Bilgii.net

Bebek Odası Perde Modelleri

29.11.2018
Bebek Odası Perde Modelleri

Bebek odası için gerekli olan tekstil ürünlerinden bir tanesi perdedir. Perdesiz hiçbir odanın olmaması gerekir. Bebek odalarında özellikle renk olması açısından da perdenin mutlaka olması gerekir. Burada bebek odası perde modelleri hakkında konuşacağız. Bebek odası perdeleri nasıl olmalı ve ne tür modeller var.

Bebek Odası Perdeleri Nasıl Olmalı?

 

Bebek odanıza perde arıyorsanız ve nasıl olması gerektiği konusunda bir fikriniz yoksa internet üzerinden araştırarak farklı modeller araştırabilirsiniz, fakat genel anlamda bir bebek odası perdesinin nasıl olması gerektiğini kısaca anlatacak olursak, bebek odası perdeleri açık renkte ve odayı ferah gösterecek tarzda bir perde olmalıdır. Bebek odası perdeleri nasıl olmalı diye araştırdığınızda karşınıza mutlaka çok güzel modeller çıkacaktır.

Bebek Odası Perdelerinin Uzunluğu Nasıl Olmalı?

 

Renk konusunu hallettikten sonra, düşünmeniz gereken bir diğer konu ise perdenin uzunluğudur, bebek odası perdelerinin boyutuna bakmak gerekir. Bebek odası perdelerinin uzunluğu nasıl olmalı? Öncelikle enine düşündüğünüzde, bütün pencereleri kaplayacak şekilde ve aynı zamanda birazda ekstra uzunluğu olabilir. Uzunluğu ise bebeklerin, emekledikleri zamanda bile ulaşamayacağı bir uzunlukta olması gerekiyor.

Bebek Odası İçin Stor Perde

 

Bebek odası için stor perde düşünebilirsiniz. Perdenin ille normal klasik bir perde tarzında olmasına gerek yok. Hatta stor perdeler bebeklerin ulaşamayacağı şekilde tasarlanacağı için daha iyi bir fikirde olabilir. Hatta bebekler için stor perdeler daha eğlenceli de olabilir, çünkü perdeyi açtığınızda içeriye ışık girecek ve kapatıldığında stor perdenin üzerinde bir resim görecek.

Normal Resimli Perdeler

 

Elbette normal klasik ama bebeklerin ve çocukların seveceği tarzda resimlerin olduğu perdeleri de kullanabilirsiniz. Normal resimli perdeler. Bebek çok fazla perde ile ilgilenmeyecektir belki ama perdedeki resmi gördükçe perde ilgisini çekebilir ve odasını daha fazla sevebilir. Bebeğin odaya olan ilgisini çekebilmek çok önemlidir.

Perde Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Perde seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yukarıda bahsedildiği üzere perdenin boyutudur. Perdenin uzunluğu ve boyutunu en doğru şekilde ayarlamak önemlidir. Bunun için stor perdeler yardımcı olabilir, fakat stor perdelerin de boyutları olmaktadır, bu sebeple seçim yaparken dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra perdenin rengi veya üzerindeki resimlere ve desenlere dikkat etmek gerekir. Özellikle anne ve babalar için önemli olan özellik ise perdenin çok fazla kir tutmayan bir perde olması gerektiğidir. Temizliğin anne ve baba için rahat olması gerekiyor.

Sade Renkli ve Desenli Perdeler

 

Çok havalı veya hareketli bir perde olmasın derseniz, sade renkli ve desenli perdeler de kullanabilirsiniz. İlle bebeğiniz için olacak diye perdenin havalı veya hareketli ya da 3 boyutlu gibi farklı tekniklerin kullanıldığı bir perde olmasına gerek yok. Sade renkli veya sade renk ve üzerinde hafif desenlerin olduğu bir perde modeli de kullanabilirsiniz.

Manzara Resimli Perdeler

 

Farklı manzaraların resmedildiği perdelerde olabilir. Manzara resimli perdeler. Bebeğiniz belki perdenin üzerindeki resmi anlamayabilir, fakat odasını ferahlatıyorsa ve odaya ışık ve renk veriyorsa, bir süre için bu da yeterli olacaktır. Perde seçimi yaparken çok kendinizi yormayın, çünkü sonuçta bebeğinizin odasına perde alacaksınız.

Perde seçimlerinde dikkat etmeniz gereken konular; perdenin kir tutmayacak olması, perdenin rengi ve desenleri, perdenin uzunluğu ve boyutu, eğer bebeğinizin veya çocuğunuzun neyi sevdiğini biliyorsanız ona göre perde modelinizi seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net