Bilgii.net

Bebek Odası Duvar Süsleri Modelleri

29.11.2018
Bebek Odası Duvar Süsleri Modelleri

Bebeklerinize bir şeyler bakarken veya odası için herhangi bir süs ararken, bazen insan kendi çocukluğunu özlüyor ve büyüdüğü için pişmanlık olmasa bile, keşke büyümeseydim diyor. Bebek odaları için kullanabileceğiniz birçok farklı bebek odası süsleri bulunmaktadır. Burada kısaca bahsedeceğimiz konu bebek odası duvar süsleri olmaktadır. Ne tür duvar süsleri var, ona bakalım.

Manzaralı Duvar Kâğıtları

 

Hiç yoksa en basit şekilde duvarı süsleyebileceğiniz malzemelerden bir tanesi duvar kâğıtlarıdır. Bebek odaları için farklı duvar kâğıtları bulunmaktadır. Manzaralı veya farklı çocuk sahnelerini gösteren duvar kâğıtları bulunmaktadır. Bebek odası duvarları için manzaralı duvar kâğıtları yazarak örneklerini bulabilirsiniz.

Hareketli Duvar Kâğıtları

 

Artık teknoloji geliştikçe farklı duvar kâğıtları üretilmeye başlamaktadır. Bunlardan bir tanesi ise hareketli duvar kâğıtları olmaktadır. Hareketli duvar kâğıtları denilince elbette duvar kağıdın üzerinde bir şey hareket etmiyor, fakat örneğin bebek yatağının üzerinden bir deniz dalgası geliyormuş gibi duvar kağıdını monte edebiliyorsunuz veya ormanda yaprak ve ağaç dallarının sarkmasını gösteren duvar kağıtları olabilir.

Çerçeveli Süsleri

 

Eğer duvar kâğıdınız zaten hazırsa ve sadece duvarı süslemeniz gerekiyorsa, örneğin sadece basit ama duvar ve odaya uyacak şekilde çerçeveli süsleri kullanabilirsiniz. Farklı çerçeveli resimler satılmaktadır ya da çerçeve alıp kendi resimlerinizi koyup duvara monte edebilirsiniz. Buna benzer birçok farklı duvar süsleri bulunmaktadır.

Duvara Sahne Çizin

 

Bunu yapmak birkaç aşamadan geçmektedir, fakat duvara bir sahne çizerek te bebeğinizin duvarını süsleyebilirsiniz. Direkt duvara sahne çizin. Öncelikle bir arka plan rengi için duvarı boyamanız gerekiyor. Örneğin beyaz olabilir. Sonrasında ise bir deniz manzarası olmasını isterseniz ya da bir akvaryum, kısmı bir şekilde açık veya buz mavisi ile duvarı boyayıp sonra üzerine balık ve deniz mahsulleri sticklerlar yapıştırabilirsiniz.

Duvara Stickerlar Yapıştırabilirsiniz

 

Duvar boyanmışsa ama hala sade görüyorsanız veya duvara bir duvar kâğıdı yapıştırmışsanız ve ona rağmen sade görünüyorsa, bebeğinizin sevebileceği stickerlar kullanarak duvarı süsleyebilirsiniz. Duvara stickerlar yapıştırabilirsiniz. Bu da bir duvar süsüdür ve duvar süsleme yöntemidir. Duvara yapıştırabileceğiniz birçok sticker türleri bulunmaktadır.

Fosforlu Şekillerle Duvarı Süsleyin

 

Akşam veya geceleri görünsün derseniz, bebeğinizin duvarını fosforlu şekillerle süsleyebilirsiniz. Artık duvar süslemesinde de çağ atlıyoruz ve modern veya klasik tarzlardan çıkarak farklı süsleme teknikleri kullanıyoruz. Fosforlu şekillerle duvarı süsleyin ve geceleri bebeğiniz kendisini tamamen rüyalar diyarında hissetsin.

Öğreten Tablolarla Duvarı Süsleyebilirsiniz

 

Bebeğimin zihnine bir şeylerin girmesi gerekiyor. Şuan bir şey söyleyemese de, bir şeyleri hatırlamasını istiyorum derseniz, öğreten tablolarla duvarı süsleyebilirsiniz. Hayvan resimlerinin olduğu bir tablo veya aile bireylerinin olduğu bir tablo ya da renklerin olduğu bir tabloyu duvara yapıştırarak veya çizerek duvarı süsleyebilirsiniz.

Bebeğinizin duvarını süslemek aslında çok zor değil. Yeter ki siz ne istediğinizi bilin. Sizin ne istediğinizi bilmek önemlidir. Bebeğinizin odasının duvarını birçok farklı şekillerde süsleyebilirsiniz. İster boya kullanın, ister sticker veya fosforlu stickerlar, isterseniz duvar kâğıtları kullanın. Ne kullanmak istediğiniz ve ne yapmak istediğiniz tamamen size kalmıştır. En basit şekilde aile fotoğraflarınızın olduğu resimleri çerçevelere yerleştirip bebek odasının duvarlarına yerleştirebilirsiniz. Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net