Bilgii.net

Ahşap Verniği Renkleri

01.10.2018
Ahşap Verniği Renkleri

Ahşap vernikleri; ahşabın fiziksel özelliklerinden dolayı üretilmiş olan bir üründür. Ahşap dış etkenlerden en kolay etkilenen malzemelerden biri olduğu için çürümemesi veya çatlamaması için bu ahşap verniğine ihtiyaç duyulur. Bu sayede hem ahşaplar korunmuş hem de ömürleri uzatılmış olunmaktadır. Farklı renk seçeneğine sahip olan ahşap vernikleri, ahşapların renklerine göre farklı seçenekler ile sizlere sunulmaktadır. Bu ürünler özellikle de iç alanlarda muhafaza edilen ahşap ürünlerin parlatılmasında ve korunmasında tercih edilirler. Yarı mat, mat ve parlak seçenekleri mevcuttur. Ahşapların yüzeylerinin daha pürüzsüz ve dayanıklı olmasını sağlarken aynı zamanda güzel bir görünüm de elde edilmesini sağlar. Ahşap vernikleri sayesinde ahşaplar su itici özelliğe kavuşur ve dayanıklılığı artırılmış olunur.

Ahşap cilası ise özellikle de ahşap üzerinde kusurlu olan yerlerin giderilmesi ve parlaması için tercih edilmektedir. Ahşap verniği uygulanan ahşaplar sudan, güneşten ve zararlı olan canlılardan etkilenmezler. Bu vernikler sayesinde ahşabın kalitesi ve koruyuculuğu artırılır. Ahşap malzemelerinin uzun ömürlü olması açısından oldukça etkili olan bu ürünler farklı boya markaları tarafından sizlere sunulur. Markaların boya ve boya malzemeleri kategorileri arasında kendine yer edinen ahşap vernikleri kullanılması şart olan malzemelerden biridir. Hem estetik anlamında hem de ahşabın korunması anlamında kullanıcılar fayda oluşturur. Özellikle de insanların gözüne hitap etmek istiyorsanız bu ürünler aradığınız modern, estetik ve dekoratif dizaynı sizlere sunacaktır.

Ahşap verniklerinin farklı renk seçenekleri mevcuttur. Ahşap verniği uygulama işlemi sonrasında ahşaplı eşyayı bir sür bekletmek gerekir. Bu süre ahşabın renkli olup olmamasına veya markasına göre değişiklik gösterse de ortalama 2-3 saat içerisinde kurur. Vernik uygulaması sonrası ürününüz güneşten, ısıdan ve sudan daha az etkilenerek size uzun süreli bir kullanım sunacaktır.

Özellikle insanlara hitap eden bir ofiste veya dükkânda çalışıyor iseniz ahşapların vernikli olması estetik açıdan daha güzel bir görünümün kazanılmasını sağlayacaktır. Bu sayede hem dükkânınızın albenisi artacak hem de gelen müşterileriniz kendilerini daha elit bir ortamda hissedebilecektir.

Ahşap Verniği Parlaklık Ayarı

Yeterli parlaklığın elde edilememesi gibi bir sorun ile karşılaşmanız halinde bazı noktaları gözden geçirmekte fayda vardır. Öncelikle bu durum ahşabın cinsine ve yüzeyine göre değişiklik gösterir. Eğer parlaklık yetersiz ise zemin dolgusunun sağlanmamış olması etkili olabilir. Ya da son kat boya rengi ile vernik zemin dolgusunun uyuşmamasından kaynaklı bir sorun da olabilir. Zemin dolgusu yeterli düzeyde donduruculuk, sertlik ve yayılma özelliğine sahip değişe ise yine istenilen parlaklık elde edilmeyebilir. Son kat uygulamasında yeterli kat sayısı oldukça önemlidir. Tüm bu sorunlardan kaynaklı olarak vernik gerekli parlaklığı sağlamayabilir. Bunun için öncelikle mutlaka yeterli kalitede bir zemin dolgusu yapılmalıdır. İyi hazırlanmış olan son katta kaliteli bir tiner kullanılmalıdır. Ardından son katın yeterli olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yeterli parlaklığın elde edilemediği zeminlere 400600 numaralı zımpara uygulanmalı ve alanda yer alan pürüz kırılarak son kat boya işlemi sonrası vernik uygulaması titiz bir şekilde sağlanmalıdır. .

Çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı alanlarda saklayınız. Her zaman hem kaliteli renklendirme yapan duyulmuş markaları hem de uygun fiyatlı ürünleri tercih ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net