Bilgii.net

BB Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

23.11.2018
BB Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

BB kremleri güzellik balsamı veya leke balsamı için kısadır. İlk olarak Almanya’da, lazer tedavilerinden sonra cildi koruyacak ve koruma sağlayacak tek bir krem ​​isteyen bir dermatolog tarafından geliştirildi.

Hepsi bir arada olan formülasyon Güney Kore’de bir duygu haline geldi ve daha sonra Asya’ya yayıldı. “Asya’daki ortalama kadın, cildine dikkat ederek yedi farklı adımdan geçer” diyor, Santa Monica, Kaliforniyalı, dermatolog ve Beslenme Your Face: Younger, Smoother Skin ve 28 Delicious’ta Güzel Vücut Günler. “Hong Kong’dayken, konuştuğum her kadın o rejimi kısaltmak için BB krem ​​kullanıyordu.”

New Jersey’deki Englewood Lab’de kozmetik kimyacı olan Ni’Kita Wilson, “İyi formüle edilmiş bir BB krem ​​fikri, yüzünüzü yıkadıktan sonra ihtiyacınız olan tek ürün olması” diyor.

BB Kremleri Ne İşe Yarar?

Bir güzellik ürünü gerçekten hepsini yapabilir mi? Olabilir.

Birçok BB krem, geniş spektrumlu SPF 30 veya üstü olan Amerikan Dermatoloji Akademisinin günlük kullanım önerisi ile etkili güneş koruması sunmaktadır. Dahası, BB kremler genellikle çinko oksit veya titanyum oksit, bazı yerleşik suya dayanıklı özelliklere sahip fiziksel güneş koruyucuları içerir, Wu diyor.

Cilt tedavisi söz konusu olduğunda, aşağıdakileri içeren BB kremleri bulabilirsiniz:

A, E ve C vitaminleri gibi peptitler ve antioksidanlar dahil olmak üzere yaşlanma karşıtı bileşenler

Hiyalüronik asit ve gliserin gibi nemlendirici çalışma grupları

Cilt tonuna bile yardımcı olan meyan kökü ve arbutin gibi malzemeler

Cilde parlak bir görünüm kazandırmak için ışık yansıtan mika

Vakıf pürüzsüzlüğü gibi davranan, cildi pürüzsüz hale getiren dimetikon gibi silikon bazlı bileşenler

BB Kremlerinin Sınırlamaları

Tüm faydaları için, BB kreminin bir tüpte mucize olmasını beklerseniz hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Cildinizin rengine mükemmel uyan bir BB krem ​​bulmak da zor olabilir. BB kremleri, genellikle üç ila beş arasında, orta-koyu renk tonlarında veya tüm cilt tonlarıyla karışan tek bir renk tonunda, küçük bir renk tonu aralığında olma eğilimindedir. Bazı kadınlar bu tonları çok hafif bulabilir.

Diğer bir kısıtlama, bir BB kremini – ya da bu nedenle, renkli bir güneş kremi – akne- mücadele maddeleri olan bulamayacağınızdır. BB kremleri için en iyi adaylar Wilson, normalden yağlı cilde ve hafif ila orta ten tonlarına sahip olan ve yoğun nemlendirici veya anti-akne ürünlerine ihtiyaç duymayan kişilerdir.

BB Kremler ve Güzellik Rejiminiz

BB kremleri, cilt bakımı rejimindeki her ürünü değiştirmezse, bu ürünlerin daha etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilirler.

Akne izlerini gizlemeye yardımcı olmak için hafif temelleri altında kendini kullanan Wu, “BB kremlerini seviyorum” diyor.

“Vakfıma adanmışım,” diyor ve “benim gibi bir sürü kadın var, çünkü cildiniz için mükemmel bir şekilde çalışan fondöten vazgeçmeyi düşünmeyen bir kadın var. Bir maske gibi hissetmek daha ağır bir temele kadar taşımak zorunda kalmadan kapsama. ”

Tek başına, BB krem ​​bezelye büyük bir dab (tüm ihtiyacınız olan bu) rahat bir gün için doğru miktarda kapsama sağlayabilir. “Hepimiz acelemiz var ve BB kremler harika zaman tasarrufu sağlıyor,” diyor estetisyen Veronica Barton-Schwartz, Malibu sahibi olan, Kaliforniya, yerliler Olivia Newton-John, Suzanne Somers ve Cher sayan cilt bakım stüdyosu sahibi müşterileri arasında. “Formüller daha iyi ve daha iyi olmaya devam ediyor.”

Düşük anahtarlı bir görünümden geçtiyseniz, BB kreminin gerçekten de cilt bakımı ve güzellik ihtiyaçlarınız için gerekli olan her şey olabilir. Aynı zamanda iyi bir çözüm, diyor Wu, “çok doğal olan ve makyaj giymekten hoşlanmayan ama cildini korumak ve bazı kusurları örtbas etmek isteyen biri için.” Erkekler, kendileri için özel olarak üretilen BB kremleri de satın alabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net