Bilgii.net

Banyo İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

03.10.2018
Banyo İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Banyonuz için hem doğal duracak hem de banyonuzu şık,zarif ve modern gösterecek değişik stiller de banyo duvar dekorasyonları bulunmaktadır. Bunlar arasında sizlere önerebileceğimiz en modern ürünler arasında taş duvar dekorasyon modelleri bulunmaktadır. Taş duvarlar geçmişten günümüze kadar modası geçmeyen ayrıca kullanış açısından uzun ömürlü olan duvar dekorasyonları arasındadır. Taş kaplama banyo duvarlarınız için farklı tarzda örnekler bulunmaktadır. Örneğin doğal taşlar banyonuzda rustik bir hava katacaktır. Daha küçük ve dekoratif taşlar ise banyonuzda modern ve rahatlatıcı bir etki oluşturacaktır.

Taş duvarlar ve doğal taş kullanımı son yıllarda oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Evlerden daha çok cafelerde, restaurantlarda, kamu alanlarında daha sık kullanıldığını görmekteyiz. Bu tarz yerlerde daha sık görülmesinin en önemli faktörü hem uzun ömürlü olması hem de ortama daha sıcak daha doğal bir hava katmasıdır.

Eğer banyonuzun alanı dar, geniş degilse banyonuzda için beyaz taş dekorasyon örneklerine bakabilirsiniz. Beyaz renk banyonuzda daha geniş, daha aydınlık görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca beyaz gibi açık tonlarda olan banyolarda dekorasyon yaparken ufak bir dokunuş yaptığınızda bile banyonuzun görüntüsünde büyük bir etki gerçekleşecektir. Beyaz renk taş duvar dekorasyonu tercih edildiği takdirde temizleme faktörü de göz önüne alınmalıdır. Çünkü beyaz renk kiri daha çabuk gösterebilir, lekeleri daha rahat görebilirsiniz.

Banyo Taş Duvar Dekorasyonları

Banyo taş duvar dekorasyon fikirleri arasında beyaz kadar tercih edilen bir diğer renk ise siyahtır. Siyahın asil duruşu ve göz alıcı görüntüsü ile çok sık tercih edilir. Siyah renk seçiminde dikkat etmeniz gereken faktör banyonuzun alanının geniş olmasi ve aydınlatma sisteminin yeterli olacağından emin olmanız gerekir.

Özellikle banyonuzda küvetiniz varsa iç duvarını doğal taşlarla kaplayarak göz alıcı bir tarz yakalayabilirsiniz. Küvetin yanı sıra banyonuzun dolapları, fayans renkleri, aksesuarları, yer döşemeleri de taş duvar yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalardır. Hepsinin bir uyum içinde olması banyonuzda daha güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Özellikle Amerika, Kanada gibi ülkelerde daha çok kullanılan taş duvar dekorasyon modelleri ülkemizde de çok sık tercih edilir duruma gelmiştir. Genellikle müstakil eve sahip kişilerin daha sık kullandığını görmekteyiz.

Desenlerle Doğal Taşların Uyumu

Her malzemenin olduğu kadar taş duvarlarında oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Taş duvar seçiminde renk, kalite kadar taşın desenleri de önemli bir faktördür. Desen seçimi yapılırken banyonuzun modeli aksesuar seçimleri göz önüne alınarak desen seçimi yapılmalıdır. Banyonuz dar bir alana sahipse çok fazla deseni karışık modeller tercih edilmemelidir. Bunun yerine daha sade, daha basit desenli modeller tercih edilebilir. Bu sayede ruhunuzu bunaltmayacak daha ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ağır desenli modelleri tercih etmek istiyorsanız eğer banyonuzun alanının geniş olması sizler için daha iyi olacaktır. Ama banyo alanını dar ise ve buna rağmen de banyonuzda deseni daha ağır modelleri tercih etmek istiyorsanız o zaman da banyo aydınlatmanızı daha parlak seçebilirsiniz. Bu sayede hem beğendiğiniz modeli banyonuzda kullanacak hem de banyonuzu ferah bir görüntüye kavuşturabileceksiniz.

Banyonuzda taş duvar dekorasyonu içi doğal taş yerine yapay taş duvar kağıt örneklerine de bakabilirsiniz. Maddi olarak taş duvara göre daha ucuz olan bu yöntemle banyonuza yine değişik bir hava katabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net