Bilgii.net

Basit Ama Etkili Peeling Yöntemleri – Güzelliğinizi Arttırın!

17.10.2018
Basit Ama Etkili Peeling Yöntemleri – Güzelliğinizi Arttırın!

Cildimizin haftada bir ya da iki kez peelinge ihtiyacı vardır. Ciltte biriken ölü derinin atılması için peeling etkisi yaratan doğal gıda ve etkenlerle cildi arındırmak gerekir. Bu doğal etkenlerin cilde etkisi son derece hızlıdır. Ayrıca tükettiğimiz gıdalar yapıldığında içiniz rahat edecek ve içeriğinde ne olduğunu bileceksiniz. Fakat doğal gıda da olsa alerjen olabilir. Cildinizde ufak bir deneme yaparak başlamalısınız. Cilt doktorunuzun özel bir uyarısı varsa onu da dikkate alıp doğal bakıma karar vermeniz gerekir.

Domates ile Çok Etkili Doğal Peeling

Domatesin hem cilde hem de vücuda oldukça fazla yararı vardır. Domatesin cilde sürülmesinin nedeni cilde doğal peeling etkisi yapmasıdır. Yani ölü derileri yüzünüzden atmada son derece etkilidir. Ayrıca cildi sıkılaştırır ve gözenekleri küçültür. Siyah noktaların temizlenmesinde ve azaltılmasında etkilidir. Domates peelingi yaptıktan sonra cildinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Temizlik hissi tüm cildinize yayılacak ve güne güvenle başlama fırsatı bulacaksınız. Üstelik son derece ekonomik bir peelingle.

Domates peelingini en çok üşengeçler için öneriyoruz. Birbirinden karmaşık cilt bakım yöntemlerini uygulamakta zorlananlar ve bu işlemlerle vakit kaybetmek istemeyenler için en basit yöntemlerden biridir. Uygulama aşağıdaki gibidir:

Bir adet domates ikiye bölünür. Yarım domatesin üstüne bir miktar şeker atılır. Bu şekilde yüzünüze sürerek peelinge başlarsınız. Domatesi suratınızda hafif adımlarla gezdirerek daireler çizin. Bu işlemi birkaç dakika yaptıktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yıkanan cildinizin arındığını ve ferahladığını hissedeceksiniz. Cildinize bıraktığı yumuşaklık ve temizlik hissi ise size güven verecek.

Domatesin Cilde Faydaları

Domates çeşitli cilt bakım yöntemlerinde kullanılan bir gıdadır. Nedeni ise kolajen üretimini desteklemesidir. Bu nedenle kırışıklıklar için de son derece etkili bir yöntem olarak üşengeçlerin en çok kullandığı bakım ürünlerinden biri olmaya başlamıştır. Eğer kırışıklık sorunlarınız ve korkunuz varsa kolajen üretimini desteklemek, arttırmak için domatesli bakımları kullanabilirsiniz.

Kahve İle Peeling

Kahve tüketimi çoğumuzun günlük rutini hâline gelmiştir. Sabahları ve günün çeşitli saatlerinde içilen kahveler keyifle çalışmamızı sağlarken diğer taraftan cilt bakımı için de etkili içecekler olarak biliniyor. Türk kahvesi, kültürümüzün vazgeçilmez parçasıdır. Bu leziz içeceğin cilt için de son derece faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Türk kahvesi ile peeling yapmak son derece kolay ve maliyetsizdir. İçtiğiniz kahvelerin telvesini lavaboya atmak ve yıkamak yerine yüzünüze sürmeye ne dersiniz? Kahvenin içindeki tanecikler sayesinde muhteşem bir peeling fırsatı sunduğunu göreceksiniz. Kahve fincanlarını bundan böyle yıkamayın ve hemen yüzünüze sürmeyi deneyin. Sonraki adımda yüzünüze sürdüğünüz kahveyi dairesel hareketlerle cildinizin her yerine gezdirin. Bu tarz işlemlerde göz çevresine yaklaşmamayı alışkanlık hâline getirmelisiniz. Göz çevresi hassas olduğu için zarar görebilir. Ayrıca çabuk kuruduğu için göz altlarında kırışıklığa neden olabilir. Cildinizin tümüne yaydığınız kahveyi 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp son olarak soğuk su ile durulayın. Göreceksiniz ki kahve, yüzünüzde nemlendirici etkisi yapacak. Kahveyle peeling yapılan cilt arınır ve ferahlar. Yumuşacık bir etki bırakır. Cildi sıkılaştırır ve böylece zamanla gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur.

Cildinizdeki ölü deriyi atmak için doğal yöntemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ürüne alerjiniz ve hassasiyetiniz olmaması önemlidir. Kullanmadan önce test etmeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net