Bilgii.net

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir, Neden Yapılır?

20.10.2018
Burun Estetiği Ameliyatı Nedir, Neden Yapılır?

Burun, vücuttaki sistematik görevinin yanında estetik bir duruş için gerekli olan en önemli konulardan bir tanesidir. Burun yapısının düzgün olması, insanların kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar. Burun yapısındaki bozukluklar için genel olarak estetik ameliyatları tercih edilir. Tabi ki sadece estetik görüntü kaygısı, bu ameliyatların konusundaki sınır değildir. Özellikle burun yapısından dolayı sağlıklı nefes alamayan kişilerin de, anında bir ameliyata ihtiyaçları vardır. Burun ameliyatı, öncesinde dikkatli seçimlerin yapılmasını gerektiren ve sonrasında iyi bir bakıma ihtiyacı olan bir uygulamadır. Bu yüzden de tüm seçimlerin burun estetiğine ihtiyacı olan şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Ameliyat Öncesinde Doktor Seçimi

Burun estetiğinde, ameliyattan önce çok önemli bir kriter olan doktor seçiminin doğru şekilde yapılması gerekir. Çünkü burun yapısı, yüzün tamamen görüntüsünü değiştirecek güçtedir. Özellikle İnternet sayfaları sayesinde gerçekleştirilecek aramalarda doğru doktor seçimi yapılabilir. Bilgi kirliliğinin de yoğun olduğu günümüzde, yapılan yanlış seçimler hastaların tüm hayatlarını etkileyecek ciddiyette olacaktır. Doktor seçiminde, kesinlikle yüz yüze görüşülmesi gerekecektir. Önceden aynı doktora ameliyat olan kişilerin, bu konudaki referansları oldukça önemlidir. Kararın verilmesinin ardından doktorla ilgili bütün sağlık bilgilerinizi paylaşmanız gerekir. Bu sayede ameliyat sırasında beklenmedik komplikasyonların önüne geçilmiş olacaktır.

Burun Ameliyatı Hakkında

Burun ameliyatları, önceden ağrılı ameliyatlar kategorisine girmekteydi. Çünkü klasik tampon uygulaması yüzünden nefes bile alınması güçleşiyordu. Geliştirilen teknolojik ilerlemeler ve teknikler sayesinde, artık burun ameliyatlarında ağrılı bir dönem geride bırakılmıştır. Burun ameliyatlarında, kullanılan yeni teknikler sayesinde kanama durumuyla karşı karşıya kalınmaz.Bu sayede pıhtılaşma problemi olmadığı zamanlarda, herhangi bir kanama şikayeti oluşmaz. Ameliyattan önce yapılacak olan tetkikler sayesinde, hastaların ameliyat anında ihtiyaç duyacakları liste belirlenir. Aynı zamanda ameliyattan önceki bir haftada bırakılması gereken aspirin gibi ilaçlar da, aynı şekilde hastalara iletilecektir. Ameliyattan sonra sadece ilk iki günde pembeye yakın bir renkte koyu bir kanama olması normaldir. Çünkü burunda bulunan pis kan, bu yolla vücudun dışarısına atılmaktadır.

Burun Ameliyatı Ne Zaman Olunabilir?

Burun estetiği, komplikasyonları en az seviyeye indirilmiş olsa da; aslında ciddi bir ameliyat olarak literatüre girmiştir. Özellikle burundaki yapının bozulması ve kemiklerin yeni şeklini alması, pek belli edilmese de içerisinde çok ciddi işlemleri barındırır. Bu yüzden burun estetiği ameliyatının erkeklerde sınırı 18, kadınlarda ise sınırı 17 yaş olarak belirlenmiştir. Hastanın sağlık sorunundaki tehlikeler, ameliyata ciddi bir sorun teşkil etmezse böyle bir durumda üst sınırın belirlenmesine de gerek duyulmayacaktır. Anne sütünün verildiği gebelik sonrası ilk 6 ayda, zorunluluk olmadığı sürece ameliyatın olması önerilmez. Bu yüzden özellikle bu ay sınırlarının dışında burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat esnasında, hastalara genel narkoz verilmektedir. Bu sayede ameliyat esnasında gerçekleşecek komplikasyonlardan tamamen kurtulmak daha kolay bir yol olacaktır. Özellikle heyecanın azaltılması için gerekli olan ‘cesaret iğnesi’ de size vurulacaktır. Bu aşamadan sonra ameliyat işlemleri için doktorlar bölgeyi dezenfekte edecek ve gerekli kanalları ufak kesilerle beraber açacaklardır. Kesilerin görünmeyecek bölgelere atılması sayesinde, ameliyat hızla gerçekleştirilecek ve hastaların ameliyat sonrasında herhangi bir izle karşılaşmasına gerek kalmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net