Bilgii.net

Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Uyumu

18.10.2018
Banyo Dekorasyonlarında Fayans Renk Uyumu

Banyo fayansı renk şemaları seçerken dikkatlice düşünmek önemlidir. Herkes, 1970’lerde popüler olan avokado yeşili ve Pepto Bismol pembe karolarını hatırlar, ancak o zamandan beri bu renk şemaları bu zaman diliminde banyoyu anında çıkarır. Banyo karoları güzel, uzun ömürlü bir seçimdir, ancak bu seçim, zaman içinde ve dışarıda kalan stillere geldiğinde, zaman testine dayanmak zorundadır.

İnsanlara zamansız ve klasik renk şemaları seçmelerini tavsiye etmenin bir başka nedeni de, iş merkezlerinize ya da evinizdeki lavaboya ait spanın içinde yürürken lüks ve refahlı bir ortamda bir kişiyi saran bir ruh hali veya ortam yaratmaktır. Birkaç kısa yıl içinde modası geçmeyecek rahat bir ortam oluşturabilen farklı banyo fayansı renk şemaları uyumu vardır.

Bej ve Beyaz Fayans Renk Uyumu

Banyo karoları için en modern renk paleti bej olmalıdır. Bu eğilime karşı bir miktar tepki var, ama tasarımcılara göre, bejin ölümü muhtemelen abartılıyor. Banyo kullanıcıların odaya eriştiğinizde ve başka hiçbir şeyle çatışmayacağınız zaman kendi diğer tonlarınızı kolayca ekleyebileceğiniz için kullanacağınız bir renk uyumudur. Bu nedenle renk uzmanları beji “nötr” bir renk olarak görüyor.

Siyah ve Beyaz Fayans Renk Uyumu

Tamamen beyaz klasik banyonun yanı sıra, her zaman eskimeyen siyah, beyaz planlar olacaktır. Oluşturabilir geometrik desen veya Checkerboards akla ilgi çekici tekrar eden onların basitlikte ile drama bir hava oluşturmak veya mümkün artık daha karmaşık şekilleri ile biraz o kadar adım atabilirsiniz. Siyah, beyaz fayanslarının boyutu ve nasıl yerleştirildiği görsellik için önem taşır

Kahverengi ve Beyaz Fayans Renk Uyumu

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok zengin kahve olduğunda neden siyah rengini tercih edeyim ki? Diye düşünüyorsanız, Kahverengi ve beyaz fayans renk uyumu şemaları vardır. İsterseniz maun veya kiraz ağacı gibi malzemelerden yapılmış lüks ahşap tahıl dolaplarını tamamlamak daha da güzel olabilir. Aynı zamanda topraklama etkisine de sahiptirler, çünkü yeryüzünün rengini çağrıştırır. Çakıl taşı banyo mozaikleri gibi doğal karo seçenekleriyle eşleştirin ve banyo için mükemmel, organik bir seçim haline gelir.

Verdant Renk Fayans Uyumu

Avokado yeşili kiremitine artık gidemesek de, aksanlı bir renk olmadığı sürece, insanlar hala yeşil ve beyaz renk şemalarının görünümünü ve hislerini severler. Sadece gözlerinizi dikmekle kalmaz ve beyazla güzel bir kontrast sağlar, ancak size özel renklerle çevrili küvette olduğunuzda, kendi ormanınızın içinde olduğunuzu hissetmenizi sağlar. Yeşil, taş almak için zor bir renk olabilir ama imkansız değil. Bununla birlikte, modern seçim cam karoları kullanmaktır, böylece pencerede ışık aktığı zaman yeşil yarı saydam renk açılır. Duvardaki bu yeşil soho şeritlerinin, bu tasarımdaki beyaz duvar döşeme ve zemin sınırları ve yeşil vurgulu duvar ile tamamlanma şeklini gözden geçirin.

Sulu Renk Fayans Uyumu

Okyanusta ya da bir su kütlesinin yakınında olma hissini uyandıran her şey, banyolar için her zaman klasik bir seçim olacaktır. Antik Romalılar ve Yunanlılar gibi yaptınız ve banyo mozaik desenlerini balık veya hatta denizkızları ile yapabilirsiniz ve insanlar önümüzdeki yıllarda güzel gözükeceklerdir. Bununla birlikte, okyanus renk şemasına daha modern bir görünüm katmak istiyorsanız, banyonuza bir karakter eklemek zorunda kalmadan aynı serin, havadar ve ruh halini yaratmak için dalgaların geometrik hatlarını kullanabilirsiniz. Bu şekilde, on yıl ya da yüzyıldan beri olsun, her zaman üslubunda kalacaklarını biliyorsunuz. Örneğin, herhangi bir zaman diliminde herkese hitap edecek olan modern mavimsi dalgaları andıran renk uyumlarına bir göz atın.

Toprak Tonları Fayans Uyumu

Mavi Renk Fayans Uyumu

Gri Bej Ve Mavi Fayans Renk Uyumu

Siyah Ve Kırmızı Fayans Renk Uyumu

Mor Fayans Renk Fayans Uyumu

Beyaz ve Varak Renk Fayans Uyumu

Turkuaz Yeşil Mavi Renk Fayans Uyumu 

Doğal Taş Görünümlü Renk Fayans Uyumu

Turuncu Ve Sarı Renk Fayans  Uyumu

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net