Bilgii.net

Banyo Duvar Renkleri ve Çeşitleri

26.11.2018
Banyo Duvar Renkleri ve Çeşitleri

Banyolar evin diğer odalara göre küçüktür. Aynı şey banyoların penceresi için de geçerlidir. Bu nedenle banyoyu daha ferah ve aydınlık gösterecek rengin seçimi önemlidir. Banyo renk seçiminde koyu tonlardan kaçınılmalıdır. Koyu tonlar banyoyu olduğundan daha karanlık ve küçük gösterir.

Renk seçiminde diğer bir kıstas da seçilen rengin kir tutma özelliğidir. Kullanıcılar daha az kir tutan renklere yönelmeyi tercih edebilirler. Bu ev hanımlarının temizlik kaygısını azaltacaktır.

Banyo Duvar Rengi Neden Önemlidir?

Şüphesiz ki renkler ile insan psikolojisi birbirleriyle bağlantılı unsurlardır. Banyonuzda kullanacağınız renkler bu açıdan önemlidir. Yanlış renk seçimi yapılmış bir banyo ruhunuzu karartabileceği gibi; doğru renk seçimi yapılmış bir banyo rahatlamanıza yardımcı olabilir. Bu da dekorasyonun ne kadar önemli olduğunu bize tekrar hatırlatır. Banyosunu değiştirmek isteyenlere bu yazımızı tavsiye ediyoruz. Özellikle hangi renk banyo istediği konusunda kafası karışık kişilere bu yazı faydalı olacaktır.

Banyo duvar rengi banyonun rengini belirlemekte en önemli unsurdur. Fakat tek unsurun banyo duvar rengi olduğunu söylemek yanlış olur. Duvarın yanı sıra banyodaki mobilyaların ve aksesuarların rengi de banyo renginin belirlenmesinde önemli bir yer tutar. Duvarında nötr renk tercih edilmiş bir banyoya, aksesuarlarla renk katılabilir.

Banyodan bahsederken fayans seçiminden bahsetmemek olmaz. Fayans seçimi sadece fayansın renginin seçimi olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda fayansın boyutu da önemli bir parametredir. Büyük banyo ile küçük banyoda kullanılacak fayansın boyutu aynı olmamalıdır.

Banyo Duvar Seçiminde Bazı Renk Önerileri

Banyo duvarlarındaki en şaşırtıcı renk kahverengidir. Diğer odalarda kullanımından kaçmanız gereken bu renk banyoda kullanıldığı zaman şaşırtıcı bir şekilde lüks ve şık durmaktadır. Kahverenginin birkaç tonu kullanılarak dizayn edilmiş bir banyo çok lüks ve şık duracaktır.

Mavi Tercihi

Banyo duvar renklerinden en önemlilerinden birisi de mavidir. Suyun rengi olan mavi, birçok tonuyla birlikte kullanılarak banyoya ferah ve aydınlık bir hava katılabilir.

Yeşil Renk Seçimi

Banyosunun renkli olmasını isteyenler için yeşil gayet uygun bir tercihtir.

Sarı Renkli Banyo

Sıra dışı bir banyo isteyenlere ise mor-pembe renklerle harmanlanmış bir banyo öneriyoruz. Mor ve pembe renkleriyle geçişler yapabilir farklı ve şık bir banyo tasarımı elde edebilirsiniz.

Krem ve Altın Tonları

Sade ve şık bir banyo tasarımı isteyenler ise banyo duvarlarında krem- altın tonlarını kullanabilirler. Krem- altın tonları banyonuzu olduğundan daha lüks gösterecektir. Aynı zamanda bu tonların huzur verici olma özelliği de vardır.

Beyaz ve Gri Seçimi

Yine sadelik ve temiz bir görünüm isteyen kişiler banyolarında beyaz ve grinin tonlarını aynı anda kullanabilirler. Birbirleriyle son derece uyumlu olan bu iki renk banyoyu olduğundan çok daha şık gösterecektir. Duvarların yanı sıra banyodaki diğer aksesuarlarda da bu renk seçimini kullanmak banyoda şıklığı ve sadeliği yakalamanızı sağlayacaktır.

Günümüzde birçok kişi şık ve sade banyo tasarımları istemektedir. Bu iki kelime birbirlerine zıt görünebilir. Fakat durum tam tersidir. Şıklık ve sadelik aynı anda elde edilebilir. Aslında bu iki kelime birbirini tamamlamaktadır. Şıklık ve sadeliğin aynı anda elde edilebildiği banyo tasarımları daha aydınlık ve ferahlatıcı olacaktır. Bu aydınlık ve ferahlık için de banyo duvar renginin seçimi önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net