Bilgii.net

Banyo Dekorasyonunda Çerçeve Kullanımı

26.11.2018
Banyo Dekorasyonunda Çerçeve Kullanımı

Banyo dekorasyonuna verdiğiniz önem hijyen ve bakım konularına gösterdiğiniz ilgiyle doğru orantılı olabilir. Günlük hijyeninizin bir parçası olan bu küçük ve dar mekânları dilediğiniz tarzda dekore edebilirsiniz. Stil sahibi bireylerin ne istediğini bilmesi bakımından ev ve banyo dekorasyonunda sorun yaşamadığını söyleyebiliriz. Banyolarda çerçeve kullanımı için de stilinize göre seçimler yapmanız gerekir. Eğer stilinizi henüz belirlemediyseniz sade ve modern mi seviyorsunuz yoksa ağır ve ihtişamlı mı? Minimalist tarzı mı benimsiyorsunuz yoksa renklerle dopdolu olan pop art stili mi? Bu soruların cevabını vererek genel stil çizginizi belirleyebilirsiniz. Bunların dışında başka stil seçenekleri olsa da genel hatlarıyla bu şıklardan birini seçmeniz yeterlidir. Daha sonra banyonuzda hangi tarzda çerçeveler kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

Rengârenk ve İçi Boş Çerçeveler

Çerçevelerin dekorasyondaki önemini son yıllarda daha net görmeye başladık. Özellikle hanımlar salon ve odalarda rengârenk çerçeveler kullanmaya başladı. Bu renkli çerçeveler genellikle Country tarzı salon ve odalarda kullanılırken aynı tarzın banyolara da taştığını gözlemledik. Banyoları tıpkı oda gibi döşeyen hanımlar yerleri renkli paspaslarla donatırken duvarları da aynı renklerde çerçevelerle donatmayı tercih etmiştir. Bu çerçeveleri AVM’lerde veya çeşitli ev aksesuar mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Genellikle pembe, fuşya, mavi, sarı gibi cıvıl cıvıl renklerle karşımıza çıkan bu aksesuarların içi boştur. Yani yalnızca çerçeve sergiliyorsunuz. Aynı zamanda öyle bir ya da iki tane değil 3, 5, 7 tane kullanabilirsiniz. Bu, sizin ne kadar hareketli bir banyo istediğinize bağlı gelişecek bir seçimdir. İçi boş ve rengârenk çerçevelerin farklı ebatları da var ve bunları asimetrik olarak ya da kendinize has bir stil ile duvarınıza yerleştirebilirsiniz. Fotoğraf koymayı gerektirmeyen ve yalnızca dekor amaçlı kullanılan bu çerçeveler içi boş olması nedeniyle banyo ortamlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Boş duvarlara veya küvetinizin karşısındaki duvara uygulayabilirsiniz.

Dekoratif Resim Çerçeveleri

Yalnızca boş ve renkli çerçeveler değil dekoratif soyut çerçeve ve tablolar da son yıllarda banyolarda yerini almaya başladı. Eğer siz bu fikre tam olarak ısınamıyorsanız küvetinizden uzak bir alana sevdiğiniz fotoğraf çerçevelerini koyabilirsiniz. Duş alanı tamamen ayrılmışsa ve lavabo ile tezgâh bu alanın dışındaysa lavabonun bulunduğu bölümdeki boş bir duvara sevdiğiniz stili yansıtan çerçeve ve tabloları koyabilirsiniz. Minimalist stil ile dekore edilmiş bir banyoya siyah beyaz tablolar koymak uygun olacaktır. Ayrıca sevdiğiniz sözlerin çerçeveli hâli de bu stilin şık bir tamamlayıcısı olabilir. Minimalist stilde önemli olan sade, abartıdan uzak ve anlamlı içeriklere yer vermenizdir.

Otantik tarzda bir banyoya hayvan figürlü çerçeveler de asabilirsiniz. Doğadan esintiler taşıyan çerçeve ve resimleri, fotoğrafları banyonuzda sergileyebilirsiniz.

Çerçeveli Banyo Aksesuarları

Banyo dekorasyonunda çerçeve kullanmak isterseniz yalnızca boş çerçeve ve fotoğraflar değil ayna seçeneklerinizin de olduğunu unutmamalısınız. Banyo aynaları genelde çerçevesizdir. Bu durum hem yer kaplamaması için hem de kolay temizlenmesi için önemlidir. Ama çerçeveli dekorasyonları seviyorsanız altın varaklı ayna çerçevelerini tercih edebilirsiniz. Banyo duvarınızdaki boşluğu ciddi anlamda gideren bu detayı tercih etmek tamamen sizin zevkinize hitap edip etmemesiyle ilgilidir.

Sizler de daha hareketli ve dinamik bir görünüm için banyolarınızda çerçeve kullanmayı deneyebilirsiniz.

Altın Renkli Çerçeve

Retro Çerçeve Modeli

Kırmızı Çerçeve Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net