Bilgii.net

Bebek Odası Duvarları Nasıl Olmalı?

29.11.2018
Bebek Odası Duvarları Nasıl Olmalı?

Bir bebek odası nasıl olmalıdır? Bebek odası duvarları nasıl olmalı? Aslında bir bebek odası tasarlarken ve dekore ederken düşünülmesi gereken en önemli sorulardan bir tanesi, çünkü bebek odaları, çocuk veya genç odaları gibi değil. Bebek genel anlamda anne ve babası ile beraber odayı kullanacak. Bebek odasında anne bebeği emzirebilir veya bebeği uyutmak için girebilir ya da üstü değişebilir, odada oynayabilirsiniz ve bunun için odanın müsait olması gerekiyor. Bebek odasının duvarları nasıl olmalıdır? Sizce nasıl olmalıdır? Bir bebek odasının duvarları öyle görünmeli ki, girdiğinizde bebek odası olduğunu anlayın. Bir bebek odasının duvarları öyle olmalı ki, girdiğinizde sizde bebeğinizde odada rahat etsin.

Bebek Odası Duvarlarında Nasıl Renkler Kullanılmalı?

 

Bir bebek odası tasarlarken, duvar rengini çok iyi seçmeniz gerekiyor. Duvara her rengi ve deseni uygulayabilirsiniz, fakat odanın kullanım amacına göre bunu düşünmeniz gerekiyor. Bir bebek ve annesi nasıl bir odada bulunmak ister? Bebek odası duvarlarında nasıl renkler kullanılmalı? Bebek odasında, anne ve babanın ve tabii ki bebeğin rahat edebileceği, gözü ve ruhu yormayacak renklerin kullanılması gerekiyor. Bunun için örneğin pastanelerde kullanılan, şeker renkleri dediğimiz renkleri kullanabilirsiniz. Açık mavi veya mavi ve tonları, sarı, pembe, pudra rengi gibi renkler kullanılabilir. Odayı bir bebeğin odası olacağını düşündüğümüzde, renklerinde buna göre ayarlanması gerekiyor. Sadece duvar boyaları ve renkleri mi kullanabiliyoruz, elbette hayır, duvarları renklendirmek için farklı tekniklerde kullanabiliriz.

Bebek Odası Duvarları İçin Duvar Kâğıtları

 

Bebek odaları için aynı zamanda duvar kâğıtları kullanarak ta renklendirebilirsiniz. Duvar kâğıtları özellikle günümüzde birçok ailenin kullandığı bir malzemedir, çünkü hem rahat hem de temiz bir iş çıkarabiliyorsunuz. Bebek odası duvarları için duvar kâğıtları kullanımında, örneğin yukarıda belirtilmiş olan renklerde duvar kâğıtları kullanabilir veya renklerin üzerinde farklı yıldız veya geometrik şekillerden oluşan desenlerin olduğu duvar kâğıtlarını da kullanabilirsiniz. Daha da odayı hareketlendirmek isterseniz, bebeklerin sevebileceği oyuncak veya çizgi filmler bulunur ve bu karakterleri kullanarak tasarlanan duvar kâğıtları bulunmaktadır. Eğer hiçbir şey aklınıza gelmiyorsa bile, bu tür duvar kâğıtlarını da kullanabilirsiniz. Duvar kâğıtları için birçok farklı seçenekler bulunmaktadır. Burada önemli olan bebeğinizin rahat edebileceği tarzda duvar kâğıdı seçip renk olarak duvara uygulamaktır.

Bebek Odası Duvarları ve Mobilyalar Uyum Sağlamalı

 

Bir bebek odasını düşündüğümüzde, her şeyi bir bütün olarak düşünmemiz gerekiyor. Dolayısıyla bir bebek odası ile odada bulunacak olan mobilya ve eşyaların, odanın rengi ve mimarisi ile uyum sağlaması gerekiyor. Bebek odası duvarları ve mobilyaları uyum sağlamalı, bu sebeple öncelikle duvarın rengini belirledikten sonra, ya duvar rengine ve odanın mimarisine göre mobilyanızı seçebilirsiniz veya odanın mimarisine göre mobilyanızı seçtikten sonra, mobilyaya göre duvar rengini veya duvar tasarımını belirleyebilirsiniz. Hangi yolu izleyeceğiniz aslında tamamen size bağlıdır. Önemli olan duvar tasarım ve dekorasyonun, odada bulunacak olan mobilyalar ve bebek ile uyum sağlayabilmesidir. Sonuçta bir odada durduğunuzda, odanın duvarları hoşunuza gitmezse odada durmak istemezsiniz değil mi? Her ne kadar bebek olsalar bile, bebekler için de aynı durum geçerlidir.

Bebek Odası Dekorasyonunda Duvar Tasarımının Önemi

Bebek odası duvarlarının nasıl olacağına karar vermek çok zor değil, fakat biraz zaman alabilir, çünkü bebeğinizi düşünerek duvar tasarımınızı ve dekorasyonunuzu yapmanız gerekiyor. Aksi halde kafanıza estiği gibi bir tasarım yaparsanız, muhtemelen sizde odanın içinde bulunmak istemeyeceksiniz ve oda boşuna hazırlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net