Bilgii.net

Balkon Duvar Kağıdı Modelleri – Balkonunuz Dikkat Çeksin

11.10.2018
Balkon Duvar Kağıdı Modelleri – Balkonunuz Dikkat Çeksin

Balkon Duvar kağıdı modelleri, salonunuzdan balkonunuza geçtiğiniz aralıktaki duvarlarınızı süslemeniz ve daha iyi görünmesini sağlamanız için kullanabileceğiniz en iyi tasarım fikirlerinden biri olabilir. Duvar kağıdı dekorasyonunuzu evinizin bu köşesine göre ayarlamak istiyorsanız, sizin için bulduğumuz dekorasyon ve tasarım fikirlerini incelelemek isteyebilirsiniz.

Balkon Duvar Kağıdı Modelleri Tasarım İpuçları

Balkon duvar kağıdı modelleri tasarım ipuçları olarak bakıldığında ufak detaylarla büyük farklılıklar yaratabileceğiniz önerileri kapsamaktadır. Tasarım ipuçlarımızı seçeceğiniz duvar kağıtlarına uyarlamanız, duvar kağıdınızı seçerken daha emin olmanız konusunda yardımcı olacaktır.

  • Balkon duvar kağıdı modelinizin refah ve doğal olması, evinize ayrı bir hava katar. Manzara veya çeşitli tazelik ve doğallık veren desenler kullanmanız önerilir. Ayrıca balkon duvar kağıdınızın açık hava temalı bir seçim olması, balkonun ne tarafta olduğu yönünde de evinize ilk defa gelen misafirlerinize kolaylık sağlaması bakımından çeşitli olumlu yönleri bulunur.
  • Balkon duvar kağıdı modelinizin temizlenebilir ve silinebilir olması, zaman içinde dışarıdan gelen toz ve kirlerin uzaklaştırılmasında önemli bir yer tutar. Böylece hijyenik olduğu kadar pratik bir duvar kağıdı ile kullandığınız ortamı tasarımsal olarak yenileme imkanınız olur.
  • Balkon duvar kağıdınızı seçerken manzara temalı dekorasyon önerilerine de bakabileceğiniz gibi, düz renk duvar kağıtlarına da bakabilirsiniz. Düz renk duvar kağıdı seçiminizi de, aşırı açık renk ya da aşırı koyu renklerden seçmemenizi öneririz. Bu tarz uç renkler gözü yorabileceği gibi,yoğun tondaki renklerin ortama kasvet verdiği de gözlemlenmiştir.
  • Balkon duvar kağıdı modelinizin, evinizin bu kısmında bulunan mobilya ve dekorasyon nesneleri ile aynı renkte olmasına özen gösterebilirsiniz. Uyumsuz renkteki duvar kağıtlarının ortam içinde tasarımsal anlamda tutarsızlığa neden olmasını istemezsiniz.
  • Balkon duvar kağıdınızı seçerken elbette bütçenizi de hesaba katmayı unutmamalısınız. Piyasada her bütçeye uygun duvar kağıdı modelleri olduğu gibi, tasarım ve çeşitli özellikler bakımından fiyatı da değişkenlik gösteren pek çok duvar kağıdı tasarımı vardır. Bütçenize uygun olan duvar kağıdı modelinizi seçebileceğiniz gibi, istediğiniz özelliklere bağlı olarak çeşitli duvar kağıtlarını da incelemeniz mümkündür.
  • Taş duvar duvar kağıdı modelleri de, balkon dekorasyonunuz için kullanım önerisi olarak verilebilecek tasarımlardan biridir. Taş duvar kağıdı modelleri dışında 3 boyutlu duvar kağıdı modelleri de tasarım önerisi olarak gösterilebilir. Bu tarz 3 boyutlu duvar kağıdı modelleri, ortama derinlik katacağı gibi, zengin bir duruş sergilemekte de oldukça başarılıdır. Ancak küçük odalar için 3 boyutlu duvar kağıtları önerilmemektedir. Odanızı geniş göstermesi, duvar kağıdınızdan kazanacağınız özelliklerden sadece birisidir.
  • Balkon duvar kağıdınızı monte edeceğiniz yerin büyüklüğü de, balkon duvar kağıdı modelinizin tasarımı ve genişliği hakkında size yardımcı olacak kriterlerden biridir. Geniş bir alanınız var ise ya da duvar kağıdı kaplamak istediğiniz alan geniş ise, buna göre bir duvar kağıdı seçmenizi öneririz. Duvar kağıdınızı kaplayacağınız alanın ölçülerini alarak, bu ölçülere uygun bir duvar kağıdı tasarımı aramanız gerekir. Aksi takdirde duvar kağıdınız fazla uzun gelebileceği gibi, kaplamak istediğiniz alan için kısa kalması gibi bir durum ile de karşılaşabilirsiniz. Bu da hoş bir durum değildir.

3 Boyutlu Balkon Manzarası Duvar Kağıdı

Şelale Manzaralı Balkon Duvar Kağıdı

 

Deniz Gören Balkon Duvar Kağıdı

 

Ağaç Manzaralı Balkon Duvar Kağıdı

Taş Döşeme Balkon Duvar Kağıdı

Modern Balkon Duvar Kağıdı

2018 Balkon Desenli Duvar Kağıdı

Mazaralı Beyaz Balkon Duvar Kağıdı

Cam Balkon Duvar Kağıdı

Sürgü Kapılı Balkon Duvar Kağıdı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net