Bilgii.net

Bacaklardaki Selülit Nasıl Gider?

23.11.2018
Bacaklardaki Selülit Nasıl Gider?

Bacakların daha çok kalça bölgesine yakın kısımlarında bazen selülit görülmektedir. Aslında yağlı lif doku görüntü değiştirerek, yüzeyde farklı bir görünüm kazanır. Dengeli beslenme ve düzenli spor yapmak, bacaklardaki Selülitin gitmesindeki ilk mücadele araçlarıdır. Selülitler genel olarak ileriki yaşlarda görülür. Tamamen ortadan kalkması bu yüzden, sıkı bir programa uyma sayesinde gerçekleştirilir. Doğal bakım yöntemleri ve kürler sayesinde, evde bile selülitle mücadele edilebilecektir. Aynı zamanda düzenli bir beslenme programı ve spor aktivitesi uygulandığı takdirde, selülitlerden kurtulmak daha kolay bir hal alacaktır.

Selülit Neden Olur?

Selülitin olması, kadınların aşırı kilolu olduğunu göstermez. Zayıf kadınların da çoğu zaman selülitlerinin olduğu, genel bir durumdur. Bu yüzden sadece bu noktada yanlış yorum yapmayı bırakmak gerekir. Tabi ki aşırı kilolu olup da, kilosundan kurtulan kadınların selülitlerinde belirli bir azalma görülecektir. Erkeklere göre kadınlarda daha yoğun şekilde görüldüğü için, genel olarak kadınların bu konuda araştırmaları daha yoğun olmaktadır. Kötü beslenme, selülit oluşumlarının en büyük sebebidir. Metabolizmanın yavaş çalışması da, yine kötü bir şekilde selülit arttırıcı sebeplerden bir tanesidir. Fiziksel anlamda aktivitenin daha az miktarda yapılması, bacaklarda selülit oluşumlarına sebep olacaktır. Kadınlardaki hormonal değişimler de, yine selülit oluşumuna neden olacaktır. Kadınlar, selüliti yenmek için aynı zamanda su içme oranlarını arttırmak zorundadır. Cilt rengi ve kalınlığı da yine selülit oluşumunda etkili olan faktörlerden bazılarıdır. Genelde açık tenli insanlarda daha çok şekilde selülite maruz kalacaklardır. Açık tenli olan kadınlar, bu yüzden bronzlaştırıcı kullanarak bu sorundan kurtulabilirler. Şok diyetler ve hızlı kilo alıp vermek de, yine selülit oluşumuna sebep olacaktır. Dar kıyafet giyen kadınlarda, selülit daha çok görülür. Aynı zamanda bazen kullanılan ilaçların da yan etkilerinden bir tanesi selülit olmaktadır.

Bacaklardaki Selülit Nasıl Gider?

Bacaklardaki Selülitin girmesi için birçok farklı yöntem uygulanabilir. Tabi ki bu maddelere ve ürünlere karşı alerjisi olan kadınların, bu ürünlerden uzak kalması gerekmektedir. Öncelikle yapılacak olan bir kür, selülitlerin zamanla ortadan kaybolmasını sağlar. 10 gram olacak şekilde; jojoba, melisa, buğday, biberiye, kayısı, portakal, susam ve limon yağlarının, 2 limonun suyuyla karıştırılması gerekir. Oluşturulduktan sonra, selülit problemi olan bölgelerde sabah ve akşam uygulanması sayesinde, kadınların selülit probleminden eser kalmayacaktır.

Aspirinle Limon Tarifi

Evde yapılacak çok doğal selülit giderici tariflerden bir tanesi de başrolün limon ve aspirinde olduğu tariflerdir. 10 tana limonun suyu sıkılır ve içerisine 20 tane aspirin ezilerek atılır. Bunun üzerine limon suyuna eşit olacak şekilde susam yağı eklenir. Sabah ve akşam sürekli şekilde bunu selülitlerine uygulayan kadınların, sıkılaştığı ve selülitlerinden kurtulduğu görülmüştür.

Selülitle Mücadelede Destekleyici Kür

Ödemlerin atılması sayesinde, selülitlerin ortadan kaybolması daha kısa bir sürede gerçekleşecektir. Bu yüzden kadınların öncelikle bol bol fesleğen, enginar ve lahanadan oluşan belirli yemeklerden tüketmesi gerekir. Aynı zamanda susam yağı, kafur, limon suyu ve dövülmüş aspirinle oluşturulan ve en son olarak üzerine biberiye ve servi ağacı yağı karıştırılarak bölgeye uygulanan kür sayesinde, selülitlerin azaldığı ve hatta gözden kayboldukları belirlenmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net