Bilgii.net

Banyo Paspasları Çeşitleri

26.11.2018
Banyo Paspasları Çeşitleri

Banyo paspasları birbirinden şık tasarımları ile ev hanımlarının beğenisine sunuluyor. Ev dekore ederken elbette ön planda olan zevklerdir. Bu sebeple vitrinlerde sergilenen paspaslar öncelikle kişisel zevklere göre değerlendirilirken profesyonel bir incelemeden sonra evlerde yerini alırsa doğru dekore edilebilir. Banyo paspaslarının pamuklu, polyester, polyamid, akrilik, bambu, mikro fiber gibi çeşitleri vardır. Bu paspas türlerinden her biri farklı ihtiyaca yöneliktir. Aynı zamanda kalite farkından da söz edilebilir. Banyo paspası seçerken kalitesine, kaymazlığına, tüm ev dekorasyonuyla uyumuna ve anti bakteriyel olmasına dikkat edilmelidir. Banyolar hijyeni sağlamada önemli bir rol üstlendiğinden ve küçük dar alanlarda tüm aile bireylerinin ayak bastığı ortamlar olması bakımından anti bakteriyel özellik taşımasına dikkate edilmelidir.

Banyo Paspası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo paspası seçimi sandığınızdan daha çok detaya odaklanmanızı gerektirir. Banyolar mikropların kolay ürediği ve mantar gibi bulaşıcı hastalıkları tetikleyen ortamlardır. Bu nedenle zeminin kuru kalması için, ıslak zeminin suyunu emen halı veya paspasların olması önemlidir. Tıpkı bir odaya girer gibi rahatça ve nem problemi olmadan banyoda hareket etmenizi sağlayan faktör hijyenik paspas veya halılardır. Paspas seçiminde aşağıdaki özellikleri dikkate alarak konforlu bir ortam hazırlayabilirsiniz.

  • Banyo paspasları evinizin diğer alanlarındaki hâkim renklerle uyumlu olmalıdır. Seçtiğiniz stilin tamamlayıcısı olursa dekorasyonu doğru şekilde tamamlamış olursunuz. Örnek vermek gerekirse klasik stildeki evinizin banyosuna salon halınızın desenlerine ve renklerine yakın banyo paspas takımı seçmeniz gerekir. Minimalist stilde dekore ettiğiniz evinizin banyo paspasları pudra, açık kahve, gri veya beyaz olmalıdır. Olabildiğince açık ve sade renkler. Ayrıca bu stilin en önemli özelliği modası geçmeyen zamansız parçaların kullanılmasıdır. Beyaz veya pudra rengi bir paspasın modası da hiçbir zaman geçmeyecektir.
  • Hijyen önemlidir. Dekoratif ve doğru paspas modelini bulduğunuzdan eminseniz bu modelin kalitesini ve su tutmazlık özelliğini de dikkate almalısınız. Örneğin; peluş modeller banyolara en çok yakışan paspas ve halı modelleridir. Ancak evde astım hastası birileri varsa bu uzun tüylerin diplerinde biriken toz ve bakteriler bu kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Kimi durumlarda bebekler için de uygun olmayabilir. Seçtiğiniz halının anti alerjik ve anti bakteriyel olması banyo gibi bakteri üremesinin yoğun olduğu yerler için önemlidir.

  • Kaymazlık özelliğine dikkat! Banyo paspaslarının yukarıda saydığımız tüm özellikleri önemlidir. Ancak kaymazlık özelliği işin doğrudan ev kazası boyutlarının önüne geçmek için dikkate alınmalıdır. Kaymaz paspasları tercih ettiğinizde ıslak zeminde kayma riski de ortadan kalkacaktır. Böylece ev kazalarının ve yaralanmaların da önüne geçmiş olacaksınız. Bu kaymaz paspasların diğer bir özelliği de çamaşır makinesinde yıkanabilir olmasıdır. Çok çabuk kirlenen banyo paspaslarını hızlı bir şekilde temizlemek ve hijyenik bir şekilde kullanıma devam etmek için kolay yıkanan modelleri tercih etmenizi öneririz.

Banyo Paspaslarında Kalite

Banyo paspası seçmenin birçok püf noktası olduğunu belirtmiştik. Bu paspasları dünyaca ünlü markaların ve tekstil firmalarının vitrinlerinde bulabilirsiniz. Takım hâlinde satın alabileceğiniz gibi tekli ürünleri de değerlendirme şansınız vardır. Büyük markalar size pahalı geliyorsa aynı kalitedeki daha uygun fiyatlı yerli ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle küçük de olsa ekonomiye hem genel anlamda hem de kendi bütçeniz açısından katkı sağlamış olursunuz.

Çiçekli Paspas Modeli

Alternatif Paspas Modeli

Desenli Paspas Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net