Bilgii.net

Akciğer Nasıl Temizlenir? Akciğer Temizliğine Ne İyi Gelir?

12.10.2018
Akciğer Nasıl Temizlenir? Akciğer Temizliğine Ne İyi Gelir?

Vücudun her farklı bölgesinde bulunan organlar, vücudun sistematik ve koordineli bir şekilde çalışmasına fayda sağlar. Organların her biri, sağlanan bu senkronun devam etmesini başarılı kılacaktır. Özellikle vücudun temel ihtiyaçlarından birisi olan nefes alma ve devamındaki işlemler, göğüs boşluğunda bulunan akciğerler tarafından sağlanır. İki parçadan meydana gelen solunum organı olan akciğerler, kanda bulunan karbondioksitin dışarı atılmasını sağlar. Bu işlemi de dışarıdan aldığı temiz oksijeni kana vererek gerçekleştirir. Her yeni nefeste vücut sıcaklığı oluşturulur ve akciğerler sayesinde bu ısı sabit tutulur. Bronşlar sayesinde havada bulunan tozlar ve mikroplar, alveol bölgesine ulaşmadan önce temizlenip vücuttan atılacaktır

Akciğer Nasıl Temizlenir?

Akciğer, bazı durumlarda özellikle kirli ve tozlu havalardan dolayı fazla derecede kirlenecektir. Bu yüzden de temizlenmesi gerekir. Temizleme işleminin ameliyata gerek kalmadan gerçekleşmesini sağlayacak bazı bitkiler ve gıdalar vardır. Özellikle son yıllarda gelişen ve alanında uzman doktorlar sayesinde güven duyulan alternatif tıp literatürü sayesinde, akciğerin temizlenmesini sağlayacak birçok farklı yöntem belirlenmiştir. Akciğerlerin kendisini temizlemesi, belirli şekilde bu yöntemlerin uygulanması sayesinde olacaktır. Özellikle sigara içen kişilerin sigarayı bırakması da, yine akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olacak etkenlerden bir tanesidir.

Akciğerin Temizliğine Zarar Veren Etkenler

Akciğerlerin her zaman sağlıklı olması gerekir. Böylece vücut düzenindeki belirli komplikasyonların doğması önlenir. Uzun vadede kansere kadar gidecek belirtilerin doğması, akciğerin fonksiyonunu kaybetmesine sebep olabilir. Akciğere en çok zarar veren özelliklerden bir tanesi, sigara kullanımıdır. Sigara, akciğerlerin çalışma prensibine aykırı bir üründür. Zararlı olmasındaki en büyük sebep, kandaki oksijen miktarını azaltması ve bu yüzden vücut genelinde bir kirliliğe neden olmasıdır. Bunun dışında, akciğerlere zarar veren en büyük etkenlerden bir tanesi fabrikaların bacalarından çıkan yanmış gazların yan etkisidir. Yanmış ve zararlı gazların, kişilerin akciğerlerine verdiği zararlar çok büyüktür. Özellikle toz ve kir bulunan ortamlarda bulunanların, en kısa sürede akciğerlerini temizlemeleri gerekecektir.

Akciğer Temizliğine İyi Gelecek Öneriler

Akciğerin temizlenmesini sağlamak, oksijen miktarının arttırılması ile doğru orantılıdır. Bu yüzden düzenli spor yapan kişilerin akciğerlerindeki temizlenme hızı daha fazla olacaktır. Beslenme konusunda ise düzenli ve sağlıklı beslenmek, akciğerlerin daha kaliteli çalışmasını sağlayacaktır. Günde 6 ile 8 saat arasındaki uyku, akciğerlerin dinlenmesine ve gün içerisinde daha iyi şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda güneş ışınlarının vücuda etkileri öğrenilmeli ve bu sayede mümkün olan zamanlarda güneş ışığından faydalanılmalıdır.

Akciğer Temizliğine Ne İyi Gelir?

Akciğer temizliği, sadece ameliyat yoluyla gerçekleştirilmez. Alternatif tıp alanında faydaları belirlenmiş olan besinlerle akciğerlerin temizlenmesi daha kolay ve kalıcı bir yol olacaktır. Öncelikle keçiboynuzu ve tere, ayrı olarak suda kaynatılarak kür şeklinde içilebilir. Düzenli kullanımla beraber bronşlar açılacak ve akciğerlere giden bütün yolların temizlenmesine başlanılacaktır. Zencefil ve sarımsak, tere ile birleştirilerek, akciğerin temizlenmesine yardımcı bir kür oluşturulabilir. Bu sayede karışımın 1 haftada tüketilmesi yeterli olacaktır. Bu besinlerin toz haline getirilmiş formlarına, limon, bal ve ceviz eklenmesiyle birlikte hazırlanan macun kıvamındaki kür, haftanın belirli günlerinde tüketilir. Bu sayede akciğer temizliğinde detaylı bir ilerleme görülecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net