Bilgii.net

Bellona Halı Modellerinde Tasarım

28.11.2018
Bellona Halı Modellerinde Tasarım

Halılar veya kilimler, evlerin olmazsa olmaz eşyalarıdır. Evlerin bazı eşyaları vardır ki, olmayınca bir evi ev olarak göremiyorsunuz ve bunlardan bir tanesi de halıdır. Her evin veya iş yerinin mutlaka bir halısı olması gerekir. Burada bahsedeceğimiz halılar, Bellona halı modelleri olup mutlaka kadınların seveceği tarzda, şık halılardır.

Julia Serisi

 

Bellona’da halılar farklı seriler halinde tasarlanmaktadır. Julia serisi bunlardan bir tanesi olup sade ve birbirini tamamlayan desenlerden tasarlanmıştır. Renkler genelde tek ve sade kullanılıp salona veya odanıza serebileceğiniz boyutta halılar olmaktadır. Farklı renklerde bulabilirsiniz, fakat Bellona’nın kullanmış olduğu renklerde kesinlikle göz yorucu renkler yoktur.

Armoni Serisi

 

Eğer biraz daha sade ama desenli halı isterseniz Armoni serisi içerisinde bulunan halılara göz atabilirsiniz. Armoni olduğu için, adı üstünde biraz şeklinde hareket olan, fakat şekillerin birbirini tamamladığı modellerdir. Farklı renklerde halılar bulabilir ve bütün halıların modern desende olduklarına dikkat edin.

Safir Serisi

 

Safir serisi biraz farklıdır ve dolu halı tasarımlarıdır. Birazda aslında Osmanlı tarzda halılara benzer. Halıların motiflerine baktığınızda diğer seriler gibi modern bir tasarımdan ziyade, biraz daha ağır tasarımlara sahiptir. Safir serisi genelde salonlarda kullanabileceğiniz tarzda halılardır. Eğer salonunuza bir halı düşünürseniz Safir serisi tam oturacaktır.

Oval ve Daire Halılar

 

Halı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir kriter ise halıyı nerede kullanacağınızdır. Halıyı kullanmak istediğiniz yerdeki alan ne kadar dar veya geniştir? Düz halılar yerine oval ve daire halılar kullanabilirsiniz, fakat bunlarında boyutları olduğundan, boyutunu alana göre doğru karar vermeniz gerekiyor. Oval ve daire halılarda da yine ağır, klasik ve modern desenler bulunmaktadır.

Soprano Serisi

 

Biraz daha karmaşık, fakat sadece renk ile hareketlilik gösteren halı modelleri ise Soprano serisi içerisinde bulunmaktadır. Soprano serileri renklerle hareketlilik gösterse bile aslında çok gözü yormuyor. Burada dikkat etmeniz gereken, halıyı kullanacağınız yer ile uyum sağlayabilmesidir. Bu serideki tasarımlarda, hareketlilik olduğu için, tasarımın nerede başlayıp nerede bittiğini göremezsiniz.

Softline Serisi

 

Daha modern ve klasik görünümlü halılar için Softline serisini inceleyebilirsiniz. Softline serisi genel anlamda klasik ve modern desenler kullanan halılardır. Halılarda hareketlilik göremezsiniz. Sadece birkaç rengin birbirine uyumunu bulabilirsiniz. Serinin bazı halıları tek renk ve tonlarından tasarlanmıştır. Yorucu değil, fakat daha çok antrede veya salonda kullanabileceğiniz türden halılardır.

Twin Mini Serisi

 

Eğer çocuğunuzun odası veya yatak odası için bir halı düşünüyorsanız, Twin Mini serisi tam sizin aradığınız halılar olacaktır. Birçok farklı çizgi karakterlerinin olduğu ve çocukların halı üzerinde bile eğlenebilecekleri halılardır. Smiley’den tutun ki Pepe halıları, Sindy’den tutun araba çizimleri olan halılara kadar birçok halılar bulunmaktadır.

Halı seçiminizi yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü halının hem kullanacağınız yerin rengine ve alanına uyum sağlaması gerekiyor. Halı uyum sağlamadığı sürece, halıyı almanızın bir faydası yok ve sadece desenini sevdiğiniz için alırsanız, belki evinizin veya iş yerinizin hiçbir köşesinde kullanamayacaksınız ve boşuna almış olacaksınız. Bu sebeple halınızı alırken, nereden kullanacağınızı, alanın ne kadar geniş veya dar olduğuna ve kullanacağınız alandaki renk ve desenlere dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net