Bilgii.net

Ağrıları Azaltan Baş Noktaları – Kısa Sürede Ağrılardan Kurtulun

10.10.2018
Ağrıları Azaltan Baş Noktaları – Kısa Sürede Ağrılardan Kurtulun

Vücudunuzda yavaş yavaş ortaya çıkan veya aniden ortaya çıkan ağrılar ve özellikle baş ağrıları, günlük hayatınızdan veya günlük yaşantınızdan sizi bazen kısa, bazen ise uzun bir süre koparabiliyor. Bazen öyle baş ağrıları oluyor ki, örneğin migren ve benzeri baş ağrısı hastalıklarına bile yol açabiliyor. Ağrıları azaltan başnoktaları bulunmaktadır ve burada kısaca bu noktalardan bahsedeceğiz.

Üç Mil Noktası

 

Bahsedeceğimiz ilk noktanın adı, üç mil noktası olmaktadır. Buradaki bazı terimlerle aşina olmayabilirsiniz, çünkü bazıları tamamen tıbbi terimlerdir, fakat anlattıkça, sizde yaşadığınız ağrılardan yola çıkarak, hangi noktadaki ağrının ne olduğunu anlayabilirsiniz. Bu nokta diz kapaklarınızın aşağı yukarı 3,81cm altında bulunur. Özellikle sindirim sisteminizin çalışması için ve birçok mide ağrıları için iyi gelen bir nokta olmaktadır. Bu nokta kusma ve mide bulantısı gibi iç açıcı olmayan sorunlarla baş etmenizde yardımcı olacaktır.

Üçüncü Göz Noktası

Bir diğer noktanın adı ise üçüncü göz noktası olmaktadır. Bu aslında en basitiyle, iki kaşınızın arasındaki noktadır. Bu nokta, baş ağrısına özellikle, bunun yanı sıra depresyon, kronik yorgunluklar ve stres gibi günlük veya iş hayatında yaşayabileceğiniz ağrılar ve yorgunluklar için iyi gelen bir noktadır. Bu bölgeye sakince basınç uyguladığınızda, sakinleşebiliyorsunuz ve yatışıyorsunuz.

Perikard Noktası

Bir başka ağrıyı azaltan noktadan bahsetmek gerekirse, Perikard noktası denilmektedir. Perikard veya başka, tıbbi bir deyişle, Perikardiyum noktası, sağ kolun iç kısmında yer almaktadır ve bileğin üç parmak yukarısındaki noktaya denilir. Bu noktaya basınç uyguladığınızda, yaşadığınız bulantıları ve kusmaları kesecektir.

Tong Zi Liao Noktası

Vücudumuzda ne kadar çok ağrıyı gideren noktalar var diye şimdi düşünebilirsiniz, fakat bu çok normal, çünkü aslında insanların sağlığı tamamen psikolojiye bağlıdır. Her ne kadar bazı sağlıklar vücudunuzda gelişiyor olarak görünse bile, çoğu psikolojiye bağlıdır. Tong Zi Liao noktası, gözlerinizin hemen köşesinde bulunmaktadır. Bu bölgeye başka bir deyişle şakak denilmektedir. Bu bölgeye basınç uygulamak, migren ağrıları ve göz yorgunluğuna iyi gelmektedir.

Büyük Acele Noktası

Ne kadar çok bilmediğimiz noktalar varmış diye düşünüyorsunuz değil mi? Hatta belki bazılarınız, kendi vücudumuzu tanımıyormuşuz da diyebilirsiniz. Büyük acele noktası bir başka ağrı kesen noktadır. Bu nokta ise, ayağınızın başparmağı ve ikinci parmak arasında, ikisinin de aşağı yukarı 3,81cm yukarısında bulunmaktadır. Bu nokta, baş ağrıları, göz yorgunluğu ve aynı zamanda ayak kramplarına iyi gelmektedir. Bunların yanı sıra, en enteresan tarafı ise, konsantrasyonunuzu da bu nokta ile düzene sokabilirsiniz.

Huzur Denizi Noktası

Birçok farklı ağrı kesici noktalar bulunmaktadır, fakat burada bahsedeceğimiz son noktanın adı ise Huzur denizi noktası olmaktadır. Ağrı, huzur ve denizin nasıl bir ilişkisi var diye aklınızda bir soru işareti kalabilir. Bu nokta, göğsünüzün ortasında rahatlıkla bulabileceğiniz bir noktadır. Sakinleşmeniz ve dinç bir hale gelmeniz, endişelerden arınmanız, depresyon ve diğer olumsuz duygulardan uzaklaşabilmeniz için büyük bir yardımcı olacak bir noktadır.

Buradan anlayacağınız, aslında ilaçsız da, kendimizi vücudumuzu kullanarak tedavi edebiliyoruz. Bunun mümkün olduğuna burada size anlatmaya çalıştık. Vücudumuzun daha birçok ağrı kesen noktası bulunmaktadır. Bunları aynı zamanda internet üzerinden de öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net