Bilgii.net

Balkon Perde Modelleri

01.10.2018
Balkon Perde Modelleri

Özellikle yaz aylarında arkadaşlarınız ve aileniz ile eğlenceli vakit geçirdiğiniz, hoş sohbetler ettiğiniz ve lezzetli yemekler yediğiniz balkonlar için birbirinden farklı dekorasyon fikirleri bulunur. İç yaşam alanlarının atmosferinin önemli olduğu kadar dış alana açılan balkonların da atmosferinin uyumlu bir şekilde sağlanması gerekir. Balkonlarda hem yaz hem de kış aylarında daha eğlenceli vakit geçirmek ve hava durumlarından etkilenmemek için en etkili çözümse ideal balkon perdesi seçmekten geçiyor. Bu sebeple yazın yaz sıcaklarından etkilenmemek için balkonda gölgelik kullanımı şart. Bu sayede balkonların sıcaklığı insanın cildini kavurmuyor ve serin, ferah bir ortam sağlıyor. Balkonlarda misafir ağırlayacaklar için özellikle bu durum oldukça önemli. Perdelere bu konuda oldukça iş düştüğünden dolayı, balkon perdesi seçerken zorlananlar için bu yazımızı oluşturduk.

Giderek kalabalıklaşan şehirlerde evlerin birbirine ne kadar yakın olduğu tartışılmaz bir konu olmuştur. Bu nedenle balkon perdeleri sizleri yalnızca güneşten korumuyor aynı zamanda diğer insanlarla da aranızda özgür bir mesafe yaratılmasını sağlıyor. Özellikle de yaz günlerinde yapılan balkon sefalarının tadının çıkması ve rahat bir ortam oluşması için alternatif balkon perdeleri bulunuyor. Peki, sizlere bu iki faktörü birden sunan, hem güneş ışınlarını hem de dışarıdan izole eden balkon perdelerinin türleri neler? Balkon perdesi seçimi neye göre yapılmalı? İşte tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında.

Güneşi Solduran Sunbrella Perde Modeli

Balkonunuzun manzarasını bozmak istemiyor, güneşin en dayanılmaz olduğu zamanlarda güneşten yakmak istemiyor, balkonunuzda şık bir gölgelendirme yaratmak istiyorsanız tercihiniz güneş geçirmez kalın dış mekân perdelerini kullanabilirsiniz. Bu perdeler sunbrella olarak tanımlanıyor. Bu perdeler sayesinde balkon için ayrıyeten size maddi yük olacak klima çalıştırmanıza da gerek kalmıyor. Bu sayede bu sağlıksız ve enerji tüketen yapay iklimlendirme aracına da ihtiyacınız kalmadan güneşin etkilerini azaltabiliyorsunuz. Sunbrella perde modelleri ile temiz havanın kokusunu içinize çekmeye devam edebilir, doğanın sesine kulak verebilir ve dış gözlerden görünmeyen balkonunuzda eğlencenize devam edebilirsiniz. Bu kumaşa sahip olan bu perde modelinin özelliği güneşi yakma ve soldurmasıdır. Oldukça dayanıklı olan ve bakıma ihtiyaç duymayan bu perdenin ömrü de uzundur.

Plise Perde Modelleri

Son zamanlarda en modern ve en popüler olan balkon perdesi modellerinden biri olan plise perde modelleri özellikle cam balkon dizaynına sahip olan balkonlarda tercih ediliyor. Panjuru andıran bu perde modeli aynı bu sisteme benzer çalışıyor. Perdeyi kontrol eden mekanizması sayesinde perdeyi yukarı ve aşağı doğru pratik bir şekilde hareket ettirebiliyorsunuz. Dağınıklığa sebep olmayan, yer kaplamayan ve akıcı bir görünüme sahip olan bu perde modeli ergonomik tasarıma sahip olmakla birlikte alt ray sistemine sahiptir.

Sineklerden Tül Perdeler ile Korunun

Balkonların bu zamana kadar yaratmış olduğu en büyük sorun sinek ve haşere sorunu olmuştur. Özellikle sıcak yaz günlerinde, yazlığında tatilin keyfini çıkaran tatilciler balkonlarında sinekler ile karşılaşırlar. Bu canlılardan kurtulmak için her türlü yol denenmiş olsa da en etkili yöntem, manzaranızı kesmeyecek derece ince olan tül perdelerdir. Manuel veya otomatik ayarlamalı bu perde modelleri ile sineklerde kurtulabilir ve balkonunuzun keyfini çıkartmaya devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net