Bilgii.net

Aseton Yoksa Oje Nasıl Çıkarılır? Oje Size Dert Olmasın!

19.10.2018
Aseton Yoksa Oje Nasıl Çıkarılır? Oje Size Dert Olmasın!

Kadınların vazgeçilmezlerinden biri ojelerdir. Ojeler hemen her renkte üretilir ve ellere zarif bir görünüm verir. Çeşitli renklerdeki ojeleri tırnaklarına sürmek isteyen kadınlar mevcut rengi değiştirmek istediğinde veya bozulan ojeyi çıkartıp yeniden ve daha düzgün sürmek istediğinde aseton kullanırlar. Aseton sayesinde ojenin kolayca çıktığı görülür. Bu nedenle oje kullanan tüm kadınlar muhakkak aseton da satın alır. Fakat her şey gibi aseton da bitebilir. Tam da yarısı çıkan ojenizi yenilemek istediğinizde olur bu durum. Tam da günlerdir sıkıldığınız ojenin yerine yenisini sürmek istediğinizde olur bunlar. Ama üzülmeyin, çünkü tırnaklarınızdaki ojeyi çıkarmanın başka yöntemleri de var. Üstellik bu yöntemler tamamen evde bulunan malzemelerle uygulanıyor. Böylece hem doğal yolla ojelerinizi çıkarmış oluyorsunuz hem de işinizi pürüzsüz tamamlamanın keyfini sürüyorsunuz.

Sirke ve Limonla Oje Çıkarmak

Oje çıkarmayı düşündüğünüz anda asetonunuzun olmadığını fark ettiniz. O zaman hemen dolabı açıp bir adet limon ve sirke çıkartıyorsunuz. Malzemeler aşağıdaki gibidir:

 • Sirke
 • Yarım limon
 • Bir adet karıştırma kabı
 • Pamuk

Yarım limonu kabın içine sıkın ve çıkan miktar kadar da içine sirke koyun. Yani sirke ile limon suyu eşit olsun. İkisini karıştırdıktan sonra ojeli tırnaklarınızı bu karışımın içine koyun ve 5 dakika kadar bekleyin. Süre dolduktan sonra tırnaklarınızı karışımdan çıkarın ve pamuk yardımıyla ojeleri temizlemeye çalışın. Bu işlem biraz zaman alabilir. Çok etkili ve çabuk çıkaran bir yöntem değildir. Çünkü oje en iyi asetonla çıkar. Bu yöntem tamamen doğal olup elde başka bir seçenek olmadığında kurtarıcı olabilir. Bu yöntemi uygularken ojelerinizin tamamen çıkması için biraz da kendiniz çıkarmaya çalışarak işlemi hızlandırabilirsiniz.

Kolonya Kullanarak Oje Çıkarmak

Ojelerinizi çıkartacaksınız ama bir de baktınız aseton yok. Hemen odanızdan bir adet kolonya getirip işlemlere başlıyorsunuz. Malzemeler ve işlem basamakları aşağıdaki gibidir:

 • Kolonya
 • Bir adet kap
 • Pamuk

Tercih ettiğiniz kap tırnaklarınızı içine koyabileceğiniz şekilde olmalıdır. Bu kabın içine bir miktar kolonya koyup tırnaklarınızı örtecek seviyeye gelmesini bekleyin. 4- 5 dakika kadar bekletip çıkartın. Pamuk yardımıyla ojeyi çıkartmayı deneyin. Aseton kadar etkili olmasa da işe yarar bir yöntemdir.

Sıvı Sabun İle Oje Çıkarmak

Oje çıkarmak için yukarıda saydığımız malzemeler veya asetonunuz yoksa bir de bu yöntemi deneyin.

 • Sıvı sabun
 • Limon
 • Karıştırmak için kap
 • Pamuk

İlk olarak hazırladığınız kaba sıcak su koyun. Bu su elinizi yakmayacak derecede sıcak olsun. İçine sıvı sabun ekleyin ve ellerini yerleştirin. Yaklaşık 5 dakika kadar beklettikten sonra ellerinizi çıkartın. Biraz pamuk alın ve üstüne limon sıkarak iyice yedirin. Bu pamuğu tırnaklarınıza sürerek ovalayın. Ojeler çıkana kadar bu işleme devam edebilirsiniz.

Ojelerinizi çıkarmak için en kolay yöntem asetondur. Ancak her durumda yanınızda aseton olmayabilir. Böyle durumlarda doğal veya evde bulunan ürünlerle çözüm bulmak işinizi kolaylaştıracaktır.  Doğal yöntemler hem sağlıklıdır hem de ulaşılması kolay ürünlerle uygulanır. Aseton kadar hızlı sonuç alınması da alternatifsiz kalmamış olursunuz. Zor durumda hangi yöntemi uygulayacağınızı yukarıdaki önerilerden seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net