Bilgii.net

Badem Yağının Saça Faydaları

20.10.2018
Badem Yağının Saça Faydaları

Günümüzde kullanılan birçok bitkisel malzemenin, artık alternatif tıp alanında farklı katkılar sağladığı bilinmektedir. Özellikle son yıllarda uzman doktorların alternatif tıp alanlarında verdikleri katkılar sayesinde, bu durum kolaylıkla tespit edilmektedir. Bitkisel ürünlerin, doğal yollarla çıkartılan ve katkı maddesi konulmadan piyasaya sunulan yağlar, artık insan bedeninde kullanılarak çeşitli katkılar sağlamaktadır. Bitkisel yağlardan en önemlilerinden bir tanesi de, zengin içeriği sayesinde birçok farklı şekilde özelliği bulunan badem yağıdır. Badem yağının en önemli faydası, saç bakımı ve kullanımında görülecektir. Özellikle kozmetik ürünler üreten firmalar ürettiği ürünlerin içerisinde bulunan badem yağı, saça eksiklik duyduğu neredeyse bütün mineralleri verecektir. Ayrıca saçların ihtiyaç duyduğu vitaminler de, bu sayede en kısa sürede alınabilecektir.

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Muhteşem bir saç görüntüsüne ulaşmak isteyen kadınların, alternatif yöntemlere yöneldiklerinde karşılaşacakları ilk ürün, badem yağı olacaktır. Badem yağı, E vitamini barındırdığı için saçların beslenmesini sağlayacaktır. Can sıkıcı şekilde oluşacak olan kırıkların azalmasını ve saçların sürekli olarak dökülmesini önler. Saçların soğuk havalarda ihtiyaç duyduğu nemin, badem yağı sayesinde giderileceği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Saçlarının sönük olduğunu düşünen kadınlar, uzun vadede badem yağı sayesinde daha parlak bir saç görünümüne kavuşacaklardır. Badem yağının sayesinde, saçlarının uzamasında sıkıntı yaşayan kadınlar, bu dertten kurtulacak ve çok daha iyi bir şekilde uzama ile karşı karşıya kalacaklardır. Badem yağı, saçların hacim kazanması için gerekli olan minerallerin saça geçmesini sağlar. Böylece badem yağını formuna kazandırmış olan saçlar, daha hacimli gözükecektir. Saçlarında kepek olan kadınlar, badem yağını düzenli olarak kullandıklarında, saçlarının diplerinde gerçekleşen kepeklenmeden eser kalmayacaktır.

Badem Yağının Saçlara Uygulanması

Badem yağı, içerisinde barındırdığı mineral ve vitaminler sayesinde çok besleyici ve anında sonuç verici bir yapıya sahiptir. Badem yağı sayesinde saçların olduğundan daha güçlü bir görüntüye kavuşması kolaylıkla sağlanacaktır. Badem yağı saçlara çeşitli şekillerde uygulanabilir. Bunun için öncelikle badem yağı bazı durumlarda duştan önce saçlara uygulanmalıdır. 3 yemek kaşığı kadar badem yağının, masaj yapılarak saç ve saç uçlarına sürülmesi gerekir. Duşa girmeden bir saat önce yapılacak bu işlem sayesinde, yağın saçlara nüfuz etmesi daha iyi şekilde gerçekleşecektir. Badem yağı, duşta şampuan sayesinde saçlardan çıkartılır. Böylece saçların beslenmesi ve nemlenmesi sağlanmış olacaktır. Badem yağı, duştan sonra da uygulanabilecek bir forma sahiptir. 5-6 damla badem yağı saçlara masaj yapılarak yedirilir. Bu sayede saçlarda kalan yağ, belirli bir süre sonra saçı korumaya başlayacaktır. Badem yağının bu yöntemle kullanılması, saçların yağlanmasına neden olmaz.

Badem Yağı Maskeleri

Badem yağının, B vitamini ve sinemaki ile beraber karıştırılması sayesinde ortaya çıkacak olan kürün, saçlara haftada bir kez uygulanması gerekir. Böylece saçlarda 4 saate kadar bekleyecek olan kür, zamanla saçların daha da hızlı şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Saçların dökülmesine engel olacak maskelerden bir tanesi de; kekik ve badem yağlarının, toz bira mayası ve aspirin ile karıştırılmasıyla elde edilir. Saçın içerisinde iki saat bekletilecek olan bu maske, ılık suyla yıkanarak saçtan çıkartılmalıdır. Haftada bir kez uygulanacak yöntem, uzun vadede saçların dökülmesini önleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net