Bilgii.net

Banyo Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

25.11.2018
Banyo Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

Evin her bölümün de ışıklandırma önem arz eden bir konudur ancak banyo bunların içinde ayrı bir yere sahiptir. Bunun nedeni aslında günümüzün başladığı ilk yer banyomuzdur. Şöyle ki uyandığımız da güne başlarken ilk olarak banyomuz da güne başlarız. Banyoya ilk girdiğimiz de hissettiğimiz enerji günümüzün geri kalanında ki ruh halimizi şekillendirmektedir. Huzur ve ferahlı veren bir banyoda güne başlamak doğru ışıklandırma ile kendimize bakmak ve iyi görmek gün içinde öz güvenimizin yüksek olmasında son derece etkili olacaktır. Bizi bu denli etkilemesi sebebi ile banyomuzda kullanılacak aydınlatmanın doğru seçilmesi son derece önemli olmaktadır. Banyomuzda kullanacağımız aydınlatmanın nasıl olması gerektiğinin cevabı hiç kuşkusuz ferah ve havadar olması gerektiğidir. Bunu sağlamanın bazı yolları bulunmaktadır. Bu yollar şu şekildedir.

Lokal Aydınlatma

Lokal kelime anlamı olarak belirli bir yer ile sınırlı olmak anlamına gelmektedir. Banyolar da kullanılacak olan bu tür kısmı aydınlatmalar da son derece etkili olacak bir yöntem olmaktadır. Özellikle banyoda kullandığımız aynaların etrafına konumlandırılacak aydınlatmalar özellikle makyaj yaparken size büyük kolaylık sağlayacak ve enerjinizi yükseltecektir. Ayrıca bu konuda yalnız kadınları düşünmemek de lazım ve bu tarz aydınlatmalar özellikle erkekler için tıraş olma esnasında son derece faydalı olmaktadır. Makyaj amacı ile kullanan kadınların bu konuda kafası karışsa da bu aydınlatma seçeneği eşit ve dengeli bir aydınlatma sağladığından yüzünüzde kaçırdığınız ve göze batan bir nokta olmayacak ve sağlıklı bir makyaj yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Banyo Dolaplarında Kullanılan Işıklandırma

Dolapların kenarlarında ve çevresin de kullanılacak olan ışıklandırma seçenekleri hem dolapları kullanırken aradığınızı kolay bulmakta hemde hoş görüntü elde etmekte kullanılan etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Işık Yerleştirilirken Doğru Konumlandırmak

Tavana yerleştirilen tek bir ışıklandırma kaynağı genel de banyoda fazla kör nokta oluşmasına neden olacaktır. Bu durum hem banyonun sıkıcı hem de karanlık görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle banyo ışıklandırmasında tek bir noktada ışıklandırma yapmak yerinde bunu banyonun geneline dengeli bir biçim de yerleştirmek daha ekonomik ve şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Ayrıca bu durum ışıktan maksimum seviyede faydalanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca aynı banyo içerisinde kullanılan farklı tür ışıklandırma seçenekleri hoş bir ışıklandırma ve kullanım kolaylığı yaratmaktadır. Örneğin banyoda hem tavan aydınlatması hemde ayna yanında koyulacak bir aydınlatma seçeneği olduğunda ve yalnızca yüzünüzü yıkamak için banyoya girdiğiniz de tavanda ki aydınlatmayı yakmak yerine ayna yanında ki lambayı yakarak tasarruf yapmanız sağlanmaktadır.

Genel Tavan Aydınlatması Seçilirken Neler Dikkat Edilmelidir?

Işıklandırma seçimi yaparken önemli bir nokta olan tavan aydınlatması seçimi son derece dikkat edilmesi gereken bir durum olmaktadır. Bu tavan aydınlatması seçilirken eğer tavanınız engin ise sarkıt olan seçeneklerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca yalnızca tavan aydınlatması genel olarak yalnız kullanıldığında ışıklandırma az kalabilmektedir. Bu nedenle şık ve sade bir tavan aydınlatmasını spor ve LED ışıklandırmalar ile desteklemek son derece iyi ve şık bir görüntü yaratacaktır. Son olarak ışıklandırma konumlandırılırken özellikle banyoda duşun ve lavabonun yanında konumlandırılacak olan ışıklandırmalar güvenlik nedeni ile dikkatli konumlandırılmalıdır.

Gömme Spot Banyo Aydınlatması

Banyo Aplikleri

LED Banyo Aydınlatması

Sarkıt Aydınlatmalar

Makyaj İçin Aydınlatmalar

Bambu Aydınlatmalar

Spot Lambalar

Tavan Aydınlatma

Tavan Lambası

Ayna Üstü LED

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net