Bilgii.net

Banyo Dekorasyonunda Yeni Trendler

19.10.2018
Banyo Dekorasyonunda Yeni Trendler

Çoğu insan için banyo kişisel bir sığınak haline gelmiştir. Günün stresini hafifletip rahatladığınız kişisel spa merkeziniz. Yani, banyonuzu yenilerken, sadece pratik bir banyo alanı yaratmıyorsunuz; uzaklaşıp kendin olabileceğin zaman bir yer yaratıyorsun. Her yön ve bileşenin aynı zamanda banyoya yönelik pratik ihtiyaçlarını karşılarken bu hedefe doğru bir araya gelmesi gerekmektedir.

Yeni bir ev inşa ediyor veya bir tadilat planlıyorsanız, 2019’daki en yeni gelecek banyo tasarım trendleri listesi, yaratıcılığınızı devam ettirmelidir. 2019 için özel ihtiyaçlarınız için ödünç alabileceğiniz ve adapte edebileceğiniz gerçekten harika banyo tasarımlarını içerir.

Son Trendler

Küçük Banyolar

Birçok ev sahibi için, rüya banyo, büyük çift küvetleri, onun dolapları ve geniş mermer döşeme ile bu lüks dergi resimlerinden esinlenmiştir. Ancak son zamanlarda, bazıları daha küçük banyoların aynı derecede harika olabileceğini keşfetti. 2019 banyo iç tasarım trendi, verimlilik ve küçük ölçekli lüks odaklı küçük banyolara doğru olacak. Küçük banyoları rahat ve gizli hale getirmenin sırrı, mevcut gayrimenkulün verimli kullanımıdır. Her inç iyi kullanılmalıdır. Daha popüler olmaya başlayan bağımsız tek kişilik küvetler göreceksiniz. Daha küçük ama ustaca tasarlanmış tuvaletler ve daha küçük benzersiz tasarlanmış lavabo sehpaları da banyoda bir yer edinmeye başlayacak. Ölçeklendirilmiş banyolara diğer refakatçiler arasında yerden tasarruf sağlayan duşlar, dolap yerine daha çok raf ve alan algısını artırmak için büyük yüzer lavabolar sayılabilir. Büyük banyolarda olduğu gibi, küçük banyolar da duvar desenleri veya ilginç zemin grafikleriyle döşenebilir, özellikle odayı daha büyük hissettirir.

Yüksek Teknolojili Banyolar

Yıllarca Japonya, diğer ülkelerle yüksek teknolojili tuvaletlerde tartışmasız lider olmuş ve aynı mekanizmayı onlarca yıl boyunca koruyacak gibi görünüyor. Ancak ev sahipleri tuvaletlerinde biraz teknoloji ile ilgilenmeye başlıyorlar. 2019 yüksek teknolojili tuvalet koltuk ısıtıcıları, otomatik kapak açıcılar ve yavaş yakın özellikler, ayarlanabilir bir hava kurutucu, dahili deodorant ve benzeri şeyleri görecek. Mevcut bir başka özellik, hiç düşünmediğiniz bahisler; kapak açıldığında otomatik olarak açılan bir kablosuz müzik çalardır. Kapak tekrar yerine oturduğunda kapanır. Caz ve doğa melodileri, banyoya kitap (veya telefon) taşımayanlar için iyi bir alternatiftir. Sadece yüksek teknolojiye giden tuvalet değil. Tüm banyo 2018’de birkaç yenilik görecek. Tercih ettiğiniz sıcaklığı otomatik olarak bilen ve duş sırasında en sevdiğiniz şarkıları açan akıllı bir duşa sahip olabilirsiniz. Ya da ilaç ve içecekleri serin tutmak için banyo dolabınızın içine küçük bir buzdolabı ekleyebilirsiniz. Ellerinizi altına koyduğunuzda otomatik olarak açılan musluklar ve işiniz bittiğinde kapanır.

Pirinç Musluklar

Pirinç musluğa geri dönüşler trend hale gelmiştir. Bu yeni ton büküm, son yıllarda oldukça popüler hale gelen daha soğuk gri boya renkleri için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Sıcak altın ton, herhangi bir alana sadece doğru miktarda derinlik, boyut ve lüks his katar. Ev sahipleri, pirinç ve altın tonlu banyo armatürleri ile daha sıcak, modern ve şık bir his veren geleneksel parlak cilalı krom ile daha sıcak aksanlara olan değişimi severler. Saten, mat ve bükülmüş altın gibi yeni kaplama seçeneklerinde sunulan bu ince değişiklik, klasik klasik elemanın herhangi bir alana eklenmesi için gerekli olan şeydi. Parmak izi ve su lekeleri gizli tutmaktan oluşan ek bonusu da unutmayın.

Vanity Aydınlatma

Banyo makyaj alanı genellikle bir dolap, tezgah, musluk ve donanımdan oluşur. İkincil, aynaları ve aydınlatmayı düşünürüz. Ancak bu iki öğe, banyonun işlevi için aynı derecede önemlidir. Aydınlatmanın stratejik olarak kullanılması bir fark yaratır, bu yüzden sadece banyo parlak bir şekilde parlamaz, aynı zamanda siz de. Sadece tarz olarak değil, aynı zamanda işlev görür. 2019 banyo tasarım trendleri, aydınlatma planlarına odaklananları ödünç veriyor. Bu çoğunlukla işlevsel alanı vurgulamak için, ev sahipleri lüks ve rahatlatıcı bir his yaratmak için yaratıcı aydınlatma teknikleri, fikstürler ve dimmerler kullanıyorlar.

Yerden Isıtma Sistemleri/Tezgah Altında

Banyo zemininizde yürürken ayaklarınızın altındaki soğuk hisseden kaçmak için bir çift terlik aldıysanız; o zaman zeminin altına bir ısıtma sistemi eklemeyi düşünmeniz için iyi bir yatırım olabilir. Dışarıdaki sıcaklıklar düştüğünde – dileğin bir gerçek olabilir. Yerden ısıtma, döşeme, beton, vinil ve ahşap gibi birkaç farklı döşeme seçeneği ile kullanılabilir. Isıtma sistemleri sadece ısı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tozları rahatsız eden hava akımları olmadığından gürültü seviyelerini ve olası alerjik reaksiyonları da azaltabilirler.

Doğal ve Nötr Stiller

Nötr dekorlar şu anda süper popülerdir. Ev sahipleri modern ve zarif bir mekan yaratan beyaz, gri ve sıcak kahverengi renk paletlerini severler. 2019’da, nötr banyolar hala çok fazla moda ama biraz organik infüzyonla olacak. Varlığımız için doğal ve organik bir şekilde sarsılmaz bir çekicilik var. Bu yüzden yaşlı döşeme, yıpranmış fayanslar ve eski sıhhi tesisat armatürleri gibi şeylere çekiliyoruz. Ev sahipleri, banyoyu daha rahat hale getirmek için bu doğal hissi yaratmak istiyorlar. Yeni nötr doğa-yeşiller, maviler ve sıcak kahvelerden oluşan bazı organik renkler için yol göstermek zorunda kalacak.

Yumuşak Hatlara Sahip Lavabolar

Şık Bataryalar

Bağımsız Küvetler

Mermer Yüzeyler

Duvar Kağıtları

Zeminle Aynı Hizada Duş Alanları

Fayans Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar

Dinlenme Köşesi İle Huzuru Yakalayın

Modern Aksesuarlar

Çift Lavobalı Banyo

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net