Bilgii.net

Baş Dönmesine Bitkisel Çözümler – Anında Kurtulun

11.10.2018
Baş Dönmesine Bitkisel Çözümler – Anında Kurtulun

İnsanlar hastalıkları için ilaç kullanmaktan son derece huzursuzlar. Çünkü birçok ilacın yan etkisi bulunmakta ve sağlığa zararlıdır. İlaçların yerine bitkisel çözümlerle hastalıklarına çözüm arayan insanların sayısı giderek artmaktadır. Bitkisel çözümler hiç kimsenin kafasında sağlık açısından soru işareti yaratmamaktadır. Bu nedenle, sağlık sorunlarında ilaçlardan çok bitkisel çözümlerin kullanılması artmıştır. Bu sağlık sorunlarından birisi de baş dönmesidir. Birçok insanda yaygın olarak görülen bu rahatsızlık için bazı bitkisel çözümler bulunmaktadır. Yazımızın devamı baş dönmesi için bitkisel çözümler konusunu içermektedir.

Baş Dönmesi Nedir?

Baş dönmesi, birçok insanın karşılaşabileceği sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Baş dönmesini hastalık olarak tanımlamak yanlıştır. Genel olarak bir sağlık sorununun veya psikolojik nedenlerle baş dönmesi yaşanır. Aslında baş dönmesi, yaşanılan hastalığın belirtisi veya sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır. Vertigo olarak adlandırılan denge kaybı da baş dönmesi yapmaktadır. Bayılmaya kadar etkisini gösteren vertigo, sadece baş dönmesi olarak da etkisini gösterebilmektedir.

Neden Baş Dönmesi Olur?

Baş dönmesinin nedenleri bir hastalığın belirtisi veya sonucu olabilmektedir. En çok yaşandığı durum açlığa bağlı olarak yaşanan kan şekeri düşmesi sorunudur. Tansiyon düşmesi ve boyun fıtığı da baş dönmesine neden olabilmektedir. Çeşitli psikolojik nedenler ve stresli ortamlar da baş dönmesini tetiklemektedir. Bunun yanında; güneş çarpması, vücudun susuz kalması, gebelik, bazı ilaçların yan etkileri, ani hareketle kan basıncında düşüş, migren, şok edici bir haber almak ve göz hastalıkları da baş dönmesine neden olmaktadır.

Baş Dönmesine Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Sürekli baş dönmesinden şikayet edenlerin mutlaka hastanelerin dahiliye bölümüne gitmeleri tavsiye edilmektedir. Eğer bas dönmesi sürekli değilse, çeşitli bitkilerle baş dönmesine çözüm bulunabilir. Masraflı olan ilaçların yerine kullanılan bitkisel çözümler, hem sağlıklı hem de kolaylıkla evde bulunabilecek malzemelerden oluşmaktadır.

Zencefil, baş dönmesi ve mide bulantılarında sık sık kullanılan bitkilerdendir. Kan akışını düzenleyerek bu sayede beyne oksijenin hızlı gitmesini sağlamaktadır. Her gün 1 bardak zencefil çayı içerek bu sorundan kurtulmak mümkündür. Daha hızlı çözüm için bir miktar zencefil köküne toz şeker serpip tüketilmesi gerekmektedir.

Özellikle kan şekerinin düşmesine bağlı olarak yaşanan baş dönmesi sorunlarında bal tüketerek bu sorundan hızlıca kurtulmak mümkündür. Balda bulunan doğal şeker sayesinde kan şekeri dengelenmekte ve bas dönmesi geçmektedir. 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı bal ve bir miktar limon suyu ekleyerek içilmesi mümkündür. Ya da her sabah 1 yemek kaşığı balın üzerine tarçın dökerek tüketilmesi de mümkündür. Bu sayede vücut direnci de arttırılmış olacaktır.

Kan basıncının düşmesine bağlı olarak yaşanan baş dönmelerinde kereviz suyu içilmesi çok faydalıdır. Düzenli olarak her sabah içilen kereviz suyu, kan basıncını hızlandırarak baş dönmesini engellemektedir. Bunun yanında, papatya çayı içilmesi de vücudu ve sinirleri rahatlattığı için baş dönmesine çözüm niteliğindedir.

Limon da baş dönmesi için etkili bir ilaç niteliğindedir. Bir bardak suyunun içine yarım limon sıkarak ve 2 çay kaşığı toz şeker ekleyerek tüketilmesi mümkündür. Ya da 1 bardak suya 1 yemek kaşığı limon suyu, bir miktar tuz ve karabiber ekleyerek de tüketilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net