Bilgii.net

Balkon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

03.10.2018
Balkon İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyonda modanı yaratmak şimdilerde sadece iş yerlerinde mağazalarda kendini göstererek, müşterilerinin ilgi odağı olmasının yanında artık evlerimizde de kişinin zevkini, modernliğini, zarafetini, doğallığını ortaya çıkarıyor.

Bugünlerin modası iş yerlerimiz de olsun evlerimiz de de doğallığı ön plana çıkarmak. Geçmişten bugüne gelen aksesuarlarla evlerimize sadelik, modernlik uyguluyoruz. Bunlarla beraber artık duvarlarımızda da doğallığını yansıtmak mümkün. Doğal taşlarla örerek, hem gerçekçi hem de özgünlüğümüzü ortaya çıkararak tarzımı evlerimize yansıtıyoruz.

Türkiye’de çok fazla doğal taş bulunması sebebiyle çeşitleri fazla olup ne kadar teknoloji ve yenilik dünyası olan ülkemizde kullanımı azalma gösterse de artık eskiler özlenmiş ve git git de doğallığı arıyor ve evlerimizde bulunmasını arzuluyoruz.

Evlerimizde her yeri taşlarla kaplamak yerine sadece tek duvarımızı kaplayarak ya da TV ünite arkalarını, koridorlarımızı, yemek masalarımızın, yatak başlıklarımızın bulunduğu duvarları, evimizde şömine bulunuyorsa şömine etrafını, mutfağımızdan salona, dış mekânlarda dahi her yerde kullanılabiliriz.

Doğal Taş Desenleri ile Balkon Dekorasyonu

Fiyatlarına ise uygun denecek olsa da işçiliğine bağlı olarak ve yapılarındaki değişiklikleri ile rengi, ısı geçirgenliği, dekoratif ile birbirinden farklılık gösterir.

Doğal taşlardan söz konusu açıldığında bilinmesi gereken iki farklı taş türü vardır. Biri daha fazla bütçe ayırmamız gerektiren yapısı ve rengi olarak da kendini gösteren doğal taş ikincisi ise daha uygun fiyatlarda olup yapısında çimento ile karıştırılan, görüntüsü doğallığı yansıtan taşlar(kültür taşı). Renkleri oldukça fazla olup ve günümüzde dekorasyonda oldukça fazla kullanılan bu taşları evlerimiz için rahatlıkla kullanabiliriz.

Taşların temizliği de önemli bir yere sahip olup çok nem gerektirmese de çok kuruduğunda yapıştırıcının etkisini kaybetmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle evimizde bulundurduğumuz temizlik ürünler ile temizlememeli, temin ettiğimiz yere danışarak temizliğimizi yapmalıyız.

Dikkat Çekici Balkon Dekorasyonları

Balkonlarımız da ise bütün balkonu kaplayacak şekilde uygulayarak rüstik bir görünüm sağlanabilir ve alttan ışıklandırma yaparak doğal tahtalarla raf ve üstlerine çiçeklerimiz ile hoş görüntü sağlayabiliriz. Sadece tek duvarı kaplayarak da hoş görüntü sağlayacağımız duvarımızı yine balkonumuzu çiçeklerle ve yer minderleri ile de doğallıkla buluşturabiliriz. Küflenmiş duvarlarımızı kapladığımızda hem görüntünün düzgün olması ve taşların doğallığı modern bir atmosfer sağlar. Üstelik taşların ısı yalıtımlı olması evimiz için de yatırım olup evlerimize farklı hava katar. Pürüzlü taşlarla ve girintili çıkıntılı, farklı boyutlarla ve renklerle de farklılık sağlanabilir. Sadece günümüzde farklı boyutlu taşlar bulunmuyor bunun yerine düz pürüzsüz mermer de uygulayarak balkonumuza şıklık katabiliriz. Balkonumuza şömine bulunuyorsa ya da yaptırmayı düşünüyorsak da arkasına taş dekorasyonu yapmak da karizmatik, eski dağ evlerini yansıtan, rüya gibi bir görüntü sağlayacaktır. Balkonumuzu kış bahçesi alanına dönüştürerek, dikdörtgen taşlarla ve yerleri de büyük taşlar ve aralarına küçük taşlar bezeyerek ve etrafını çiçeklendirme yaparak da sevdiğimiz mevsimi evimizde her zaman barındırabiliriz.

Dekorasyonda evlerimizi sıcaklıkla buluşturmak doğallığı sağlamak ve mobilyalarımızın dışında evimize farklı bir atmosfer ruhu yansıtmak için elverişli yöntemlerden birisi doğal taşlardır. Rahatlıkla evimizin dekorasyonunun da imajımızı doğal taşlarla sağlayarak, aklınızda şüphe bulundurmadan fiyatlarının da bütçemizi aşmadığını düşünürsek evimizin her mekânın da tercih edebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net