Bilgii.net

Aşırı Kuru Ciltler İçin Maskeler

23.11.2018
Aşırı Kuru Ciltler İçin Maskeler

İnsanların kendi vücutlarını çok iyi şekilde tanıması gerekmektedir. Bu sayede ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinde gerekli çözümleri alırken, başarılı teşhisler koyabilirler. Daha çok kadınların bu konuda başarılı olduğunu düşünürsek, birçok farklı konudaki sağlık semptomlarında onların verdiği çözümlere kulak vermek gerekir. Kadınların vücutlarında en dikkat ettikleri kısımlardan bir tanesi de ciltleridir. Kadınların daha güzel ve daha özenli görünmesini sağlayan cilt bakımıyla beraber, daha canlı bir görünüm elde edilir. Bu yüzden de her kadın cilt bakımına önem verir. Cilt bakımının en önemli yolu tabi ki önce uzman dermatoloji doktorlarına gitmektir. Fakat alternatif tıp seçeneğini isteyen kadınların da evde yapabilecekleri birçok farklı maske çeşidi vardır. Bu maskelerin içerisinde bulunan maddelere karşı alerjisi olan kadınların kullanması önerilmez. Cilt tiplerinde en çok sorun yaşayan kişiler, genelde kuru cilde sahip olan kadınlarda görülür. Kendi haline bırakıldığında hızlıca kırışıklıkların arttığı ve derinleştiği bir yapıya sahip olan kuru cilt tipinde, özellikle soğuk havalarda çatlama ve tahriş de görülecektir. Bunu engellemek isteyen kadınlar kozmetik ürünlerine yönelebilirler. Ayrıca bu kadar çok para vermek istemeyenlerin ise evde rahatlıkla uygulayabilecekleri birçok farklı maske çeşidi vardır.

Avokado Maskesi

Kadınların cilt bakımlarını gerçekleştirmek için yapmaları gereken en önemli maskelerden bir tanesi, avokado maskesidir. İçerisinde A, B, E ve K vitaminlerini zengin oranda bulunduran avokado; aynı zamanda zengin bir mineral formuna sahiptir. Bu sayede avokadoyu ciltte ve vücutta kullanmak, çok güzel sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Cildin daha çok nemlendirilmesini ve canlandırılmasını sağlar. Kuru ciltlerin kırışıklıkla alakalı problemlerini ortadan kaldıracak avokado maskesinin yapımı da oldukça kolaydır. Bu maske çeşidini sadece kuru cilde sahip olan kadınların uygulaması önemli bir uyarıdır. Bu şekilde cilt daha parlak ve sağlıklı görünecek ve bu sayede daha yumuşak bir forma dönüşecektir. Yapımına gelecek olursak; yarım avokadonun tamamen ezilmesi ve macun kıvamına getirilmesi gerekir. Üzerine yarım çay bardağı limon suyu ve 1 yemek kaşığı ölçüsünde de buğday yağı eklenir. Karıştırılarak homojen bir yapı elde edildikten sonra, cildin istenilen ve görünen yerlerine sürülür. Bu sayede 15 dakika sonra ılık suyla yıkanılacak cildin, daha ilk kullanımdan farkı anlaşılacaktır.

Kahve Maskesi

Evde en çok bulunan malzemelerden bir tanesi olan kahve, cildi yumuşatır ve cildin nem tutmasına yardımcı olur. Böylece anında hazırlanacak ve uygulanacak bir maskenin altyapısı oluşturulmuş olacaktır. 3 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı kahve ve aynı ölçüde kakao tozu karıştırılır ve yüze sürülür. Bu sayede karışım yarım saat içerisinde cildin yumuşamasını sağlayacaktır. Durulama işleminin, gergin bırakma özelliğinden faydalanılması için soğuk suyla yapılması gerekecektir.

Gül ve Yoğurt Maskesi

2 yemek kaşığı bak, aynı oranda gül suyu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve gül yaprağı aynı kaba konulur ve karıştırılır. Oluşturulan bu karışım ovalanarak yüze ve cildin istenilen yerlerine uygulanır. 20 dakika boyunca ciltte kalan bu karışım, cildin rahatlamasını ve gerektiği miktarda nemlenmesini sağlayacaktır. Yüzünüzün ılık suyla yıkanması, maskenin başarılı olmasını sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net