Bilgii.net

Banyo Dekorasyon Örnekleri – İç Mimardan Tavsiyeler

18.10.2018
Banyo Dekorasyon Örnekleri – İç Mimardan Tavsiyeler

Zor bir günün ardından, banyodaki uzun bir uykudan daha rahatlatıcı ne olabilir diye düşünürüz? Yani banyonuz güncel olmadığı sürece ve geri çekildikçe, düşünebileceğiniz tek şey küflü harç / peeling boya / damlayan musluklar. Bu durumda, banyonuzun bir makyaja kesinlikle ihtiyacı vardır. Bir banyo tasarlamak göz korkutucu bir iş gibi görünebilir, ancak banyo dekor fikirleri ve uzman tavsiyeleri ile bunun olması gerekmez. Banyo dekor tasarımı aklınıza geldiğinde düşünmeniz gereken birkaç temel unsur vardır. Bir duş odasını nasıl kuracağınızı veya hangi banyo takımının alanınıza uygun olacağını öğrenmek istiyorsanız, muhteşem banyo dekorasyon fikirleri ve örneklerine bakabilirsiniz. Size mutlaka ilham verici olacaktır.

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo dekorasyon örnekleri zevke göre ve banyonuzu nasıl görmek istediğinize göre değişir.

  • Tüm stilleri ve bütçeleri için güzel ve pratik, olan banyo dekorasyonu tercih edebilirisiniz. Banyo şemalarına göz atın ve ne sevdiğinizi anlayın. Gönderen bağbozumu banyolara modern banyolar için serbest duran küvetler ve klasik olarak tasarlanmış bir banyo dekoru düşünebilirsiniz.
  • Küçük bir banyonuz varsa, banyonuza uygun kullanışlı banyo dekorasyonu tasarımlarından birini tercih edebilirisiniz. Banyo çözümlerinden, banyo renk şemalarına kadar, evinizin kalbinde mükemmel bir banyo oluşturmanıza yardımcı olacak bir çok farklı tasarıma sahip banyo aksesuarları mevcuttur.
  • Bir banyo, her gün ziyaret ettiğimiz bir yerdir, bu yüzden onu doğru şekilde almamız önemlidir. Başlamak için en çekici veya eğlenceli yer olmayabilir, ancak banyo dekorunuzu planlamaya başlamadan önce banyo tesisatınızı hemen almanız kesinlikle gereklidir.
  • İster sportif bir tasarım, ister çağdaş bir tasarım, isterseniz de modern bir tasarım olan banyo dekorasyon modelleri mevcuttur. Tamamen sizin zevkinize ve rahatınıza bağlıdır.
  • Toprak borunuzun nerede olacağını araştırarak başlayın. Bu banyo, duş, lavabo ve tuvalet atıklarını taşıyan borudur. Dekorasyondan önce yapılması gereken temel kontrollerdir. Doğru drenajı sağlamak için, farklı sıhhi tesisat malzemelerinin toprak borusundan ne kadar uzakta olması gerektiği konusunda tavsiye edilen kurallar bulunmaktadır. Dekorasyona başlamadan önce bunu unutmayın.
  • Banyo dekor tasarımınıza boru tesisatı eklemeyi unutmayın. Banyo dolaplarının veya duvar panellerinin arkasındaki boru tesisatını gizleyebilirsiniz, ancak bu banyonun içinde bulunduğunuz kat alanı miktarını yiyebileceğini unutmayın.
  • Dekorasyona başlamadan önce dikkat edilmesi gereken diğer önemli faktörler yerden ısıtma, ısıtmalı havlu askıları ve havlu radyatörleridir. Merkezi ısıtmalı veya elektrikli mi? Su basıncının yanı sıra hayallerinizdeki yüksek basınçlı duş almak için bir pompa kurmanız gerekip gerekmediğini kontrol etmelisiniz.
  • Genel olarak banyo dekorlarında duş ve duşa kabin ikilisine göre tasarım dekorları görsek de, klasik bir şekilde yerleştirilmiş olan küveti tamamlayan aksesuarların olduğu bir banyo dekorasyonu da tercih edebilirisiniz.
  • Tam boy bir ayaklı küvete uymuyorsanız, neden daha zarif ama eşit derecede zarif bir terlik banyosuna gitmiyorsunuz? Ayrı banyo ve duş için yer yok mu? Banyonuzun üzerine bir yağmur duş başlığı takarak, duşa kabinli bir duş perdesi rayı ve bildirim duş perdesiyle zengin bir duş küveti oluşturabilirsiniz.
  • Çatı katınızı veya çatı katını banyoya dönüştürdüyseniz, saçaklı bir banyodaki eğimli tavanın altındaki tuvalete sıkışmak cazip gelebilir. Sadece tuvalete gitmek için ayağa kalkan insanlar için yeterli boşluk bıraktığınızdan emin olun. Bu ölçülere uygun çok farklı ve güzel tasarımlar da mevcuttur.

Doğal Taş Döşemeli Banyo Tasarımları

Ledli Banyo Tasarımları

Romantik Banyo Tasarımları

Country Banyo Tasarımları

Lüks Banyo Tasarımları

Etnik Banyo Tasarımları

Rustik Banyo Tasarımları

Modern Banyo Tasarımları

Renkli Banyo Tasarımları

 

Şık Banyo Tasarımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net