Bilgii.net

Avangard Banyo Dekorasyonunda Tercihler

26.11.2018
Avangard Banyo Dekorasyonunda Tercihler

Banyolar evlerimizin hijyene katkı sağlayan en önemli alanlarıdır. Bu küçük dar alanların dekorasyonu ise son derece önemlidir. Evin diğer alanlarına gösterilen itinayı bu alanlara da göstermek isteriz ki şıklığımız evin bütününe yayılsın. Bunu yaparken kişisel zevklerin yanında profesyonellerin önerileri ve fikirleri de dikkate alınmalıdır. Kişiler evlerini veya banyolarını dekore ederken yalnızca kişisel zevklerini dillendirirken işin matematiğinin ve profesyonel detayların farkında olmayabilir. Bu, son derece normal bir durumdur ki her işi yalnızca o işin ehli olan kişiler en mükemmel şekilde sonuçlandırabilir. Banyonuzu dekore ederken bir iç mimardan yardım alabilir veya size sunacağımız önerilere dikkat edebilirsiniz. Öncelikle tarz belirlemeniz gerekir ki tüm detayları söz konusu stile göre uygulamanız gerekecektir. Seçiminizi Avangard banyo dekorasyonundan yana yaptıysanız ince detaylara her zamankinden daha çok dikkat etmeniz gerekecek.

Avangard Banyo Dekorasyonu Püf Noktaları

Avangard banyolar son derece iddialı dekorasyon örnekleridir. Başlarken şunu da belirtelim ki Avangard sözcüğünün kelime anlamı “öncü birlik”tir. Yani klasik detaylardan çok geleceğe hitap eden son derece farklı çizgilere sahip örnekler olmalıdır. Fakat günümüzde yaygın olarak klasik dekorasyon örnekleri Avangard olarak dillendiriliyor. Avangard için ihtişamlı ve gösterişli modellerin standardın bir tık ötesindeki hâlini düşünebilirsiniz. Genelde aileler veya kişilik olarak bu ağırlığı taşıyabilecek olanların tercihidir. Modern çizgiden hoşlanmıyor ve çok basit buluyor, klasik dekorasyonu ise fazla kalabalık ve karmaşık olarak değerlendiriyorsanız Avangard banyo dekorasyonunu değerlendirmeye alabilirsiniz.

İhtişamlı Modeller

Avangard banyolarda ihtişamlı ve baktıkça kendine hayran bırakan modeller tercih edilir. Düz, sade ve minimalist çizgilere bu banyolarda rastlanmaz. Çünkü minimalizm ihtişam kelimesinin tam tersi bir anlama sahiptir. Avangard banyo dekorasyonunda tercih ettiğiniz banyo dolapları standart dolaplardan farklı olarak altın varak detaylarıyla süslenebilir. Ancak bu detaylar klasik banyolarda olduğu gibi fazla kalabalık durmaz. Mobilyaların bir noktasında yalnızca ihtiyaç duyulduğu kadar kullanılır. Standart kesimlerin dışına çıkılabilir. Sıra dışı mobilya stilleri ile karşılaşabilirsiniz.

Avangard stilde bir banyo dekore etmek masraflı olacaktır. Stili doğru uygulamak için bir de iç mimara ihtiyacınız olacak. Fakat siz masrafları düşürmek için bu önerileri dikkate alarak kendi banyonuzu kendiniz dekore edebilirsiniz.

Lüks Döşemeler

Avangard banyo dekorasyonunda elbette seçtiğiniz karo ve fayanslar da önemlidir. Son derece lüks, gösterişli ama aynı zamanda abartıdan uzak modeller seçerek gösterişli banyo mobilyalarını banyonuzda ön plana çıkartabilirsiniz. Bu tarzın en belirgin özelliklerinden biri baktığınızda her şeyin net olarak göze çarpması, lüksün doruğunda olması ancak hiçbir şeyin fazla durmamasıdır. Sıra dışı bir banyo dolabı, sıra dışı küvet ve gösterişli ama bu mobilyaların önüne geçmeyecek sadelikte yer ve duvar döşemeleriyle son derece zengin bir görünüm elde edebilirsiniz.

Avangard Banyo Dekorasyon Örneği

Avangard bir banyo dekore etmek istiyorsanız size bir örnek sunabiliriz. Duvarları açık kahve ve desenli parlak fayanslarla döşeli bir banyo hem şık hem de iç açıcı olacaktır. Ama asıl vurucu kısmı zemin ve dolaplardır. Zemini ve dolapları siyah renkli seçerek her iki tarafın da kendi renklerini belirgin şekilde ortaya koymasını sağlayabilirsiniz. Asıl Avangard görünümü veren kısım ise dolapların detayları olacaktır. Siyah dolaplarınızın altın sarısı ayakları ve yine altın işlemeli kulp detayları ortamda ön plana çıkacaktır.

Avangard bir banyoya sahip olmak için tüm bileşenleri yerli yerinde kullanmanız gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net