Bilgii.net

Antre için Duvar Kağıdı Modelleri

04.10.2018
Antre için Duvar Kağıdı Modelleri

Antre için duvar kağıdı modelleri, günümüzde sıkça aranan duvar kağıdı modellerinden birisi haline gelmiştir. Her ne kadar evin antre kısmı çoğu insana gereksiz gelse de, gerçek bu değildir. Antre dediğimiz kısım, evin girişi ile evin diğer kısımları arasında bağ kuran ve misafirleri karşılayan ilk kısım olduğu için oldukça önem sahibi bir yerdir. Bu yüzden es geçmemelisiniz. Antreniz ilk izlenimi vermek için ideal bir alan olduğundan, çeşitli duvar kağıtları ile zenginleştirebilirsiniz. Duvar kağıdı ile zenginleşen antreler, sizin de eve geldiğinizde daha iyi hissetmenizi sağlar.

Antre Duvar Kağıdı Tasarımları

Antre duvar kağıdı tasarımları seçilirken, oluşturmak istediğiniz atmosferin teması önemli bir yer tutar. Geniş ve ferah antre elde etmek amacında iseniz; sade, nesne kalabalıklığından uzak duvar kağıtlarına yönelmeniz tavsiye edilir. Hareketli ve canlı tarzlar peşinde iseniz; canlı ve pastel boya tonlarında renkler ile, tablo temalı duvar kağıdı modelleri ile dekorasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Antre Eşyalarının Duvar Kağıdına Etkisi

Antre eşyaları, duvar kağıdı seçimine oldukça önemli bir etki yapar. Mümkün olduğunca antre eşyalarınızın (ayna, ayakkabı dolabı) tasarımına ve rengine uyumlu olacak duvar kağıdı dekorasyonlarına göz gezdirmenizi öneririz. Antrenizin gereksiz eşyalardan arındırılması da, duvar kağıdınızın ön plana çıkmasını sağlar.

Antre Duvar Kağıdı Renkleri

Antre duvar kağıdı renkleri bakımından genel olarak popülerleşmiş ve çoğu insanın beğenisini kazanmış çeşitli renkler mevcuttur. Bu renkler antre duvar kağıdı için özel olarak kullanılabilecek ve kullanıldığı alanda istenilen etkiyi yaratabilecek türde örneklerdir.

Beyaz Duvar Kağıdı: Bu tarz duvar kağıdı dekorasyonları tek renk ile kullanılabildiği gibi, çeşitli yumuşak desen ve geometrik şekiller ile bezenmiş duvar kağıtlarıdır.

Yeşil Duvar Kağıtları: Yeşil duvar kağıtları giriş bölümünüz olan antre kısmına doğallık ve tazelik getirmesi sayesinde antrenizi dekorasyon anlamında iyileştirir. Gerek sade yeşil renk ile, gerek doğa temalı duvar kağıtları ile desteklenen antre duvar kağıtları sayesinde ideal bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Mavi Renk Duvar Kağıtları: Huzur ve yumuşak ton geçişi olan mavi renk duvar kağıtları da, doğa temalı olduğu gibi, düz şekilde de kullanıma alınabilir.

Kırmızı Renk Duvar Kağıtları: Canlı ton geçişleri olan kırmızı renk duvar kağıtları, istenilen tonda kullanılabildiği gibi, istenilen desen tasarımları ile desteklenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Kişisel zevk ve görüşlere göre değişkenlik gösteren kırmızı renk duvar kağıtları, dekorasyon yönünden oldukça etkili, göze çarpan temalar barındırmaktadır.

Duvar Kağıdı Kullanmanın Avantajları

Duvar kağıdı kullanmanın bir sürü avantajı mevcuttur. Dezavantaj olarak neredeyse hiç bir özelliği olmayan duvar kağıtları, çeşitli şekillerde hayatınıza zenginlik ve çeşitlilik katabilir.

  • Duvar kağıdı kullanılan ortamların temizlenmesi daha kolay ve pratiktir.
  • Duvar kağıtları ortamın tasarımını olumlu yönde etkiler.
  • Ortamın zengin ve konforlu bir imaj çizmesini sağlar. Bu da daha rahat ve konforlu bir giriş yapabilmenizi kolaylaştırır.
  • Eve girişten itibaren huzur ve evde olma hissiyatını arttırır. Bu da psikolojik olarak güven duygusunu olumlu yönde besler. Sadece ev yaşantısında değil, iş yaşantınıza da bu huzur ve güven hissinin yansıdığını gözlemleyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net