Bilgii.net

Şömineli Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

20.10.2018
Şömineli Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Evlerimiz bizi hem fiziken hem de ruhen etkilediği bir gerçektir. Direkt etkisi bulunan renkleri, şekilleri desenleriyle iyi düşünerek dekore etmeliyiz. Ev dekorasyonu özellikle de oturma odası yaparken uzun soluklu olması açısından önemlidir. Yani modası geçmeyen bizi uzun zaman eskitecek bir ortam yaratmamız gerekiyor. Bir de bu ortama şömine katarsak vazgeçilmez bir ortam sağlamış oluruz. Yıllardan beri şömine herkesin istediği fakat her ortama ayak uydurmayan bir ısınma aracıdır. Önceden insanlar ısınmak için farklı araçlara gereksinim duyarken, şömine günümüzde biraz lüks alana hitap etmektedir. Yani lükse kaçan taraflar süs eşyası olarak kullanmaktadır. Durum böyle olunca hangi tarzda dekorasyon yapmak istiyorsanız istediğiniz modeliyle evinizi tasarlayabilirsiniz.

 Şömineli Oturma Odası Nasıl Dekor Edilmeli?

Şömine diğer kullandığımız süs aksesuarları gibi değildir. Onun konumunu renk tonlarını iyice belirledikten sonra dekore etmeliyiz.

Ahşaptan Oluşan Şömine Oturma Odası Tarzı

Şömineyle ahşap en çok kullanılan ve tercih edilen tasarımdır. İkisinin uyumu muhteşemdir. Ortama farklı bir ferahlık ve huzur katarak kış akşamlarınızı geçirebilirsiniz. Koltukların karşılıklı olduğu ortada duvara yaslı şömineyi kurarak, ateşi izleyebilirsiniz.

Alçı Şömineli Oturma Odası Tarzı

Alçıdan oluşmuş şömineniz hem süs olarak hem de ısınma amaçlı kullanabilirsiniz. Şöminenin verdiği sıcaklıklar kış ayınızı enfes güzellikte geçirebilirsiniz.

Beyaz Şömineli Oturma Odalı Tarzı

Eğer beyazı çok seviyorsanız bu tasarım tam da size göre. Beyazın hâkim olduğu odanızda karşınızda toprak renginde yapılmış şömineniz ve aksesuarlarınız gri tonlarında mis gibi sıcak ortamı yaratmış olacaksınız.

Renkli Şömineli Oturma Tarzı

Renklerin her tonuna hayransanız; özellikle gök kuşağı gibi rengarenk bir ortam yaratma istiyorsanız. Renkli evinizde ve şömineniz harika bir ambiyansla bir mekân yaratmış olursunuz.

Eskitme Şömineli Tarzı Oturma Odası

Toprak renginin fazla olduğu ve eskitme yapılı malzemeli bir odaya sahip olmak istiyorsanız, aradığınız tarz burada. Bu ortama şöminenin uyumu harika olacaktır. Eskitme tarzı tahtalarla döşenmiş duvarlar, mumlukların kahverengi olduğu, araya serpilen toprak rengiyle harika bir uyum yakalayacaktır.

Ferah Şömineli Oturma Odası Tarzı

Daha çok beyaz ve buz mavisinin ön planda olduğu oturma odası şöminenin uyumuyla odanıza harika bir tarz katacaktır. Hem modernliği hem de otantik havayı kuran bir mekân olacaktır. Şık bir tarz olan bu ortam sizi modern ve otantik ikilisini aynı anda hissetmenizi sağlayacaktır. Şöminenin sıcaklığı sizi ortak bir odak noktasına birleştirmeye yardımcı olacaktır.

Metalik Şömineli Oturma Odası Tarzı

Metal renklerin ön planda olduğu, beyazın yumuşaklığı şöminenizle beraber dekorasyona yeni bakış açısı getirecektir. Soft yani beyazın türevleri olan renklerin hâkim olduğu ve odak noktanızı şömine yaptığınızda harika bir mekânın içinde bulunduğunuza inanamayacaksınız. Kış gecelerini hiç unutamayacağınız anılar arasına katacaksınız.

Modern Şömineli Oturma Odası Tarzı

Modern oturma tarzı her zaman vazgeçemeyeceğimiz bir tasarımdır. Bu tarzın içine şömine aksesuarını kattığımızda evimize göz dolduracak bir nitelik kazandıracaktır. Şöminenin verdiği sıcak ortam modern tarza ayrı bir yenilik katacak tarzda hava bırakır. Hem modern çağ ile köy hayatının getirdiği ilkel yaşamın, ısınma aracı olan şömineyle beraber doğa ortamı yaratırız.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net