Bilgii.net

Banyo Perdesi Takımları – Dekorasyonunuzu Tamamlayın!

18.10.2018
Banyo Perdesi Takımları – Dekorasyonunuzu Tamamlayın!

Banyonuza girdiğinizde gördüğünüz ilk şey muhtemelen duş perdesidir, bu yüzden niçin banyonun tasarımını tamamlayan iyi bir ürün almıyorsunuz? Araştırdığımız tüm duş perdelerinden Dayanıklı Kumaş Duş Perdesi, sade görünümü ve sağlam yapısıyla en iyisidir.

Duş perdesi düşüncesiz bir satın alma gibi görünebilir, ama aslında biraz dikkat gerektirir. Banyonuz, evinizin en samimi yerlerinden biridir ve duş perdesi, bunun en önemli özelliği olma eğilimindedir.

Duş perdelerinin iki ana amacı banyo zeminini sudan uzak tutmak ve mahremiyet duygusu aşılamaktır, fakat aynı zamanda banyonuzun tarzını da belirlemektedir. Banyo estetiğinizin geri kalanıyla iyi giden bir duş perdesine sahipken, duş alırken gizliliğinizi korur.

Duş perdesi sisteminizin temel bileşenleri, duş perdesi (öncelikle dekoratif olan), isteğe bağlı perde astarı (esas olarak işlevsel olan), duş perdesi çubuğu ve duş perdesi halkalarından oluşur. Astar çoğu ziyaretçi tarafından görünmez ve banyo veya perdelerinizin tasarımına göre çubuklar ve halkalar seçebilir, böylece günün sonunda, duş perdeli sisteminizin en önemli parçası perdenin kendisidir.

Banyo Duş Perdesi

  • İyi duş perdeleri genellikle çok pahalı bir maliyete sahiptir. Tasarıma dalmadan önce, herhangi bir duş perdesi ararken akılda tutulması gereken bazı şeyler vardır.
  • Yerleşik bir küvetiniz varsa, perde çubuğunun altından (veya bunları kullanıyorsanız perde halkalarından) ölçün ve küvetin hesaba katılması için bir inç ya da iki ekleyin. En fazla 10 inç yükseklik. Duşlu bir ayaklı küvetiniz yoksa duş perdesinin su sızıntısını önlemek için küvetin içine bir inç veya ikiye düşmesini istersiniz.
  • Clawfoot küvet duşunuz varsa, biraz daha dikkatli olmak zorundasınız. Bu oval şekilli küvet duş kombinasyonları için duş perdesi ölçümleri büyük ölçüde değişebilir, ancak odaklanmak istediğiniz ana şey çok fazla toplanmayan bir perde almaktır, bu garip bir görünümdür, ancak bunun yerine rahat bir şekilde dinleniyor gibi görünmektedir. Küvetin etrafından dolanan bir parçaya da (zaten sahip değilseniz) ihtiyacınız olacaktır.
  • Bu durumda, küvetin genişliğini ve uzunluğunu ölçerek ve bu boyutlara uyan bir parça satın alarak doğru parça boyutunu elde etmeyi önceliklendirmek en iyisidir. Oradan ekstra geniş bir duş perdesi satın alın (böylece küvetin etrafına sarılır) ve perdenin yüksekliğine uyum sağlamak için pist yüksekliğini ayarlayın. Duş Perdesi Malzemeleri
  • Perdenin malzemeleri tasarım kadar önemlidir. Düşünülmesi gereken ana konular perdenin ne yapıldığına ve ne kadar süre dayanmasını beklediğine göre nasıl temizlenebileceğidir. Duş perdelerinin en yaygın malzemeleri polyester, naylon, pamuk, keten ve bazen bu malzemelerin birkaçıdır.

Banyo Duş Perdeleri Takımları

Sentetik Duş Perdeleri

Sentetik duş perdeleri genellikle en uygun fiyatlı, az bakım gerektiren, şaşırtıcı derecede dayanıklı ve küf oluşumuna karşı savaşan bazı su itici özelliklere sahiptir. Polyester, naylon veya bazen naylon / pamuk karışımı gibi insan yapımı malzemelerden üretilmiştir.

Polyester Duş Perdeleri

Polyester duş perdeleri en yaygın olanlardır. Ayrıca büzülmeye ve kırışmaya dayanırlar, yanıcı değildirler ve çabuk kururlar. Aşağı yönde, diğer malzemelerden yapılmış perdeler kadar lüks değillerdir.

Doğal Kumaş Duş Perdeleri

Doğal kumaştan yapılmış duş perdeleri genellikle pamuktan veya ketenden yapılır ve çeşitli örgü ve kalınlıklarda gelir. Daha pahalıdırlar ve genellikle bu şekilde görünür ve hissederler. Çoğunlukla bir çeşit su yalıtım malzemesi ile işlenmiş olmasına rağmen, suya daha az dayanıklıdırlar, bu nedenle kuruması daha uzun sürer ve bir astar almanızı gerektirir. Doğal kumaş perdeler daha yanıcıdır ve genellikle küf ve diğer birikime karşı herhangi bir savunma sağlamaz. Ancak, bazılarının kuru temizlemeyi gerektirmesine rağmen, genellikle temel bir çamaşır makinesinde yıkanabilirler.

Duş Perdesi Gömlekleri

Astarın üzerinde, eğer bir kumaş perdeye sahipseniz ya da hatta bir astar öneren talimatlarla gelen herhangi bir perde varsa, evet, bir tane gerekir. Bu gerçekten bir tartışma değil. Eğer korumak için bir astar satın almazsanız, yüksek kaliteli, söz değil, daha pahalı duş perdesi satın almak için bir nokta yoktur.

Siyah Çiçekli Duş Perdesi

Çift Kanat Karma Duş Perdesi

Charlette Duş Perdesi

 

Manzara Desenli Duş Perdesi

Deniz Manzaralı Duş Perdesi

 

Sanat Figürlü Duş Perdesi

Deniz Yıldızı Duş Perdesi

Çizgili Duş Perdesi

Modern Duş Perdesi

Leoparlı Duş Perdesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net