Bilgii.net

Avukat Ofisleri için Duvar Kağıdı Önerileri

04.10.2018
Avukat Ofisleri için Duvar Kağıdı Önerileri

Avukat ofisi duvar kağıdı modelleri, her çalışma ortamına dahil olan duvar kağıtları gibi, hukuk dünyasına da girmiştir. Hukukun ve adaletin temsilcisi olan avukatların, iş hayatlarındaki başarıları kadar, müvekkillerini ağırladıkları ofislerinin de dekorasyon anlamında başarılı olması beklenmektedir. Avukat ofisi duvar kağıdı modelleri, diğer tip duvar kağıtlarına oranla daha fazla kurumsal anlam barındırdığı için, özenle seçilmelidir. Çeşitli kriterler dikkate alındığında, ofis için duvar kağıdı seçmek eğlenceli ve zevkli bir konu olarak ele alınabilir. Ayrıca ofisinize gösterdiğiniz özeni başkalarının farkedip sizinle paylaşmaları da sizi kişisel olarak tatmin edecektir.

Avukat Ofisi Duvar Kağıdı Seçim Kriterleri

  • Avukat ofisi duvar kağıdı, kurumsal olduğu gibi, adalet ve hukuk ile ilgili semboller ile desteklenebilir. Ancak misafirlerinizin dikkatini dağıtacak büyüklükte ya da nesne kalabalıklığı olan duvar kağıtlarından kaçınmanız önerilir.
  • Resmi temalı duvar kağıtları, ofisiniz için önemli bir yere sahiptir. Müşterilerinizin gözünde ilk izlenimi iyi oluşturmak, iş portföyünüzü geliştirmenizde önemli rol oynar. Bu kriterlere uyan bir duvar kağıdı dekorasyonu seçmenizi tavsiye ederiz.
  • Ofis mobilyalarınız ile uyumlu olması duvar kağıdınızın daha çok ön plana çıkmasını sağlar. Böylece tasarım açısından tutarlı ve dengeli bir ofis elde edersiniz. Tutarlı tasarımınız, kurumsal olarak kendinizi daha iyi yansıtmanızı sağlar.
  • Ofisinizin ışık alma oranına göre ortama uygun bir duvar kağıdı seçmelisiniz. Ofisinizin basık ve karanlık şekilde kalmasını istemezsiniz. Hem kendi çalışma performansınız, hem de müşterilerinizin rahat olması amacıyla aşırı koyu renkler seçmeyiniz.
  • Kurumsal anlamda iyi bir imaj çizebilmek için duvar kağıdı dekorasyonunda kaliteli ürünlere göz atmanız gerekebilir. Bunun için de belli bir miktar bütçe ayırırsanız, almış olduğunuz duvar kağıdının size maddi, manevi performansınız açısından olumlu geri dönüşleri olduğunu farkedeceksiniz.
  • Her ne kadar aşırı koyu renkler tercih edilmese de siyah ve kırmızının dengeli koyu renkleri, kullanıldığı koyu renk mobilyalar ile zengin ve konforlu bir ortam elde etmeye yardımcı olur.

Duvar Kağıdı İçin Ofisinizi Değerlendirmek

Duvar kağıdı alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, ofisin durumudur. Çeşitli şekillerde ofisinizi değerlendirerek, ihtiyacınız olan duvar kağıdına ulaşmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Işıklandırma: Işıklandırma ve güneş ışığının ofisinize ne kadar uğradığı gibi faktörler göz önüne alınabilir. Buna göre, ofise giren ışıktan daha fazla yararlanarak daha verimli bir ortam elde edebilirsiniz.

Zemin- Tavan Yüksekliği: Avukat ofisi duvar kağıdı tasarımları da, diğer tasarımlar gibi ortamın zemin ile tavan arasındaki yüksekliğine bağlı olarak seçilmelidir. Bu konuda bilinçli davranmanız, zaman ve en önemlisi para yönünden sizi tekrar zahmete sokmaktan kurtaracaktır.

Ofisin büyüklüğü: Avukat ofisi büyüklüğü de önemli unsurlardandır. Küçük bir ofisiniz var ise eşkenar dörtgen desenli duvar kağıtları ya da düz desenli duvar kağıtları ile biraz daha geniş bir izlenim oluşturan ofis elde etmeniz mümkündür.

Mobilya Tasarımları: Ofis içinde kullanılan tasarımları etkileyen mobilyalar da duvar kağıdı alırken dikkat edilmesi gereken faktörlerdendir. Mobilya renginize uygun tasarımlar seçmeniz tavsiye edilir. Ahşap ağırlıklı ofis tasarımına sahipseniz, yumuşak tondaki renkleri deneyebilirsiniz.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net