabilir, çünkü normal bir tablodan çok daha farklı ve hareketlidir.

Tablo BD

 

Sonuncu olarak Bellona’nın sunmuş olduğu tablo örneği ise Tablo BD olup ister yatay veya isterseniz de dikey olarak bulabileceğiniz tablolardır. Tek parçadan oluşmaktadır. Birkaç farklı manzaralar veya farklı resimler bulabilirsiniz. Bu tür tabloların ille manzara mı olması gerekiyor diye soracak olursanız, elbette hayır. Birçok farklı resimlerden bu tür tabloları oluşturabilirsiniz. Önemli olan tablonun evinize, odanıza veya iş yerinize ne kadar yakışıp yakışmayacağıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net