Bilgii.net

Amerikan Mutfak ve Oturma Odası Dizaynı

20.10.2018
Amerikan Mutfak ve Oturma Odası Dizaynı

Dekorasyon, evdeki mimari özelliklerin değişmesini sağlayacak kadar kuvvetli bir uygulama sayılmaktadır. Dekorasyon fikirleri, evde beklenmedik bir şekilde karşımıza çıkan bütün sürprizlerin kötü sonlu olmasını engeller. Özellikle son yıllarda üretilen dekorasyon fikirleri sayesinde, ev mimarisinde birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Dekorasyon, evdeki tasarımların bir kimliğe sahip olmasında faydalıdır. Modanın ortaya çıkardığı tüm fikirler, bu sayede ev içerisinde rahatlıkla uygulanacaktır. Evlerde kullanılan yeni bir trend, modanın ev mimarisine son katkısı olan Amerikan mutfaklardır. Amerikan mutfakların evin yaşam alanına eklenmesiyle beraber, farklı dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Amerikan Mutfağın Kullanım Amacı

Amerikan mutfak, evdeki yaşam alanının daha büyük şekilde kullanılmasını sağlamak için gerçekleştirilen bir mimari harikadır. Bu sayede özellikle mutfak ve oturma odasının toplam alanından tasarruf edilecek, böylece farklı bir odanın kullanımına imkan tanınacaktır. Son yıllarda meşhur olan Amerikan mutfak modelleri, oturma odasına eklenerek harika bir fonksiyon katmıştır. Yapılan mimari düzenlemelerle birlikte eşsiz bir dekorasyonun yanında, muhteşem bir işlev kazandırmaktadır.

Hareketli Renklerle Dizayn

Amerikan mutfak çeşitlerinde kullanılacak olan eşyaların, oturma odasıyla iyi bir kombin oluşturması gerekir. Bu yüzden de evde kullanılmış olan renkli tasarımlar, mutfak dolaplarında da kendini göstermelidir. Böylece odanın ve mutfağın sanki ayrı alanlar değil, bütün şekilde oluşturulmuş yapılar olduğu izlenimi verilecektir.

Geniş Amerikan Mutfaklar

Geniş ve büyük şekilde tasarlanmış olan Amerikan mutfak ve oturma odalarında, kullanım alanlarının hepsini doldurmak zorunlu değildir. Özellikle fazla eşyanın odadaki estetiğe değil, çirkin görüntüye eklemeler yapacağı unutulmamalıdır. Geniş bir kullanım alanında, yer döşemelerine ve aydınlatmalara gereken özen gösterilmelidir. Bu sayede boş bırakılacak olan alanların, odada ferah bir izlenim yaratması sağlanacaktır.

Mutfak Adasının İşlevi

Amerikan mutfakların en önemli özelliklerinden bir tanesi de, ortadaki adaların kullanıma son derece uygun olmasıdır. Bu sayede gerçekleştirilecek dekorasyon uygulamalarında, mutfak adaları oturma odası ile mutfağı tamamen ayıracak bir sınır görevi görecektir. Mutfakta fonksiyonel anlamda yer kazandıran mutfak adaları, bu yüzden sıklıkla tercih edilmektedir. Odanın kimliğine uygun renkler, mutfak adasının tasarımında kullanılmalıdır.

Kullanım Olarak Kapatılabilen Dolaplar

Amerikan mutfakların en önemli özelliklerinden bir tanesi içerisinde barındırdıkları fonksiyonlu malzemeler olmaktadır. Bu yüzden de genel olarak Amerikan mutfak modeli uygulamasında, dolapların büyük hacimli ve içe gömmeli şekilde modeller olmasına özen gösterilir. Bu sayede kullanım alanları arasındaki farklar kapatılacak ve daha doğru bir düzene geçilecektir.

Amerikan Mutfaklarda Cam Bölme

Amerikan mutfaklarda, bazı kullanıcıların en çok şikayetçi oldukları konulardan bir tanesi, kokunun odaya sinmesidir. Bu yüzden kullanıcılar genel olarak oda ve mutfak arasında bir engel bulundurmaya çalışırlar. Günümüz dekorasyon fikirleri kullanılarak yapılacak en doğru ve en estetik çözümlerden bir tanesi cam bölmelerden faydalanmaktır. Cam bölmeler sayesinde, oda ve mutfak arasındaki sınır belli olacaktır. Aynı zamanda mutfaktan gelebilecek kokuların engellenmesi için cam çok kullanışlı bir çözümdür. Böylece Amerikan mutfağın ender dezavantajlarından bir tanesi olan koku olayına da, estetik bir görüntü yardımıyla çözüm bulunacaktır. Açık mutfaklarda kullanılan cam bölmeler, farklı aksesuarlar sayesinde renk ve desen kullanımına da uygundur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net