Bilgii.net

Arabistan Asgari Ücreti Güncel Verileri

25.11.2018
Arabistan Asgari Ücreti Güncel Verileri

Suudi Arabistan petrol ve gaz endüstrisi büyük bir işveren ve İngiltere mezunlarının iş bulması için en muhtemel alan. İşler BT, bankacılık ve telekomünikasyon da mevcut olabilir. Ekonomiyi çeşitlendirmeye ve yabancı firmalar üzerindeki mülkiyet kısıtlamalarını azaltmaya odaklanmak, sağlık, eğitim, turizm ve mühendislik alanlarında da fırsatlar doğurabilir. Çoğu iş, başkenti Riyad’da ya da ikinci büyük şehir olan Cidde’de bulunacak.

En iyi şansınız Suudi Arabistan’da ofisleri olan uluslararası bir şirketle çalışmaktır. İngiltere’deki şirkete katılmak ve bazı uzmanlık ve bilgi birikimi kazandığınızda Suudi Arabistan’daki bir pozisyona geçmek daha kolay olacaktır.

Arapça ana iş dilidir, bu yüzden onu anlayabilme ve bunu konuşma yeteneği iş teklifi alma şansınızı artıracaktır.

Arabistan’da Nerede Çalışabilirsiniz?

Beklendiği gibi, iş fırsatlarının çoğu Suudi Arabistan petrol ve gaz endüstrisinde. Ancak, ‘Vizyon 2030’un bir parçası olarak, ekonomisini çeşitlendirmek ve petrol bağımlılığını azaltmak için diğer endüstrileri geliştirmek için çaba sarf edilmektedir.

Suudi Arabistan’ın ‘Vizyon 2030’un bir parçası olarak geliştirmeyi umuyor olduğu sektörlere bakıldığında, mezunların çalışabilecekleri alanlara dair iyi bir fikir veriyor. Bunlar arasında savunma, yenilenebilir enerji ve turizm yer alıyor.

Talep Halinde Beceriler, Yetenekler

Suudi Arabistan’da mezun olduktan hemen sonra bir iş bulmak zor olabilir; çünkü bu politika sadece bir sıkıntının olduğu yerlerde uzmanlık becerilerini kazandıran yabancı uyruklu vatandaşların işe alınmasına izin vermek içindir. Talep edilen beceriler arasında mühendislik, bilişim, eğitim, sağlık ve inşaat profesyonelleri sayılabilir, bu nedenle bu alanlarda mezun olanlar en iyi şansa sahip olurlar.

Su kaynak yönetimi ve ulaştırma altyapısı uzmanlarına özellikle ihtiyaç duyulurken, 2018 yılında KDV’nin getirilmesi vergi uzmanları için bir çağrı oluşturdu.

Suudi Arabistan’da Çalışmak Nasıldır?

Çalışma saatleri: Pazar gününden perşembe gününe kadar çalışmayı ve hafta sonu cuma ve cumartesi günleri düşmeyi bekleyebilirsiniz. Çalışanların yasal olarak günde sekiz saatten fazla çalışmasına izin verilmez. Birçok işletme namaz vakitlerinde çalışmayı bırakır.

Ramazan ayında çalışma saatleri günde altı saate indirilir.

Tatiller: Tatil ödeneğiniz işvereninize bağlı olacaktır, ancak yasa, çalışanlara bir yıllık çalışmayı tamamladıktan sonra 21 günden az olmamak kaydıyla izin vermelidir.

Suudi Arabistan’daki çalışanlara her yıl üç resmi tatiller için izin verilir: Suudi Milli Günü, Ramazan Bayramı (Ramazan’ın sonunu kutluyor) ve Kurban Bayramı (Mekke’ye hacca giden kurbanları kutluyor).

Noel Suudi Arabistan’da tanınmadı ve çoğu gurbetçi Noel Gününde rezervasyon yaptırmadıkça çalışacaklar.

Arabistan Asgari Ücreti

Suudi Arabistan’ın devlet tarafından yetkilendirilmiş bir asgari ücreti vardır ve Suudi Arabistan’da hiçbir işçi bu zorunlu asgari ücret oranından daha az ücret ödenemez. Suudi Arabistan’daki Asgari Ücreti ödemeyen işverenler Suudi Arabistan Hükümeti tarafından cezalandırılabilir.

Arabistan asgari ücreti, bir işçinin iş için yasal olarak ödenebileceği en düşük miktardır. Çoğu ülkede tüm işçilerin ödenmesi gereken ülke çapında asgari ücret vardır.

Suudi Arabistan’ın özel sektör için resmi bir asgari ücreti bulunmamakla birlikte, kamu sektörünün asgari 3 bin Suudi riyali vardır. Suudi Arabistan’ın asgari ücreti 2 Şubat 2013’te değişti.

Suudi Arabistan’ın Asgari Ücreti Diğer Ülkelerdeki Asgari Ücretle Nasıl Kıyaslanıyor?

Suudi Arabistan’ın yıllık asgari ücreti Uluslararası Para Birimi olarak 7,585 ABD dolarıdır. Uluslararası Para birimi, 2009 yılında Birleşik Devletler Dolarının değerine dayanan bir para birimi ölçüsüdür. Suudi Arabistan’ın daha yüksek Asgari Ücreti olan 25 ülke vardır ve Suudi Arabistan, yıllık asgari ücrete göre tüm ülkelerin en üst% 13’üne sahiptir.

Suudi Arabistan İle İlgili Bilgiler ve İstatistikler:

Suudi Arabistan, Orta Doğu bölgesinde 21,607 bin nüfuslu ve ortalama yaşam süresi 67,8 yıl olan bir ülkedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net