Bilgii.net

Bebek Odası Duvar Kâğıdı Nasıl Olmalı?

28.11.2018
Bebek Odası Duvar Kâğıdı Nasıl Olmalı?

Duvar kâğıdı bir odanın havasını değiştirebilecek en güzel malzemelerden bir tanesidir. Bir duvar kâğıdı bile bazen mobilyalardan daha fazla görevi üstlenebiliyor. Farklı duvar kâğıdı örnekleri bulunmaktadır. Düz renkte, desenli veya temalı. Hatta bugünlerde hareketli ve üç boyutlu duvar kâğıtları daha fazla rağbette olmaktadır. Bebek odası duvar kâğıdı nasıl olmalı? Bir bebek odasında kullanılacak duvar kâğıdının elbette iç açıcı, ferah, sade ve tatlı bir renkte veya desende olması gerekir. İnternetten birçok bebek odası için duvar kâğıt örneklerini bulabilirsiniz. Duvar kâğıtları mobilyalarla beraber odayı tamamlayan bir unsur olduğundan, aslında kullanacağınız duvar kâğıdını doğru seçmek çok önemlidir. Duvar kâğıdı odayı her anlamda tamamlamaktadır.

Bebek Odası İçin Düz ve Sade Duvar Kâğıtları

 

Bebek odası için düz ve sade duvar kâğıtları kullanmak istiyorsanız, sadece rengine dikkat etmeniz gerekiyor. Normal salonda veya kendi yatak odanızda kullanacağınız duvar kâğıtlarını kullanamazsınız veya sizde bebek odasında kullandığınız kâğıtları kendi odanız için kullanmak isterseniz, bunu yapabilirsiniz. Bebek odasında düz ve sade bir duvar kâğıdı kullanmak istiyorsanız, rengin açık, ferah ve boğucu olmaması için dikkat etmeniz gerekir. Düz ve sade renkler olarak örneğin; krem, beyaz, açık mavi, açık yeşil, sarı, pudra rengi veya şampanya rengi kullanabilirsiniz. Bazı duvar kâğıtlarında hafif dokunuşu olacak şekilde üretilmektedir. Bu tür duvar kâğıtlarını da sade ve düz olarak kullanabilirsiniz. Bütün odayı direkt beyaz yapan ailelerde olmaktadır.

Desenli Bebek Odası Duvar Kâğıtları

 

Desenli bebek odası duvar kâğıtları kullanmayı tercih ederseniz, mobilyanıza uygun ve aklınıza yatak desenlere sahip duvar kâğıtlarını kullanabilirsiniz. Günümüzde artık birçok duvar kâğıdı çeşitleri bulunmaktadır ve her geçen gün yeni duvar kâğıdı örnekleri tasarlanıp üretilmektedir. Duvar kâğıdı ayrıca yenileyebileceğiniz bir dekorasyon ürünü olduğu için, birkaç sene sonra yeni bir duvar kâğıdı kullanmak isterseniz değiştirebilirsiniz. Desenli duvar kâğıtlarında önemli olan, desen ve renklerin mobilyalar ve oda ile uyum sağlamasıdır. Kaldı ki mutlaka onlarca, hatta yüzlerce uyum sağlayan duvar kâğıtları bulabileceksiniz, fakat tek sorun çok fazla çeşidin olacağından seçmekte zorlanabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken yavaş yavaş elemek ve en son kalan duvar kâğıdını kullanmak olacaktır.

Temalı Duvar Kâğıtları

Bebek, çocuk veya yetişkin fark etmeksizin, birçoğumuzun bugünlerde kullanmayı sevdiği duvar kâğıdı ürünlerinden bir tanesi, temalı duvar kâğıtlarıdır. Bebek odanız için de farklı temalı duvar kâğıtları kullanabilirsiniz. Temalı duvar kâğıtları genelde odayı tam anlamıyla tamamlayan, odada gerekli olan mobilyalar dışında başka hiçbir şeye gerek duymayacağınız tarzda duvar kâğıtları olmaktadır. Bebek odanızda normal bir bebek yatağı, bir komidin ve bir gardırop yetecektir, fakat bazıları sadece üç parça mobilya ile odayı sade bulabilir ve farklı dekorasyon ve eşyalarla doldurmak isterler. Temalı duvar kâğıtları bu tür sorunları gidermenize yardımcı olacaktır. Temalı duvar kâğıtları bebek odanızı öyle bir şekilde dolduracak ki, başka hiçbir şey kullanmanıza gerek kalmayacak.

Bebek Odanız İçin 3 Boyutlu Duvar Kâğıtları

 

Biraz hareketli, fakat işinize yarayacak olan ve odanızı dolduracak duvar kâğıdı türü ise 3 boyutlu duvar kâğıtlarıdır. Bebek odanız için 3 boyutlu duvar kâğıtları kullanarak, odanıza başka herhangi bir ekstra ürün koymanıza gerek kalmadan bebek odasını en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz. Temalı ve 3 boyutlu duvar kâğıtları bulunur, bunun yanı sıra yine sadece desenli 3 boyutlu kâğıtlarda bulunur. Bu tür dekorasyonları kullanarak bebek odanızı sadece gerektiği kadar doldurmanız mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net