Bilgii.net

Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

20.10.2018
Genç Kız Odası Dekorasyon Fikirleri

Gençlerin hem ders çalıştıkları çalışma odaları, hem oyun oynadıkları oyun odaları, hem yeri geldiğinde televizyon izledikleri bilgisayardan film izledikleri yer de kendi odalarıdır. Bu nedenle; genç odaları gençler için evin en önemli yaşam alanıdır. Sizler için en özel ve güzel genç kız odası dekorasyon fikirleri hazırlarken size ilham verebilecek en güzel tasarımları bir araya getirdik. Gençlerimizin odasında mutlu ve sağlıklı vakit geçirmesini göz önünde bulundurarak seçimlerimizi yaptık. Öncelikle gençlerimizle fikir alışverişi yaparak onların zevklerinden ayrı bir tasarım oluşturmayın; çünkü yaptığınız emek çöpe gitmiş olur. Onların zevklerine ve fikirlerini hitap edecek biraz da sizin önereceğiniz bilgiyle harman yapmış olduğunuz sağlıklı dekorasyon fikirleri ortaya çıkarırsınız.

Eğlenceli ve Renkli Dekorasyon

Daha doğmadan, anne karnında çocuklarımıza empoze ettiğimiz cinsiyet farklılıkları gibi renk kavramının farklılığından da söz ederiz. Bu nedenle genç odaları daha çok açık ve eğlenceli renklerin olduğu oda tasarımlarından oluşur. Pembe renginin yoğun olduğu dekorasyon ve aksesuarlarla odayı dizayn edebiliriz. Canlı tonların hâkim olduğu, süslemeli duvar kâğıtları; perdelerin hayal kahramanlarından oluştuğu bir oda yaratabiliriz.

Tarihi Mekândan Oluşan Dekorasyon

Eğer kızınız tarihe merakı varsa odasının duvarını, harita ve eski bir saray mimarisi duvar kâğıtlarıyla ortama farklı bir boyut katmış olacaksınız. Odasına girdiğinde kendini tarihten gelmiş bir insan gibi hissetmesi mümkün olacak.

Ahşap Malzemeli Oda Dekorasyonu

Ahşap malzemelerinin sıcaklığına inanıyorsanız, çocuğunuzun kendi mekânını yaratacak şekilde tasarlamasına izin verin.

Modern Genç Kız Odaları

Son dönemlerde yeni çıkan her ortama ayak uydurabilecek katlamalı ve az yer kaplayan modern eşyalar; hayatımıza kolaylık getirmiştir. Eğer fazla göz yormayan, şık görünmesini istiyorsanız; minimalist fikir akımının getirdiği az eşyayla modern oda tarzını yakalayabilirsiniz.

Sade Genç Kız Odaları

Sade olmayı sevenlerdenseniz, tek rengin hâkim olduğu oda şekilleri size göre. Fazla göz yormayan; yatak, kitaplık, ders çalışma masası ve yatağınızdan oluşan bir oda temel yaşamınızı sağlayacak yeterliliktedir.

Film Karakterli Genç Kız Odaları

Genç kızlar özellikle ergenlik çağlarında hayran oldukları film karakterlerinin çok olduğu bir gerçektir. Siz eğer çocuğunuza böyle bir sürpriz yapmak istiyorsanız, tam da size göre bir seçim olacaktır. Onun daha mutlu olmasını sağlayacak, değerli hissettireceksiniz.

Detaylı Genç Kız Odaları

Detaycı gençler için akıllıca yerleştirilmiş, detaylarla gizli bir oda istenilen genç odalarındandır. Sevdikleri sanatçı posterlerinden, hoşlarına giden resimlerden, arkadaşlarıyla çektikleri fotoğraflardan ayrılmış köşe, tuttukları takımların bayrağı, yastıklar, mumlar, vazolar, çiçekler… Bütün bunların odaya canlılık verdiğini düşünür, modası geçtiğinde değiştirebileceğiniz parçalar olur. Ufak bir yere saklanmış çocukluk eşyalarınız sizi geçmiş anılarınıza götürecektir. Geçmiş dönemde dinlediği müzik grubunu müziklerinden oluşmuş koleksiyon onun geçmişle bağlantı kurmasına yardım olacak araç ve gereçlerdendir.

Retro Tarzı Genç Kız Odaları

Son dönemlerde Retro tarzı kıyafetler, ev eşyaları, aksesuarlarla geriye dönüş süreci başlattı. Geçmiş dönemde nenelerimiz zamanından kalma aksesuarlarla yeni bir moda trendi olmaya başladı. Retro tarzını sevenler için yatak odaları inanılmaz hoş ve güzel bir etkisi var. Eski duvar saatlerinin hâkim olduğu, eski dönem perdeler, eski rock gruplarının duvar posterleriyle tasarlanmış bir oda Retro tarzını sevenler için kaçınılmaz.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net