Bilgii.net

Ahşap Parke En İyi Şekilde Nasıl Temizlenir?

24.11.2018
Ahşap Parke En İyi Şekilde Nasıl Temizlenir?

Evlerde veya iş yerlerindeki en büyük temizlik sorularından bir tanesi ahşap parke nasıl temizlenir oluyor, çünkü ahşap zemin, mermer veya beton zeminlerden çok daha hassas olduğundan, her temizlik malzemesini kullanarak temizleyemiyorsunuz. Ahşap parke temizlemek için marketlerde özellikle ahşap parkeler ve zeminler için temizleme malzemeleri bulunur.

Ahşap Parke Temizlik Detayları

Bir şişe alıp düzenli olarak haftalık ya da 15 güne bir veya aylık temizliğinizi yapabilirsiniz. Artık genel anlamda evlerde ahşap parke zemin olduğundan, marketlerde artık daha fazla ahşap zemin temizlik malzemeleri satılmaktadır. Bütün temizlik markalarında artık ahşap zemin temizleme malzemeleri bulunur. Ahşap parke veya zemini temizlemek için asitli malzemeler kullanırsanız, zemin malzemesi ahşap olduğu için mutlaka tepki gösterecektir.

Ahşap zemini, normal mermer ve beton zemini temizlediğiniz gibi temizleyemezsiniz. Beton veya mermer zemin en azından ahşap kadar hassas olmadığı için temizlenir ve maddelere karşı tepki vermez, fakat ahşap zemin temizlik işleminden bir saat geçmeden tepki verebilir. Bu sebeple çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ahşap zeminleri haftada bir veya 15 güne bir ya da aylık olarak temizleyebilirsiniz. Çok fazla temizlemekte ahşap zemin için yine zararlı oluyor, çünkü çok fazla temizlik zeminin fazla temizlik ve sürtünmeden zarar görebilir. Artık evlerde ve iş yerlerinde mutlaka mermer zemin, ahşap parke zemin ve farklı zeminler için temizlik malzemeleri bulunur. Artık temizlik sektörü eskisi gibi değil. Her şey için farklı temizlik malzemeleri bulunuyor.

Ahşap Parke Temizleme Detayları

İnternet üzerinden ahşap parke nasıl temizlenir diye araştırabilirsiniz, fakat genel anlamda hiç yoksa evinizde ahşap zemin temizliği için temizlik malzemeleri bulundurmanız yeterli olacaktır. Ahşap zemin özellikle en hassas ve zarar görmeye yatkın olan zemin türü olduğundan, ahşap zemininiz varsa, kesinlikle normal temizlik malzemeleri kullanarak temizliğinizi yapmamanız gerekiyor. Hiçbir şey yoksa bile, örneğin ahşap zeminler için Arap Sabunu bulunur. Arap Sabunu kullanarak ta temizliğinizi yapabilirsiniz. Ahşap zeminini temizledikten sonra pırıl pırıl parladığını fark edeceksiniz. Ahşap parke temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise, zemini çok fazla ıslak bir şekilde temizlememeniz gerekiyor. Su ve ahşap parke için deterjan kullanacaksınız, fakat sanki toz alacakmış gibi, paspasınızı veya bezinizi iyice kurutup nemli bir şekilde silmeniz gerekiyor.

Aksi takdirde temizlik malzemesinden zarar görmezse bile, bu sefer çok su olduğundan, ahşap parke kurumaya başladığı zaman yavaş yavaş kabaracaktır. Biliyorsunuz ki ağaç veya ahşap malzemelerden yapılan zeminler veya eşyalar, su görünce bir süre sonra kabarmaya başlıyor. Bu yüzden sadece kullanacağınız temizlik malzemesinde değil, aynı zamanda kullandığınız su miktarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu konulara dikkat ettiğiniz sürece, hiçbir sorun yaşamadan ahşap parke zeminlerinizi temizleyebilirsiniz ve ahşap zemin zarar görmeden parlayacaktır. Unutmayın ki her ne kadar ahşap parke zeminler cilalansa bile, sürekli su ve yanlış malzemeler ile temizlik yapıldığı zaman, cilası da aşınır, hatta gitgide yok olur ve yine sadece ahşapla kalacağınızdan dolayı zemin de bir süre sonra zarar görmeye başlar.

Eğer evinizde veya iş yerinizde ahşap parke zeminleriniz varsa, mutlaka ahşap parke için temizlik malzemesi bulundurun. Ahşap parke nasıl temizlenir? Doğru malzemelerle, çok su kullanmadan, ayda bir, 15 güne veya haftada bir temizleyebilirsiniz, fakat kullandığınız malzemelere ve su miktarına çok dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net