Bilgii.net

Ananasın Cilde Faydaları

20.10.2018
Ananasın Cilde Faydaları

Günümüzde alternatif tıp, klasik tıp literatürüne yardımcı olmak için kendini geliştirmiştir. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar sayesinde, son yıllarda insan vücuduna faydaları bilinmeyen birçok farklı meyve ve sebzenin farkına varılmıştır. Klasik tıp literatüründeki tedavilere yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen bu araştırmalar sayesinde, doktora gitmeden bile vücuda fayda sağlayacak birçok doğal yöntem bulunmuştur. Son yıllarda önemi anlaşılan ve piyasada daha sık tüketilen ürünlerden bir tanesi de, ananas olmuştur. Vatanı Güney Amerika olmasının yanında, tropikal meyvelerin verdiği bütün yüksek besin değerlerini sağlayan ananas, içerisinde yüksek miktarda mineral ve vitamin sağlar. Ananas, kadınların korkulu rüyası olan selülitlerle savaşmada çok büyük bir etkendir. Aynı zamanda vücudun ciddi miktarda ödem atmasını sağlayacak olan ananası, cildin daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Gözeneklerin açılmasında ve göz altındaki morluklara da iyi gelecek olan ananasın, yeterli ve dengeli ölçüde tüketilmesi gerekir.

Ananasın Besin Değerleri ve İçerisinde Barındırdığı Vitaminler

Ananas, literatürde tropikal meyvelerin kralı olarak geçmektedir. Bu sayede içerisinde birçok farklı besin değerinin olduğu anlaşılmaktadır. Lif oranı ananasta ciddi oranda vardır. Böylece ananas hem yenilip tüketildiğinde, hem de cilde maske olarak sürüldüğünde belirli şekilde iyi gelecektir. Bromelain içermesi açısından, meyveler arasında benzeri bulunmayan ananas, aynı zamanda protein enzimlerini yüksek miktarda bünyesinde barındırır. Formunda bulunan manganez sayesinde, günlük C vitamini ihtiyacının tamamı karşılanır. Aynı zamanda vücuttaki serbest radikaller, ananasın içerisinde bulunan vitaminler sayesinde yok edilir.

Ananasın Cildi Gençleştirmesi

Ananas, birçok farklı konuda cildin iyi şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Özellikle cildin ihtiyaç duyduğu kolajen üretimini, içerisinde barındırdığı vitaminler sayesinde gerçekleştirir. Bu üretim sayesinde cildin daha genç görünmesi, kırışıklıkların azaltılması sayesinde olacaktır. Aynı zamanda ciltteki pürüzler giderilecek ve cildin olduğundan daha da genç görünmesi sağlanacaktır.

Akne İle Mücadelede Ananas

Akne ilaçları, genel olarak karaciğerin ciddi manada zarar görmesine sebep olacaktır. Bu yüzden de, bu ilaçları kullanmak yerine daha doğal yöntemler tercih edilebilir. Ananas, içerisinde bulunan bromelain ve antioksidan maddeler sayesinde, gözeneklerdeki tıkanıklığın azalmasında yardımcı olur. Ayrıca ciltte meydana gelmiş olan kızarıklıkların da tedavisinde etkili şekilde kullanılacaktır. Yüze maske olarak sürüldüğünde etki gösterecek ananas, aynı zamanda tüketilerek de aynı görevi yerine getirecektir.

Peeling Görevi Görmesi

Ananasın taze olması, cildin bakımında kullanılabilecek en etkili meyvelerden bir tanesi olmasını sağlayacaktır. Özellikle peeling bakımlarında kullanılacak olan ananas, bu sayede ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlar. Blender sayesinde küçültülecek ve maske haline getirilecek ananasın, yüze ve boyna sürülmesi gereklidir. Belirli bir süre bekletilecek olan ananas, en iyi peeling maskeleri gibi sonuç verecek ve cildin çok taze bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cilt yüzeyinde oluşmuş olan bazı kızarıklık ve kabarcıkların da, yine bu yöntemle giderilmesi sağlanacaktır.

Dudaklara Ananas Parçaları

Ananas, kuruyan ve çatlayan dudakların tedavisinde önemli bir rol oynar. Nem kaybı sebebiyle eski görüntüsünden uzaklaşan dudaklara, ananas parçaları önemli bir şekilde yardımcı olacaktır. Taze kesilmiş ananas parçalarının dudaklara sürülmesi sayesinde, nem anında dudaklara geçecek ve çok dolgun bir görüntü elde edilecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net