Bilgii.net

Bebeklerin Gece Uyanmaması için Ne Yapılmalıdır?

17.10.2018
Bebeklerin Gece Uyanmaması için Ne Yapılmalıdır?

Genç bebekler ve büyük bebekler her saatte bir saatten uyanmaya başlayabilirler, burada yardımcı olacak bazı fikirler sunduk.

Eğer bebeğiniz aniden her saat uyanmaya başlarsa, endişelenmeyin – işlerin normale dönmesi için en iyi ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Bebeğinizin Her Saat Uyanmasına Neden Olan Şey Nedir?

Bebeğinizin uyku düzeni her türlü şeyden etkilenebilir – berbat bir soğuk, bir diş ya da rutinde bir değişiklik. Bu yüzden derin bir nefes alın. Hava koşullarında bir değişiklik gecenin odalarını daha soğuk yaptı mı? Fidanlık şafak vakti güneş ışığıyla mı akıyor? Komşunun yeni köpeği gece boyunca havlıyor mu? Ya da kırık uykularına gelişimsel bir dalgalanma neden olabilir mi? Belki de bebeğiniz sürünebiliyorlar ve şimdi pratik yapmak istiyorlar – saat 3’te. Bebeklerin uykusu büyük ölçüde yaşlarına göre değişir, ama etrafta bir şeyler döndürmek ve yine değerli bir uyku almak için yapabileceğiniz çok şey var.

Bebeğinizin Uyumasına Yardımcı Olacak En Önemli İpuçları

Diş çıkarma ya da soğuk bir yatak odası gibi bariz nedenleri göz ardı ettiğinde yapabileceğiniz en iyi şey işleri normal ve tutarlı tutmak, işleri normal tutmak ve uykuya dalmak için aynı yöntemi kullanmak en iyi yoldur. . Onların uykusunu neyin bozduğunu asla öğrenemeyebilirsiniz, ancak bu ipuçları şeyleri normale döndürmeye yardımcı olacaktır:

  • Bir güvenlik nesnesiyle bağlantı kurmanıza yardımcı olun – bebek battaniyesi ya da doldurulmuş bir hayvan seçin ve bir süreliğine yanınızda bulundurun, bu yüzden rahatlatıcı kokunuzu alır. Emziriyorsanız, biraz anne sütü biraz küçük bir muslinin üzerine ifade etmeyi deneyebilir, sonra da onun karyolalarına atmayı deneyebilirsiniz. Bebeklerin güçlü bir koku duyusu vardır, bu yüzden aniden uyanırlarsa, tanıdık kokunuz tekrar yerleşmelerine yardımcı olabilir.
  • Vücut saatlerini yeniden ayarlayın – bebeğinizin gündüz beslenmelerini kolay ve canlı hale getirerek gece ve gündüz arasındaki farkı öğrenmesine ve gece boyunca rahat ve sessiz beslenmesini sağlayın.
  • Onları bırakmaya onları öğretin – bebeğiniz yaklaşık altı hafta geçtiğinde, onları beslenmeye veya uyumaya yaramayacağınıza güvenmeden onları bırakmaya teşvik edebilirsiniz. Uykulu olduklarında onları sırtına koyup yavaşça sürüklenmelerini sağlayın. Bu beceriyi öğrenmek onların sensiz uyumasına yardımcı olacaktır.
  • Banyo yaptırın- Bebeğinizin yatmadan önce uykuya dalmaya başlayacağı sakinleştirici aktiviteler yatmadan önce doğru atmosferi yaratmanıza yardımcı olabilir. Neden pijamaları giymeden ve küçük bir şarkı ya da hikaye ile bitirmeden önce banyo ve bez değiştirme denemeyesiniz? Küçük bir bebek masajı da dahil etmek isteyebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, bebeğinizin rahat yatak odasını bitirin ve oldukça kısa ve tatlı olduğundan emin olun – en fazla 45 dakika.

Uykuda Tamamen Uyanık Mı, Ağlıyor Mu?

Ağlayarak duyuyorsanız, hemen acele etmeyin – küçük olanınız uykusunda ağlayabilirler, ya da uyanık olabilirler ama kendilerini yerleşebilirler.

Yükü Paylaşın

Kaybedilen uyku sizi bir andan sonra, bir dripling topuna dönüştürebilir, bu yüzden partnerinizle yükü paylaşmaya çalışın. Bebeğiniz bir yem olmadan hemen uyumak için yeterince yaşlı olduğunda, partneriniz kayıp zamanı telafi edebilir! Bebeğinizin, içtikleri şey için gerçekten bir şey almadığını fark ettiğinde uyanmalarını bile bekleyebilirsiniz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net